حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روستای ورازان شهرستان نور استان مازندران و بهره برداری از طرح هر روستا یک محصول

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بهبود فضای کسب و کار در روستاها از برنامه های دولت یازدهم در سال 96 است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ،دکتر علی ربیعی روز سه شنبه در مراسم اجرای طرح ‘هر روستا یک محصول ‘ در روستای ورازان شهرستان نور اظهارکرد: در برنامه دولت یازدهم در سال 96 سه طرح برای بهبود فضای کسب وکار به صورت مداوم پیش بینی شده است.
وی گفت: در این راستا رسته های منتخب در هر استان، شهرستان و روستاها شناسایی شده است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در خصوص یکی از این طرح ها گفت : بر اساس این طرح مزیت های هر روستا نظیر روستای ورازان که در آن حضور داریم شناسایی تسهیلات، اعتبارات و کمک های فنی، حقوقی در نظر گرفته خواهد شد.
دکتر ربیعی همچنین گفت : بر اساس طرح دیگری امسال در لایه پایین تر نیز برنامه کارورزی آغاز می شود و دانش آموختگان دانشگاهی با بخشی از حقوقی که دولت پرداخت خواهد کرد و بخشی نیز کارفرما مشغول فعالیت خواهند شد.
وی پیش بینی کرد بیش از 70 درصد دانش آموختگان بعد از کسب مهارت لازم در این کارگاهها ماندگار شوند.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین در خصوص طرح دیگر این وزارتخانه گفت : بر اساس این طرح مشوق هایی برای کارفرمایان پیش بینی شده است که این مشوق ها برای عموم افراد است تا تحرک و آموزش در محیط واقعی کار همراه با یک بیمه عمر و بیمه حوادث پیش بینی شده است.
دکتر ربیعی در ادامه با بیان اینکه واحد پوشاک و کفش در روستا ورازان با ظرفیت اشتغال 350 نفر در حال تولید است افزود: در ماه های آینده نیز با تحلیل اطلاعات ، طرح روستاهای بدون بیکار را آغاز خواهیم کرد.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : با توجه به احساس دینی که به مردم منطقه از گذشته های دور دارم به دنبال ایجاد اشتغال برای هر خانه در روستاهای کشور به ویژه روستاهای این بخش هستم.
وزیر تعاون به همراه رئیس جمهوری و برخی از اعضای هیات دولت به منظور افتتاح چندین پروژه عمرانی روز سه شنبه به استان مازندران سفر کردند.
طرح ‘ هر روستا یک محصول ‘ در مازندران روز سه شنبه همزمان با سفر رئیس جمهوری به این استان در روستای ‘ ورازان ‘ شهرستان نور با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بهره برداری رسید .

طرح هر روستا یک محصول در سفر رئیس جمهوری به مازندرن کلید خورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل، علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یکی از وزرای همراه رئیس جمهوری با حضور در روستای ورازان این طرح را افتتاح کرد .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران به خبرنگار ایرنا گفت : طرح هر روستا یک محصول روستای ورازان نور با ایجاد 54 کارگاه خیاطی در منازل روستاییان اجرا شد .
کامران اصغری افزود : با راه اندازی این کارگاههای خیاطی ، برای 350 نفر از اهالی این روستا اشتغال ایجاد شد .
وی با اشاره به اینکه به هر کارگاه خیاطی 150 تا 300 میلیون ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی پرداخت شد ، ادامه داد : برای اجرای طرح روستای ورازان حدود 10 میلیارد ریال تسهیلات این صندوق پرداخت شد .
اصغری با اشاره به ‌ضرورت ایجاد اشتغال در روستاها گفت : با ایجاد صندوق‌های توسعه روستایی زمینه ایجاد اشتغال در روستاها فراهم‌ شده مانع مهاجرت روستاییان به شهرها خواهد شد .
مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعطای تسهیلات کارآفرینی به کار آفرینان روستایی را گامی برای حمایت از تولیدات داخلی اعلام کرد .
وی گفت : اجرای طرح یک روستا یک محصول نیز با شناسایی پتانسیل های هر روستا شروع شده و به عنوان پایلوت در چهار روستای مازندران اجرا شده است .
اصغری ادامه داد : اجرای این طرح با توجه به ظرفیت های خوب هر روستا در حوزه های مختلف، زمینه توسعه بخش کشاورزی، ایجاد اشتغال پایدار و کاهش بیکاری در روستاها فراهم می شود .
مازندران بیش از سه هزار روستا و آبادی دارد که حدود نیمی از جمعیت بیشتر از سه میلیون نفری استان در روستاها ساکن هستند .