دیدار اعضای قرارگاه حضرت موسی بن جعفر (ع) با نماینده ولی‌فقیه در مازندران در مصلی ساری

تاکید نماینده ولی‌فقیه در مازندران بر رعایت مسایل شرعی برای اجساد کرونایی

به گزارش ایرنا  نماینده ولی‌فقیه در مازندران بر ضرورت رعایت مسایل شرعی برای اجساد کرونایی تاکید کرد و گفت: رعایت مسائل شرعی برای اموات مبتلا به ویرس کرونا همانند اجساد دیگر باید با حساسیت انجام شود تا نگرانی و تنش اجتماعی ایجاد نشود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی روز جمعه در دیدار اعضای قرارگاه حضرت موسی بن جعفر (ع) با وی در مصلی ساری افزود : اسقبال و ریسک‌پذیری در انجام تغسیل متوفی‌های کرونایی توسط طلاب و روحانیون فعال در این قرارگاه قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه باید برای اموات نیز مسائل شرعی رعایت شود ، گفت : هم اخلاق و هم شرع از عدم رعایت مسائل دینی در تدفین و تغسیل اجساد ما را منع کرده است.

امام جمعه ساری با تاکید بر تداوم رعایت مسائل شرعی ، اظهار داشت : این مساله می تواند کمک بزرگی در تصلی خاطر خانواده های داغ دیده باشد و از نگرانی آنان کم کند.

محمدی لایینی بر رعایت کامل مسائل بهداشتی در تغسیل و تدفین اجساد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا تاکید کرد و گفت : نباید غسل و کفن راهی برای انتقال ویروس شود و تمامی نکات ایمنی و بهداشتی باید رعایت شود.

وی توصیه کرد که متولیان تغسیل و تدفین به طور مستمر با شبکه بهداشت ارتباط داشته و جدید ترین دستور العمل های بهداشتی را دریافت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران از مردم نیز خواست تا از حضور پرتعداد در مراسم تدفین خودداری کرده و با مسئولان آرامستان ها همکاری کنند.

بر اساس آخرین گزارش دانشکاه علوم پزشکی مازندران هم اکنون ۴۹۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.