شهردار ساری در دیدار با اولین فرمانده لشکر ۲۵ کربلا:

سرداران گمنام هشت سال دفاع مقدس باید به مردم معرفی شوند

به مناسبت پاسداشت هفته دفاع مقدس، عباس رجبی شهردار ساری و علیجان شمشیربند رییس شورای اسلامی شهر با سردار حاج عبدالعلی عمرانی اولین فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا دیدار کردند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری، عباس رجبی شهردار مرکز استان در دیدار با سردار حاج عبدالعلی عمرانی، جانباز ۷۰ درصد و اولین فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا در هشت سال دفاع مقدس که با همراهی علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری، عطاریه رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، احمدی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری، مرتضوی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و حجت الاسلام سید ولی هاشمی نویسنده حوزه ادبیات مقاومت و پایداری و از چهره های پیشکسوت عرصه دفاع مقدس صورت گرفت، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره رشادتهای رزمندگان و دلاور مردان عرصه های ایثار و شهادت گفت: همه ما نسبت به شهدا، جانبازان و چهره‌های ماندگار جبهه‌های دفاع مقدس و سرداران و پرچمداران مقاومت و ایثار در هشت سال جنگ تحمیلی وظیفه داریم و باید تمام همت خود را برای پاسداشت نام و مرام آنان به کار ببندیم.

رجبی به ضرورت شناساندن چهره‌های موثر عرصه دفاع مقدس به مردم در راستای ترویج فرهنگ شهادت اشاره کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از چهره‌های موثر دفاع مقدس گمنام ماندند و همه ما مسئولان و چهره‌های متنفّذ مردمی وظیفه داریم نسبت به معرفی و تبیین رشادت‌های آنان از هیچ اقدامی دریغ ننمایم.

وی افزود: با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری به زودی اقدامات لازم برای تهیه و تدوین فیلم مستند سردار حاج عبدالعلی عمرانی و دیگر چهره های دفاع مقدس صورت خواهد گرفت.

در ادامه، علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری ایثار و ازخودگذشتگی شهدا و رزمندگان گفت: همه ما باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم و هیچ‌گاه از بازماندگان هشت سال دفاع مقدس غافل نشویم؛ هرچند سرداران و رزمندگان به تکلیف خود عمل کردند اما ما نباید از ارج نهادن به خدمات آنان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت غافل شویم.

شمشیربند به جایگاه مهم سردار عمرانی و بازماندگان دفاع مقدس در جامعه اشاره کرد و گفت: سرمایه‌گذاری معنوی و فرهنگی روی شخصیت‌ها باید مدنظر قرار گیرد و از ظرفیت بسیار خوب آنان در تبیین اهداف انقلاب اسلامی کمک گرفته شود.

رئیس شورای اسلامی شهر ساری با قدردانی از اقدامات شهرداری مرکز استان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ضرورت تلاش های بیشتر همه سازمان ها در این زمینه گفت: از اقدامات شهرداری ساری در ارج نهادن به هفته دفاع مقدس و ترویج فرهنگ شهادت قدردانی می کنم.

وی افزود: خاطرات جنگ و انقلاب باید توسط کسانی که پرچمدار پیروی از تفکرات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هستند تبیین شود و فرهنگ امام راحل و دفاع مقدس باید باقی بماند.

در ادامه، سردار عبدالعلی عمرانی معروف به “حاج عمران” با قدردانی از حضور شهردار ساری و رئیس شورای اسلامی شهر گفت: تا آخرین نفس پای آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی در خط ولایت هستیم و از هیچ تلاشی برای زنده نگه داشتن نام و یاد و مرام شهدا دریغ نخواهیم کرد.

در پایان این دیدار، کتاب خاطرات سردار عبدالعلی عمرانی به نگارش حجت الاسلام سید ولی هاشمی با عنوان “حاج عمران” به عباس رجبی شهردار ساری اهدا شد.

گفتنی است، سردار حاج عبدالعلی عمرانی، اولین فرمانده لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا و جانباز ۷۰ درصد است که خاطرات رشادت‌های کم نظیرش در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس و هشت سال جنگ تحمیلی هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.