مرهم‌های مهربانی بر دنیای سوخته

دلداری‌ دنیا به عروسکش برای التیام زخم‌ها

دنیا با نگاه معصومانه عروسکی را به آغوش گرفته بود؛ حواس‌مان را که بیشتر به سویش جلب کردیم دیدیم به عروسکش زمزمه‌کنان می‌گوید؛ نترس زخمت را پانسمان می‌کنم تا خوب شوی… چقدر دنیایش پُردرد است که سعی می‌کند عروسکش را هم با خود آرام کند…

به گزارش  فارس ، در پی درج گزارشی با تیتر کابوس مدام دخترک ۶ساله و بی‌رحمی بانک که روز چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه امسال در خبرگزاری فارس از همان لحظات ابتدایی شاهد راه افتادن کمپین مهربانی بودیم و هر کسی به طریقی سعی می‌کردند سهمی در این اقدام مهربانانه داشته باشند.

از وعده برای مهلت گرفتن از بانک برای دریافت تسهیلات، کمک برای پرداخت هزینه‌های درمانی و حتی برای شاد بودن این کودک از قول‌های مساعدی بوده که در این زمینه عنوان شده است.

دنیا در روزهای پایانی پاییز سال گذشته درد و رنجی را تجربه کرد که بی‌شک کسی تاب تحمل آن را ندارد، این کودک با وجود کم سن و سالی دردی را تجربه کرد که این موضوع تمام هستی‌اش را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، غمی که تا پایان عمر همراهش خواهد بود..

در همین زمینه روز پنج‌شنبه آرام مدیرکل بهزیستی مازندران، یوسف‌نژاد نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و فلاح رئیس سازمان‌های مردم‌نهاد راهی منزل پدربزرگ دنیا شدند تا بتوانند مرهمی بر زخم‌های این کودک و دل‌تنگی‌های کودکانه‌اش بگذارند.

وقتی وارد خانه پدربزرگ دنیا شدیم دنیا با نگاه معصومانه در دست داشتن عروسکی استقبال‌ آمد نمی‌توان توصیف کرد منظره دردناکی بود پاهای سوخته و رنجور و کودکانه‌اش اشک را از چشمان هر بیننده‌ای سرازیر می‌کرد؛ حواس‌مان را که بیشتر به سویش جلب کردیم دیدیم به عروسکش زمزمه‌کنان می‌گوید نترس زحمت را پانسمان می‌کنم تا خوب شوی… چقدر دنیایش پُردرد است که سعی می‌کند عروسکش را آرام کند…

پای درد و دل پدربزرگ و عمه‌اش نشستیم که گران شدن هزینه‌های درمان ماهانه و خرید لباس، سوخته شدن منزل مسکونی و مزایده گذاشتن آن توسط بانک از جمله مواردی و مشکلاتی بود که دوباره به آن اشاره کردند.

عمه دنیا از مشکلات و هزینه نگهداری دنیا می‌گفت که بدون کمک قادر به نگهداری دنیا نیستند که اداره بهزیستی در زمینه در پرداخت اعلام آمادگی کرد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با بانک مذاکره کنیم، افزود: بحث تملک را به تأخیر می‌اندازیم.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد افزود: مسائل و مشکلات دنیا با توجه به سن پایینش بسیار زیاد است که باید به‌صورت جداگانه بررسی شود.

وی اضافه کرد: همه باید دست در دست هم دهیم و تلاش‌مان این است که مشکلات دنیا را کمتر کنیم که به‌صورت فردی ممکن نیست.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس تصریح کرد: نمی‌خواهیم حرفی بزنیم که نتوانیم از پس انجام آن بر بیاییم، وظیفه خود می‌دانیم اگر کاری انجام شود نخست برای خودمان انجام دادیم.

یوسف‌نژاد با اعلام اینکه این یک کار گروهی و تیمی است، اظهار کرد: امیدواریم گشایشی حاصل شود و هر کسی وظیفه خودش را در جای خودش انجام دهد.

بنا به گفته عمه دنیا اگر کمک‌ها و حمایت‌های بهزیستی و بیمارستان سوانح و سوختگی زارع نبود دنیا تا این حد هم بهبود نمی‌یافت، مهم‌ترین موضوع شادی و امیدواری دنیا است.

مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم باید با بانک صورت گیرد، اظهار کرد: در این زمینه با بانک صحبت کردیم که در حال حاضر دست نگه دارد تا بتوانیم تا حدودی بدهی را جبران کنیم.

سیدسعید آرام با تأکید بر اینکه نهایت تلاش خودمان را برای حل مشکلات دنیا می‌کنیم، خاطرنشان کرد: مشکل این کودک باید حل شود هر چند خیلی سخت باشد.

خبرگزاری فارس نیز همانند سایر مردم امیدوار است این قول‌ها به نتیجه مطلوب برسد تا امید در زندگی این کودک مفهوم دیگری به خود بگیرد.

تمام دنیای این کودک ۶ ساله رنگ سوختگی و سیاهی به خود گرفته ولی مردم ما با توجه به حس نوع‌دوستی و همچنین همزمانی با جشن نیکوکاری تا امید را در دل این کودک و خانواده‌اش دوباره زنده کنند.

با توجه به تماس‌های مکرر مردمی و مسؤولان با دفتر خبرگزاری فارس در مازندران برای حل مشکلات دنیا این رسانه پیگیری و به نتیجه رسیدن وعده‌ها را به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی خود می‌داند و به صورت ویژه تلاش می‌کند تا دنیای دنیا رنگ مهربانی و شادی به خود بگیرد و از مسؤولان نیز درخواست می‌شود با توجه به وعده‌های مکتوب، تلفنی، حضوری و پیامکی که در این زمینه  دادند برای به نتیجه رسیدن گام بردارند تا این رسانه همدلی مسؤولانه را در قالب خبر خوب به اطلاع مردم برساند.