در آستانه هفته نیروی انتظامی، فرمانده انتظامی مازندران با آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار کردند.

همچنین به مناسبت هفته نیروی انتظامی نشست خبری سردار محمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران برگزار شد.
 به گزارش بلاغ، سردار محمود میرفیضی در جمع خبرنگاران با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: هر ساله 11 الی 17 مهرماه در تقویم ملی به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است که امسال شعار ” پلیس هوشمند، امین مردم” برای این هفته نامگذاری شده است.
وی افزود: طی این هفته بیش از 100 برنامه در حوزه‌های ترافیکی، انتظامی، عملیاتی و آموزشی برگزار خواهد شد که پیاده روی خانوادگی، شرکت در نماز جمعه، نمایشگاه فضای مجازی، اجرای طرح مردم یاری در مناطق محروم، غبارروبی مزار شهدا، همایش همیاران پلیس و طلایه‌داران و همچنین رزمایش شهری موتورسواران قانونمند نمونه‌هایی از این برنامه‌ها هستند.

فرمانده انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: افزایش اعتماد مردم در نتیجه خدمات متقابل پلیس حاصل می‌شود که در نهایت به مشارکت مردم با پلیس منجر می‌شود.

میرفیضی در ادامه به ارائه آمار و ارقام طی 6 ماهه نخست امسال در مازندران پرداخت و ادامه داد: طی نیمه نخست امسال، دو میلیون و 200 تن انواع مواد مخدر در استان کشف شد.

وی با اشاره به متلاشی شدن 37 باند اصلی در این عملیات‌ها، بیان کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 21 درصد افزایش در این بخش داشتیم.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به افزایش 100 درصدی کشف چوب‌آلات قاچاق نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: طی این مدت، 720 تن چوب قاچاق به ارزش یک میلیارد و 400 میلیون تومان کشف و ضبط شد.

این مسئول از رفع تصرف 135 هزار متر مربع اراضی استان طی نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: ارزش ریالی این اراضی، 31 میلیارد تومان برآورد شده است.

میرفیضی از دستگیری یک هزار و 25 نفر در بخش قاچاق کالا طی این مدت خبر داد و اعلام کرد: ارزش کالاهای جمع آوری شده، 38 میلیارد تومان است که در مقایسه با سال قبل، 72 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به تشکیل 6 پرونده بالای 500 میلیون تومانی در بخش تخلفات اقتصادی در دستگاه‌های دولتی تصریح کرد: سه پرونده اصلی در حوزه اختلاس به ارزش 4.5 میلیارد تومان وجود داشت که عاملان آن دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به انجام بیش از 331 میلیون تردد طی 6 ماهه امسال، اظهار کرد: طی این مدت، 5 هزار و 696 نفر مصدوم و 337 نفر نیز متاسفانه فوت شدند.

این مسئول با اشاره به افزایش میزان جرایم در فضای مجازی گفت: طی این مدت، یک هزار و 706 مورد جرایم شناسایی شد که 75 درصد آن مربوط به برداشت‌های غیرمجاز است.

میرفیضی مطرح کرد: 80 درصد از این تخلفات یعنی یک هزار و 459 مورد از جرایم، کشف و 259 نفر نیز دستگیر شدند.

به گفته فرمانده انتظامی مازندران، طی 6 ماهه نخست امسال، از یک میلیون و 208 هزار تماس مردمی با سامانه 110، نزدیک به 417 هزار مورد منجر به انجام ماموریت شد.