اعضای دومین دوره مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان مازندران انتخاب شدند

پس از برگزاری دوین دوره انتخابات مجمع سمن های جوانان استان مازندران, 11 عضو اصلی و 5 عضو علی البدل با رای نمایندگان سازمان های مردم نهاد جوانان شناخته شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، دومین دوره انتخابات مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان مازندران با حضور دکتر پاشا نماینده وزارت ورزش و جوانان، سرکار خانم سهرابی نماینده استانداری مازندران، محمدرضا ییلاقی اشرفی سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران و نمایندگان سمن های جوانان استان در شهرستان سیمرغ برگزار شد .

دکتر پاشا در جمع جوانان استان مازندران گفت : برگزاری چنین انتخابات هایی روزنه ای برای ورود جوانان به تصمیم گیری ها خواهد بود.

وی افزود؛ در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۹۰ درصد شهدای ما از قشر جوان جامعه بودند اما پس از جنگ آنگونه که باید به جوانان بهاء داده نشده بود اما شکل گیری چنین مجامعی از جوانان می تواند مسیر را برای حضور جدی تر جوانان در تصمیم سازی ها و مشارکت اجتماعی باز کند.

دکتر پاشا که بعنوان نماینده وزارت ورزش و جوانان و ناظر بر انتخابات در مازندران حضور یافته بود اظهار داشت؛ امروز اهمیت مباحث مربوط به جوانان برای دولت به گونه است که برای انتخاب هیات رئیسه مجمع جوانان استان کرمان، معاون اول رئیس جمهور حضور یافت و این نشان دهنده رسمیت بخشی و هویت بخشی به مجامع سازمان های مردم است.

وی با اشاره به حضور و مشارکت سمن های جوانان در این انتخابات گفت : باور به دموکراسی یکی از دلایل شرکت در انتخابات است و این شاهراه توسعه کشور است .

دکتر پاشا در ادامه گفت : تا امروز حدود ۷ هزار نفر برای گرفتن مجوز سازمان های مردم نهاد جوانان در سامانه وزارت ورزش و جوانان ثبت نام کرده اند و همین مجامع را می توان یکی از مهمترین مجاری ورود جوانان به عرصه های اجتماعی دانست.

این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان در ادامه تاکید کرد؛ استان مازندران زمینه های بسیار زیادی در مشارکت اجتماعی جوانان دارد که معتقدم علیرغم اینکه در بحث های امدادی سمن های ما خوب عمل کردند اما در زمینه های توسعه ای هنوز جای کار وجود دارد و می توانند نقش جدی تری داشته باشند.

محمد رضا ییلاقی اشرفی نیز قبل از برگزاری انتخابات مجمع سازمان های مردم نهاد جوانان مازندران ، ضمن خیر مقدم به مدعوین و جوانان شرکت کننده اظهار داشت؛ در حالی دومین دوره از این انتخابات برگزار می شود که تعداد اعضای منتخب در مجمع مازندران با توجه به فراوانی سمن های جوانان، به ۱۱ نفر عضو اصلی و ۵ عضو علی البدل رسید.

سرپرست معاونت فرهنگی و جوانان اداره کل در ادامه گفت : انتخابات روشی نوین برای مراجعه به خرد جمعی است و امیدوارم هر سال شاهد حضور پررنگ تر جوانان و سمن های جوان در مجمع جوانان استان باشیم که این امر زمینه ساز حضور و مشارکت جدی جوانان در زمینه های مختلف خواهد بود.

پس از رای گیری از افراد واجد شرایط، منتخبان دومین دوره انتخابات مجمع سازمانهای مردم نهاد جوانان مازندران بشرح زیر معرفی شدند:

۱-مصطفی مرادی

۲-سینا هدایت

۳-محمد آرام

۴-امیرعباس احمدی

۵-معصومه فدایی

۶-فاطمه اکبرزاده

۷-جمیله طهماسبی

۸-حسین بخشنده

۹-فاطمه حاجی پور

۱۰-میلاد قربانی

۱۱-علی احمدی

و اعضای علی البدل نیز به شرح زیر انتخاب شدند:

۱-شقایق دریابک

۲-شاهین دهستانی

۳-صدیقه بیژن

۴-علیرضا خدابخشیان

۵-ابوالفضل گلپور