اجراهای عصر روز دوم و صبح روز سوم چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر تیرنگ که در پارک ملل برگزار شد.

تعزیه خروج مختار؛ روایتی از قصاص قاتلان امام حسین(ع)
تعزیه خروج مختار، تئاتر آئینی از قصاص قاتلان و عاملان واقعه عاشورا است، این نمایش در فضای باز اجرا شد و مخاطبان را با خود همراه ساخت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران، نمایش خیابانی “مجلس خروج مختار” به کارگردانی کریم مقدسی یک شبیه‌خوانی است که به تنبیه و قصاص مختار از قاتلان امام حسین (ع) می‌پردازد، این نمایش تعزیه عصر امروز در دومین روز از چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ به همت حوزه هنری مازندران در پارک ملل ساری برگزار شد.

آش باران؛ نذری برای رهایی عطش زمین
باران که نمی‎بارد، زمین خشک است و محصول نمی‎دهد و باید فکر چاره بود، یک نذری زیبا به نام آش باران لازم است تا باران به زمین تشنه ببارد و این عنوان یک تئاتر آیینی در جشنواره تیرنگ است.
آش باران عنوان دومین اجرای خیابانی در دومین روز از چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ است که به همت حوزه هنری این استان به کارگردانی و و نویسندگی سید مهرداد کاوسی حسینی در پارک ملل ساری برگزار شده است.

زیارت؛ نمایشی در باب زائران امام رضا(ع)
نمایش آیینی زیارت می‎خواهد بگوید: یکی برای سیاحت به حرم امام رضا (ع) می‌رود و یکی برای زیارت، اما هر چه هست، باید طلبیده شوی و آداب زیارت را نیز به جای آوری!
تئاتر زیارت به نویسندگی و کارگردانی مرتضی اسدی، سومین اجرای روز دوم از چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ است که عصر امروز در پارک ملل ساری برگزار شد.
زیارت، قصه دو برادری است که هر کدام راهی را در زندگی خود در پیش گرفته‌اند اما سرانجام در یک نقطه به یکدیگر می‎رسند، نقطه‌ای که لطف و طلب امام هشتم در آن است.

آق قویون و قره قویون؛ نبردی بین روشنی و تاریکی
تئاتر موزیکال و خیابانی آق قویون و قره قویون روایتگر نبردی بین روشنی و تاریکی است که به پیروزی آق قویون و شکست قره قویون ختم می‎شود.
تئاتر آق قویون و قره قویون عنوان یک اجرای خیابانی در چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر بومی تیرنگ به کارگردانی حمید حمیدی و نویسندگی محمد یوسفی‌زاده است که عصر روز دوشنبه در پارک ملل ساری به نمایش درآمد.