قدردانی مجمع نمایندگان مازندران از عملکرد پلیس هوشمند

مجمع نمایندگان مازندران در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ و تجمیع خطوط ۱۱۰ استان از اقدامات فرماندهی انتظامی استان در راستای هوشمند سازی پلیس قدردانی کردند.

به گزارش خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان ،مجمع نمایندگان مازندران متشکل از نمایندگان مردم در شهرستان‌های ساری، بابل و آمل روز گذشته با حضور در ستاد فرماندهی انتظامی مازندران ضمن دیدار با سردار میرزایی فرمانده انتظامی استان از مرکز مانیتورینگ و تجمیع خطوط ۱۱۰ معاونت عملیات و طرح‌های پلیس هوشمند بازدید کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران در حاشیه این بازدید در نشستی با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ضمن خیر مقدم و گرامی داشت ایام و اعیاد ذیحجه و دهه ولایت به تشریح اقدامات و فعالیت‌های این فرماندهی در حوزه‌های مختلف ترافیکی، امنیتی و انتظامی پرداخت.

او با اشاره به ماموریت‌های مهم و خطیر فرماندهی انتظامی استان در ایام مختلف سال به ویژه در ایام تعطیلات تابستان و نوروز که جمعیت استان به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد، افزود: در مقطع زمانی که جمعیت استان از سه و نیم میلیون نفر به بیش از ۷ تا ۹ میلیون نفر افزایش می‌یابد این فرماندهی با تمام ظرفیت، امنیت راه ها، تفرجگاه ها، سواحل و شهر‌ها را فراهم می‌کند.

فرمانده انتظامی مازندران در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف پلیس هوشمند در استان، گفت: نصب دوربین‌های پایش تصویری، تجمیع خطوط ۱۱۰، پلیس همراه، استفاده از دست افزار برای برخورد با تخلفات راهنمایی و رانندگی، ارتباط سیستمی کلانتری‌ها با دستگاه قضائی از جمله این طرح‌ها در استان بوده است.

سردار میرزایی با تاکید بر اینکه برای پیشگیری و کاهش جرایم و تخلفات به ویژه سرقت نیازمند تعامل و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان هستیم، افزود: یکی از برنامه‌های پلیس پیشگیری در مقابله با سرقت در روستا‌ها نصب دوربین‌های پایش تصویری در روستا‌ها است.

او با اشاره به طرح مها در راستای مقابله با سرقت در اماکن خصوصی و مراکز دولتی بر حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پلیس در راستای وضع قوانین و مکلف کردن دستگاه‌ها در راستای این طرح‌ها را خواستار شد.

سخنان مجمع نمایندگان مازندران

در ادامه این نشست مهدی سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، ضمن تبریک انتصاب سردار میرزایی به عنوان فرمانده انتظامی استان از عملکرد این فرماندهی در راستای برقراری نظم و امنیت در استان تقدیر و تشکر کرد.

او افزود: نیروی انتظامی با بیش از ۲۰۰ عنوان ماموریت بار سنگینی را در حوزه برقراری نظم و امنیت در جامعه بر دوش دارد و متاسفانه به دلیل بی توجهی، سوء مدیریت و عدم کارکرد برخی دستگاه‌ها سرریز این مشکلات در سبد نیروی انتظامی قرار دارد.

حاجی پور نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن اعلام حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های پلیس، گفت: هنر برقراری نظم و امنیت پیشگیری از وقوع جرم است که باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی و آسیب شناسی از بروز و وقوع جرم در جامعه پیشگیری کرد.

او با تاکید بر اقدامات ایجابی و پیشگیرانه، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی و استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها را گامی موثر در این حوزه برشمرد و افزود: پلیس با تعامل و همکاری دستگاه‌های فرهنگی می‌تواند در این حوزه گام بردارد.

منصور علی زارعی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به عدم حمایت مناسب دولت و مجلس در ادوار و دوره‌های گذشته از پلیس، نقش امنیت را در توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی جامعه سازنده و تعیین کننده دانست و بر ضرورت حمایت همه جانبه از پلیس تاکید کرد.

او با اشاره به وضعیت معیشتی کارکنان ناجا بر ارتقاء این وضعیت با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید و افزود: پلیس با کمترین امکانات در حال برقراری نظم و امنیت اجتماعی است.

علی کریمی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، دبیرمجمع نمایندگان مازندران و عضو هیئت رئیسه مجلس و علی بابایی کارنامی  نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست حضور داشتند.