مراسم تجليل از خبرنگاران برتر حوزه بسيج و سپاه استان مازندران(مثل آوینی) با حضور فرمانده سپاه كربلا در مركز امامت سپاه كربلا برگزار شد.

خبرنگار تراز انقلاب نیاز داریم

 فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه رسانه‌ها ارکان قدرت نرم جامعه محسوب می‌شوند، گفت: امروز معادلات در حوزه رسانه‌ها تغییر کرده است.

به گزارش مهر، سرهنگ سیاوش مسلمی در آئین با بیان اینکه رسانه‌ها تغییردهنده افکار عمومی هستند، افزود: امروز معادلات در حوزه رسانه تغییر کرده است و رسانه‌ها ارکان قدرت نرم به شمار می‌روند.

وی با اظهار اینکه رسانه قدرت تأثیرگذار و از ارکان قدرت نرم جامعه است، افزود: اگر مسئولان از این قدرت نرم تأثیرگذار به خوبی استفاده کنند آن کشور دست برنده را خواهد داشت.

سرهنگ مسلمی با عنوان اینکه رسانه را باید پدیده ضروری در جامعه دانست، افزود: هرحاکمیتی بخواهد در نظام بین الملل و افکار عمومی جامعه حرفی برای گفتن داشته باشد، باید دارای رسانه هوشمند باشد.

فرمانده سپاه کربلا با تاکید براینکه امروز جنگ شناختی در میان است، تصریح کرد: امروز افکار از طریق رسانه و با ابزار قلم و فکر تغییر می‌کند و نظام محاسبات مسئولان کشور از طریق رسانه‌ها مهندسی می‌شود.

سرهنگ مسلمی با تاکید بر داشتن بصیرت در حوزه رسانه و بین خبرنگاران اظهار داشت: همچنین در انتشار و درج خبر باید روح و محتوای را مورد توجه قرار داد و به خبرنگار تراز انقلاب اسلامی نیاز داریم.

وی افزود: اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی در مطالبه گری خبرنگاران باشد زیرا اطلاع رسانی شفاف و صادقانه در دل مردم خواهد نشست.

سرهنگ مسلمی با تاکید بر پرهیز از ترویج ناامیدی در جامعه، آن را جزئی از همسنگر دشمن بودن ذکر کرد و گفت: باید یاد گرفت کجا سکوت و کجا حرکت کنیم.

 

 تقویت جبهه مقاومت رسانه‌ای انقلاب اولاتر از جنگ سخت‌افزاری است

 به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری  در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان مازندران در سالن امامت سپاه کربلا با اشاره به اینکه “امروز دنیا محتاج خبرنگاران و رسانه‌ها هستند و نقش موثر این قشر عظیم و اثرگذار زبانزد است” گفت: دوستان و دشمنان واقف هستند که رسانه قدرت یک ملت است و هر فردی در این شرایط از این مجموعه غفلت کرد بازنده میدان است.

وی با بیان اینکه “دشمنان امروز به جنگ ملت‌ها آمدند و این جنگ امروز با سلاح نظامی است” افزود: امروز دشمن می‌خواهد از طریق جنگ ادراکی بر تغییر ادراک مردم غلبه کند.

تسخیری با تاکید بر ارتقا سواد رسانه ای در جامعه امروزی در کشور، تصریح کرد: سلاح تبلیغات و رسانه برنده‌تر از هر سلاحی بوده و امروز در برد مقاومت اسلامی، جبهه مقاومت را راه‌اندازی کرده و دشمن را مستاصل کردیم. دشمن در سرزمین خود امنیت ندارد و ایجاد جبهه مقاومت را مدیون مدافعان حرم و سردار سلیمانی هستیم.

وی با بیان اینکه “امروز بییش از تقویت جبهه مقاومت نظامی نیازمند تقویت و سازماندهی جبهه مقاومت رسانه‌ای انقلاب هستیم” تصریح کرد: امیدآفرینی و تبیین اهداف مقاومت از طریق رسانه انقلابی میسر خواهد شد.

 

خون شهدای رسانه، رسانه ترین رسانه انقلاب است

سرهنگ پاسدار علی ابراهیمی گتابی، معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه کربلای مازندران نیز با اشاره به اینکه خون شهدای رسانه، رسانه‌ترین رسانه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: شهدای رسانه مظلومانه به درجه رفیع شهادت نائل آمده و یاد و نامشان گرامی است.

وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره متوفیان رسانه‌ای استان افزود: مادامی که قلم برای انقلاب بچرخد هر روز به نام خبرنگار است.

ابراهیمی با بیان اینکه “101 رسانه در قالب دو قرارگاه شهید کابلی و بلباسی در استان فعالیت دارند” تصریح کرد: امیدواریم رسانه‌های استان بتوانند در سنگر مقاومت در برابر جنگ رسانه ای استکبار نقش آفرینی بیشتری کنند.

لازم به ذکر است در همايش تجليل از خبرنگاران برتر حوزه بسيج و سپاه استان مازندران از مدیرمسئول و 2 عکاس خبری پایگاه خبری تصویری خزرنما به ترتیب محسن هدایتی بنیاد آباد ، خلیل دردانه و زینب ذبیحی تقدیر شد.