دیدار فرماندهان و مسئولان انتظامی و دریابانی استان مازندران با آیت الله محمد باقر محمدی لائینی به مناسبت هفته ناجا

برجسته ترین مصداق خدمتگزاری؛ حفظ نظم و امنیت و مقابله با عوامل ناامنی است 

نماینده ولی فقیه در استان مازندران ، گفت: برجسته ترین مصداق خدمتگزاری؛ حفظ نظم و امنیت و مقابله با عوامل ناامنی در جامعه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله محمد باقر محمدی لائینی در دیدار فرماندهان و مسئولان انتظامی و دریابانی استان مازندران با وی، گفت: روز جمعه یکی از اعیاد چهارگانه در دین مبین اسلام است و این روز و هفته نیروی انتظامی را به شما سبزپوشان عرصه نظم وامنیت و مقابله کنندگان با عوامل ناامنی تبریک عرض می کنم.

وی اضافه کرد: همچنین پیشاپیش فرا رسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) را تسلیت و سالروز امامت امام زمان (عج) را تبریک عرض می کنم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران، اظهار کرد: از سردار میرزایی به دلیل اخلاص، تلاش و جدیت در این مدت کوتاه از زمان حضورشان در استان مازندران به عنوان فرماندهی انتظامی استان که مایه خیر و برکت و برقراری نظم و امنیت در استان شده، تقدیر و تشکر ویژه دارم.

وی خطاب به فرماندهان و مسئولان انتظامی استان مازندران، گفت: شما بزرگواران سربازان امام زمان (عج) و ولایت هستید و بفرموده رهبری معظم انقلاب، نیروی انتظامی خدمتگزار است و وظیفه برقراری نظم و امنیت ومبارزه با عوامل ناامنی را برعهده دارد .

امام جمعه شهرستان ساری با بیان اینکه برجسته ترین مصداق خدمتگزاری ؛ حفظ نظم و امنیت و مقابله با عوامل ناامنی در جامعه است، افزود: در این شرایطی که دشمنان قسم خورده نظام بدنبال ایجاد ناامنی و اغتشاش در کشور هستند تا امنیت جامعه را سلب کنند، یکی از نهادها و دستگاه های متولی برقراری نظم وامنیت، نیروی انتظامی است که وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

وی نمونه بازر این اقدامات ددمنشانه دشمنان ومعاندان نظام را دوران حکومت حضرت علی (ع) دانست و افزود: در آن دوران نیز معاویه و بنی امیه با اعزام گروهی افراد مشرک با یورش به منازل مردم و قبیله ها سعی داشته اند تا حکومت علی (ع) را در بین مسلمان ناکارآمد جلوه دهند.

آیت الله محمدی لائینی ، افزود: امروزه نیز دشمنان نظام و استکبار جهانی غرب با استفاده از گروه های معاند نظام به عنوان خط آتش با انجام اقدامات خرابکارانه و راه اندازی جنگ روانی و اقتصادی و آموزش و سازماندهی این گروه ها سعی در ایجاد آشوب و اغتشاش در جامعه دارند.

وی تاکید کرد: باید با اشراف اطلاعاتی و هوشیاری نیروهای امنیتی و انتظامی اقدامات پیش دستانه را در دستور کار خود قرار دهند تا قبل از هرگونه اقدامات خرابکارنه و اغتشاشات توطئه ها آنان را در نطفه خفه کرد.

لائینی با اشاره به اینکه در دوران طاغوت متاسفانه مردم از نیروهای مسلح هراس و ترش داشتند و عوامل بیگانه و خارجی از این قدرت نیروهای مسلح به نفع خود استفاده می کردند، افزود: پس از انقلاب اقتدار نیروهای مسلح در مقابله با دشمنان و معاندان نظام و رافت اسلامی برای مردم و دوستداران نظام و ولایت تغییر کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران با بیان اینکه باید همه ظرفیت های نظام در اختیار تعالی کشور و مردم قرار گیرد، افزود: مردم ولی نعمتان ما هستند و ما باید در خدمتگزاری به این مردم همه تلاش ها و زحمات خود را داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه خدمت در نظام مقدس اسلامی یک نعمت الهی است و از اجر شو پاداش اخروی بهرمند خواهید شد، افزود: باید به پاس این نعمت الهی، شکرگزار خداوند باشید چرا که در لباس مقدس نیروی انتظامی ناصر دین و خدمتگزار به مردم مومن و انقلابی هستید.

امام جمعه شهرستان ساری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برگزاری مراسم وداع با شهدای خانطومان در ساری، از حضور موثر نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت این مراسم و همچنین تشییع پیکرهای پاک این شهدا در شهرستان های استان قدردانی کرد.

تجدید پیمان با آرمان های امام و شهدا و تجدید میثاق با رهبری

در ابتدای این دیدار سردار میرزایی فرمانده انتظامی استان مازندران در سخنانی هدف از این دیدار را تجدید پیمان با آرمان های امام و شهدا و تجدید میثاق با رهبری دانست و افزود: افتخار نیروی انتظامی در تراز انقلاب حرکت در مسیر رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در گزارشی به تشریح اقدامات و فعالیت های نیروی انتظامی در حوزه های مختلف ماموریتی از جمله مقابله با عوامل ناامنی در سطح استان، برخورد با اراذل و اوباش ، مقابله با سرقت های خرد و مبارزه با موادمخدر پرداخت.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به برخی مشکلات در حوزه زیرساخت ها با توجه به حجم بالای ماموریت ها در سطح استان از کاهش 16 درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی و افزایش 30 درصدی کشفیات جرایم در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد .