خسارات سیل در روستای کالیکلا لفور شهرستان سوادکوه

عکاس( حوا احمدی) خبرگزاری مهر

 

با شروع هفته اول مرداد ماه سال ۱۴۰۰، و گرمای شدیدی که در این فصل سال شاهد آن بودیم، همراه با سیل بوده که خسارت بسیاری به برخی از شالیکاران وارد نمود.

رودخانه بابلک که از ییلاقات سرچشمه میگیرد هر ساله آب رُفت و سنگ های زیاری را با خود به بستر رودخانه ها به همراه دارد، آسیب شدیدی امسال به شالیزارها رساند.

سیل برخی از زمین های شالیزاری کالیکلا لفور را کاملا تخریب نموده که علاوه بر از بین بردن شالی ها و زمین های کشاورزی برای سالهای بعد هم تخریب و قابل کشت نمی باشند و پوشیده از چوب و سنگ های عظیم‌جثه و لجن و گِل می باشند.

خساراتی که به یک دامداری وارد شد باعث تخریب قسمتی از این بنا و قطع آب و برق آن و تلف شدن چند دام و تعداد زیادی پرندگان خانگی و از بین رفتن علوفه و غلات دام گشت.

پل اصلی ارتباطی روستای درزیکلا در طی چند سال در حال ساخت بوده و نیمکاره مانده است. پل فرعی در سیل این روزهای اخیر تخریب شد. باتوجه به روند سیل در چند روز متوالی ادامه دار بود و راه ارتباطی درزیکلا با کالیکلا و بسوی شهرستان شیرگاه را قطع نمود، پس از پیگیری های مسئولین شهرستانی به صورت موقت، پلی احداث شده که امید است که پلی اصلی این روستا با جدیت و سرعت عمل بالا، شاهد ساخت و بهره برداری آن باشیم.