سیل اخیر به راه‌های روستایی در شهرستان سوادکوه خسارت وارد کرد.

سرهنگ پاسدار محمدرضا خمیسه در گفت‌وگو با  تسنیم با اشاره به اقدامات مهم سپاه به سیل‌زدگان این شهرستان اظهار داشت: با توجه به خسارات‌های وارده نخستین اقدام سپاه تشکیل و راه‌اندازی قرارگاه خدمات اجتماعی در داخل ناحیه با به‌کارگیری کارشناسان، بسیج سازندگی، معتمدین محلات و هماهنگی مسئولان دستگاه‌های اجرایی بوده است.

وی افزود: بسیج سازندگی با مشارکت تیپ مهندسی 47 سلمان از نیروهای زمینی سپاه با استفاده از ادوات مهندسی به بازگشایی راه‌های مسدود شده شهری و روستایی ورود یافت.

خمیسه با اعلام اینکه هم اکنون این نیروها در روستاهای بخش لفور مشغول هستند، تصریح کرد: طبق گزارش راه روستایی پنج روستا بخش لفور به دلیل سیلاب مسدود است و نیروهای بسیج سازندگی سخت مشغول بازگشایی هستند.

فرمانده سپاه ناحیه سوادکوه شمالی از اعزام پنج گروه اردوهای جهادی به مناطق سیل‌زده خبر داد و مطرح کرد: این گروه‌ها مشغول لایروبی انهار، پاکسازی منازل، توزیع موادغذایی و سبد غذایی هستند. توزیع آب شرب با تانکر به مناطق آسیب‌دیده در حال انجام است.

خمیسه افزود: این گروه‌ها جهت خدمات‌دهی به کشاورزان این شهرستان در بخش دیگر مشغول لایروبی انهار اراضی کشاورزی هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون 100 میلیون ریال وجه نقد به همراه چهار کامیون مواد غذایی و البسه به سیل‌زدگان سوادکوه شمالی از سوی سپاه کمک‌رسانی شد گفت: از مجموعه مساعدت مردمی، بسیج سازندگی، سپاه کربلای 25 مازندران، سپاه قدس گیلان به عنوان استان معین و تیپ مهندسی 47 سلمان قدردانی که تاکنون همراه سیل‌زدگان بودند.