به گزارش خبرگزاری تسنیم ، حجت الاسلام  محمد باقر محمدی لائینی در نشست مجمع نمایندگان مازندران اظهار داشت: هفته وحدت موجب تعامل و برکات  نظام بوده و وحدت رویه را باید در جامعه حفظ کنیم.

وی افزود:  مسائل کلان استان را به درستی رصد و  به دولتمردان بازگو و  موضعات را به درستی رفع  و جلسات را ماهانه برگزار و پیگیری کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به اینکه تعامل میان نمایندگان و مسئولان می‌تواند مشکلات را برطرف کند که با وحدت در این مسیر گام برداریم، تصریح کرد: بزررگداشت دفاع مقدس، دفاع از ارزش‌های انقلاب و اسلام است که خون‌های زیادی جهت پاسداری از انقلاب اهدا کردند.

لائینی افزود: همچنین  برجستگی‌های مازندران بزرگداشت و تقویت شود و جلسات مختلف در این زمینه برگزار شود.

 

 قاسم احمدی لاشکی در دیدار اعضا مجمع نمایندگان مازندران با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: خوشبختانه تعامل خوبی میان اعضای مجمع نمایندگان استان بوده که باید از این فضا برای توسعه استان استفاده کنیم.

وی افزود: در بحث ایجاد منطقه آزاد در استان از دولت گله داریم که این بحث را با جدیت دنبال نکرد. همچنین انتظار داریم غرب و شرق استان مطرح نشود و به مازندران یکپارچه به صورت عملی توجه شود.

 

عبدالله رضیان نماینده مردم قائم‌شهر، جویبار، سوادکوه، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس نیز گفت: تعارض منابع طبیعی و جنگل بخشی از مشکلات استان بوده که مورد توجه جدی دستگاه قضا باید باشد.

وی افزود: همه نمایندگان مخالف طرح انتقال آب دریای خزر هستند زیرا این امر به نفع استان و کشور نیست مازندران استانی گردشگرپذیر است که باید در زمینه تقویت زیرسازی جاده‌ها اقدام بیشتری شود.

 

دامادی نماینده ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی نیز گفت:  در کنار مزیت‌های استان باید به بحث آمایش سرزمینی توجه جدی شود و با کمک هم گره‌های مردم را باز کنیم.

محمد دامادی افزود: بحث پسماند، آب و منطقه آزاد از مسائل و مشکلات  استان است که گام‌های موثری در این زمینه برداشته شد.

حسین نیازآذری در دیدار مجمع نمایندگان مازندران با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: رمز موفقیت انقلاب برگرفته از وحدت میان مردم بوده که باید برای خدمت واقعی به مردم که در سایه ایستادگی برای نظام بوده اقداماتی انجام شود.

وی افزود: مازندران دارای فرصت و چالش است و باید بدانیم مازندران استانی کشاورزی است اما بیشتر کشاورزان در تنگنا هستند. حفظ محیط زیست در استان به دلیل زندگی ماشینی نیازمند توجه جدی است.

نیازآذری بیان کرد: با توجه به بارش باران متاسفانه 10 درصد آبهای سطحی استان جمع آوری می‌شود و مابقی هدر می‌رود.

 

عزت الله یوسفیان ملا، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: جای تاسف دارد که قیمت و نرخ بنزین به این گونه شد و به عنوان نماینده مردم، مخالف افزایش قیمت بنزین هستیم

 

سید علی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه شمالی و سیمرغ گفت:  احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است که حس وحدت در کنار داشتن وحدت مهم‌تر است و در نتیجه در عمل باید همه ما وحدت گونه جهت توسعه نظام گام برداریم.

وی افزود: با وجود اختلاف سیاسی در مسائل کلان استان، مجمع نمایندگان اتفاق نظر دارند که جای قدردانی دارد. جهت برجسته ترشدن و اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری و تقویت نیروی انقلاب  و جوانان متدین مجمع نمایندگان در کنار نماینده ولی فقیه هستند.

 

علی اصغر یوسف‌نژاد در دیدار اعضای مجمع نمایندگان مازندران با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: ظرفیت‌هایی که در مجمع نمایندگان وجود دارد باید در راستای منافع، مصلحت و جایگاه استان به‌کارگیری شود.

وی افزود: مازندران یک کلان شهر است که وحدت و همدلی همه مسئولان و نمایندگان را برای توسعه می‌طلبد. جلوگیدی از انتقال آب دریای خزر، توسعه گردشگری، اقتصاد کشاورزی، مهندسی رودخانه، مهار آب  و مسائل عمده استان از موضوعاتی بوده که تاکنون اقدامات خوبی  توسط نمایندگان استان صورت گرفت.

 

رئیس مجمع نمایندگان مازندران نیز با گرامی‌داشت هفته وحدت گفت: وحدت تیری به قلب دشمنان انقلاب است امیدواریم در کنار هم  با همدلی، همزبانی و همراه برای برطرف کردن مشکلات مردم گام برداریم.

ولی‌الله نانواکناری افزود: تبعیت از ولایت نشان از وحدت عملی مسئولان و نمایندگان بوده که همه باید حول محور ولایت فقیه باشیم. همت و وحدت میان نمایندگان مسئولان در موضوعاتی مانند انتقال گاز از دامغان به مازندران، حذف ارزش افزوده برنج، جلوگیری از انتقال آب دریای خزر  به همت نمایندگان استان بوده است.

وی گفت: همچنین  بودجه خوبی برای برطرف شدن مشکل پسماند در نظر گرفته شد که 700 میلیارد تومان برای مازندران اختصاص یابد مشکل زباله و پسماند استان برطرف می‌شود.

 

شاعری نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک به مناسبت هفته وحدت گفت: در هفته وحدت دفاع از حریم ولایت و منافع مردم گام برداریم بدانیم. در واقع گردشگری، تجارت، صنعت ،کشاورزی و زیربنایی منابع استان است اما به دلایل مختلف ظرفیت خود رانتوانست به بالفعل درآورد.

علی محمدشاعری افزود: بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگان، نخبگان؛ تعامل با دستگاه اجرایی می‌تواند گام اساسی در جهت رسیدن به اهداف پیشرفت و توسعه باشد.

وی گفت: نخستین گام در استان تعیین تکلیف منطقه آزاد استان بوده و دومین موضوع در مطالبه جدی اینکه باید همدل و همراه با انتقال آب دریای خزر  مخالفت کنیم تا حادثه شادگان، گاوخونی و ارومیه دراین مقطع تاریخ تکرار نشود.

شاعری گفت: کلید واژه اصلی جهت رفع مشکلات و ایجاد اشتغال توسعه صادرات است که با پیوستن به کشورهای اورآسیا از ظرفیت داشته‌ها و امکانات استان بهره گیریم.