راه های روستایی و باغات ساری و میاندرود بدلیل سیل دو روز قبل و بارندگی و رانش های مکرر وضعیت مناسبی ندارند و بعضی از راه ها کاملا مسدود هستند

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران:
تردد در محورهای روستایی برقرار شد

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران با اشاره به آثار تخریبی سیل در راه‌های استان و مسدود بودن برخی از محورهای استان گفت: امکان تردد در محورهای روستایی برقرار شده است.

به گزارش فارس، احمدآفرین محمدزاده در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران با بیان اینکه مازندران مقصد گردشگری کشور محسوب می‌شود و جز سه استان پرتردد و برتر در کشور به حساب می‌‌آید، گفت: سیل و بارش‌های اخیر در استان مازندران همراه با رانش، ریزش و لغزندگی جاده توام با حجم بالای مسافر بود و بر این اساس اولویت ما راه‌های شریانی بود.

وی اظهار کرد: در محور هراز ریزش سنگ‌ریزه شدیدی را شاهد بودیم که راهداری با استقرار به پاکسازی محور مشغول بودند اما به دلیل ریزش در منطقه بالادست از جوارم تا شیرگاه و زیراب باعث شد درگیر پاکسازی جاده‌ها باشیم.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران افزود: با وجود شرایط جوی و بارش باران و سیل، راه‌های مازندران باز است و تردد در تمام مناطق برقرار است و ممکن است به صورت مقطعی برای تمهیدات جاده‌ای و پاکسازی راه‌ها بسته باشد.

این مسؤول گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که با آن مواجه بودیم محور ساری کیاسر به سمنان به دلیل بارش‌های شدید برف بود که برخی از مسافران و هم‌استانی‌ها بدون کوچکترین امکانات زمستانی اقدام به تردد کردند و توانستیم با امدادرسانی و کمک راهداران آنها را از این وضعیت نجات دهیم.

وی افزود: در حال حاضر محور ساری کیاسر باز است و تردد برقرار است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران بیان کرد: در برخی از محورهای روستایی استان با رانش و ریزش مواجه بودیم که در حال حاضر امکانات تردد برقرار شد  و در جاده‌هایی که تخریب پل داشتیم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر نسبت به بازسازی مناطق اقدام کردیم.