حضور فرمانده کل سپاه پاسداران در روستای سیل زده رکن کلای سیمرغ

سردار سرلشکر پاسدار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه با حضور در مازندران از مناطق سیل زده شهرستان سیمرغ بازدید کرد.

 سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه با حضور در روستای سیل‌زده رکن‌کلا شهرستان سیمرغ از خسارت‌های وارد شده به خانه‌های این روستا بازدید و از نزدیک با مردم گفت‌وگو کرد.

به گزارش  فارس ، سرلشکر محمدعلی جعفری به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده مازندران وارد استان شد و در حاشیه بازدید از روستای رکن‌کلای شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه استان‌های گلستان و مازندران از استان‌های شهید پرور و مومن ایران است و خدمت‌شان در جنگ و دفاع مقدس زبانزد خاص و عام بوده، گفت: در ماجرای سیل اخیر شاهد هستیم که خسارتی به مردم وارد شد اما نکته حائز اهمیت این است که آحاد مردم به ویژه گروه‌های جهادی بسیج و نهادهای انقلابی، وظیفه اصلی خود دانستند که در اولین فرصت به کمک همنوعان خود در مناطق سیل‌زده گلستان و مازندران بشتابند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه در استان مازندران گروه‌های جهادی بومی استان با خونگرمی و همدلی به کمک سیل‌زدگان آمدند، افزود: الحمدالله در این مناطق مشکل تخلیه آب وجود ندارد و بعد از چند روز آب‌های سطحی مانده از سیلاب فروکش کرد.

سرلشکر جعفری گروه‌های جهادی که برای امداد‌رسانی به مردم سیل‌زده مازندران آمدند را قابل توجه دانست و با اعلام اینکه بیشتر خسارت مثل تخریب منازل، داخلی است و ظاهر شهر تا حدود زیادی به وضع اول برگشته است ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر این خانه‌ها بازسازی شود.

فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر ضرورت جبران خسارت‌ها در اسرع وقت، از دولت و مسؤولان خواست، وام‌هایی که برای بازسازی مناطق آسیب دیده در نظر گرفته شد را زودتر به مردم واگذار کنند تا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در بازسازی منازل و روستاها کمک کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سیل گلستان اشاره کرد و گفت: در گلستان و شهر‌های گمیشان و بندرترکمن جاده‌ای که به خاطر انتقال سیل قطع شده بود با تلاش شبانه‌روزی، پل روی آن امشب نصب و فردا تردد به گمیشان برقرار می‌شود.

جعفری افزود: خروجی آب منطقه هم با سرعت بیشتر تا 2 یا 3 روز آینده تخلیه می‌شود که البته به خاطر حجم ورودی آن، زمان را طولانی می‌کند.

فرمانده سپاه پاسداران با قدردانی از مردم صبور و مومن سیل‌زده که در این چند روز سختی‌ها را تحمل کردند، اضافه کرد: نهادهای سازندگی و نهادهایی مثل بسیج و سپاه، ارتش و گروه‌های جهادی که وظیفه امداد رسانی دارند با کمک خود مردم تا آخرین لحظه همراه هم باشند و در باز سازی و نظافت شهر موثر واقع شوند.

وی در پایان یادآور شد: آنچه که در این گونه حوادث مهم است، همدلی و همیاری مردم است که می‌تواند مشکلات را حل و گرفتاری‌ها را رفع کند.