دیدار بانوان شاغل در استانداری با مادر شهید صمدایی در ساری

عکاس (هدا کاشی پور) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

در هفته قوه قضاییه و با هدف گرامی‌داشت شهدای هفتم تیر انجام شد؛

دیدار مدیرکل امور بانوان استانداری مازندران با بانوی مبارز انقلابی

به گزارش خزرنما؛ به مناسبت فرارسیدن سالروز انفجار در ساختمان حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله شهید دکتر محمد حسینی بهشتی و فرارسیدن هفته قوه قضاییه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران به اتفاق چند تن از فعالان زن استان با سیده خدیجه مستعدی عربانی، بانوی مبارز انقلابی و مادر گرانقدر شهید فرید صمدایی دیدار و از رشادت‌های این شیرزن  تجلیل کرد.

سمیه قاسمی طوسی در این دیدار با اشاره به  نقش بی‌بدیل زنان ایثارگر در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر ضرورت انتقال پیام ایثارگری زنان رزمنده و مقام شهدای زن به دختران و جوانان امروز که آن روزها، نبودند و  آن مادران و همسران و شیرزنان را از نزدیک ندیدند، تأکید کرد.

وی ضمن قدردانی از نقش مادران و زنانی چون مادر شهید فرید صمدایی افزود: آنچه ضرورت دارد در به ثمر نشستن پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس، مورد توجه نسل جدید و راویان آن روزها باشد برجسته گردد این این حقیقت است که زنان در کنار مردان ایستادگی و پایمردی کردند و این یکی از بخش‌های زیبا و حماسی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی است.

گفتنی است سیده خدیجه مستعدی عربانی از مبارزان انقلاب و  از همراهان آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی در جریان مبارزه علیه رژیم پهلوی بود که در‌ آن دوران دستگیر و توسط ساواک مورد شکنجه قرار گرفت و جانباز شد. وی همچنین همکاری دیرینه با انقلابیون و تحمل زندان و شکنجه‌های ساواک را در کارنامه دارد که دو فرزند این بانوی نامدار در زیر شکنجه‌های ساواک و یک فرزند او نیز در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نائل شدند.