aa IMG_7009 IMG_7012 IMG_7031 IMG_7035 IMG_7042 IMG_7045 IMG_7047 IMG_7050 IMG_7057 IMG_7058

zz zz (2)

ستاد تسهیلات سفر مازندران با حضور علی نبیان معاون عمرانی استاندار مازندران و جانشین رئیس ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر مازندران آغاز شد.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه سفر در مازندران ویژه ایام تعطیل نیست، گفت: مازندران استان گردشگری است و همه دستگاه‌ها نیز به نوعی متولی این امر در تمام طول سال هستند.

نبیان با اشاره به حضور نیروی انتظامی به منظور تامین امنیت گردشگران و پلیس راهنمایی و راهور برای ایجاد فضایی آرام، گفت: کار ستاد تسهیلات سفر، کار گروهی است و در این قالب می‌توان به نقطه مطلوب رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران نیز از شکل‌گیری ستاد مشترک نظارت از اول دی‌ماه سال‌جاری برای نظارت بر تاسیسات گردشگری استان خبر داد و بیان داشت: این ستاد به صورت دائمی در تمام طول سال به‌ویژه در ایام تعطیل بر نحوه خدمات‌رسانی تاسیسات گردشگری نظارت می‌کند.

دلاور بزرگ‌نیا تصریح کرد: مازندران در تعطیلات آینده، 740 هزار و 197 نفر شب اقامت دارد که نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش یافت.

دبیر ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر مازندران ادامه داد: امسال برای نخستین سال، دفاتر خدمات مسافرتی و جهان‌گردی نیز کشیک‌های نوروزی دارند و گردشگران به‌ویژه مسافرانی که در تاسیسات اقامتی سکونت می‌کنند، می‌توانند از تورهای یک‌روزه مازندران‌گردی استفاده کنند.

بزرگ‌نیا افزود: چهار پایگاه اطلاع‌رسانی و 170 مرکز رزرواسیون در سراسر استان با لباس و کلاه مشابه، آماده اطلاع‌رسانی به گردشگران نوروزی هستند.

وی از استقبال گردشگران نوروزی در مبادی ورودی استان خبر داد و اضافه کرد: 16 موزه و سایت‌موزه، 13 نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در 11 شهرستان در قالب 450 غرفه ویژه نوروز خدمات ارائه می‌کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از برگزاری 21 مورد کنسرت موسیقی و آمادگی 270 کتابخانه عمومی در ایام نوروز خبر داد و گفت: نمایشگاه کتاب، ایستگاه نقاشی، نمایشگاه آثار تجسمی، توزیع بسته‌های فرهنگی، جشن شادی، مسابقات سرگرمی، نوروزخوانی و عکس نوروزی بخشی از برنامه‌های فرهنگی است که با تقویم زمانی مشخص در تعطیلات نوروزی به اجرا درمی‌آید.