همزمان با سراسر کشور راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان با حضور دانش‌آموزان و اقشار مختلف مردم در ساری برگزار شد.

به گزارش تسنیم ، حجت‌الاسلام محمد رضا تویسرکانیدر مراسم راهپیمایی روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی در امامزاده یحیی (ع) ساری با اشاره به اینکه 243 سال از عمر دولت و ملت آمریکا می‌گذرد و این کشور مستکبار جهانی 230 سال در حال جنگ با  بریتانیا، روسیه، آلمان، مکزیک، چین، ژاپن، ویتنام، آرژانتین، عراق، افغانستان، لبنان، لیبی، شیلی، ترکیه، یونان، اندونزی، فلسطین و دیگر کشور ها  بوده است، اظهار داشت: طبق بررسی ها این کشور مستکبر جهان منفورترین رژیم نزد افکار عمومی دنیا‌ست.

وی افزود: 65 سال آمریکایی‌ها  با سرنگونی دولت مصدق وارد ایران شدند و در این  سال‌ها مصادره اموال ایرانی، حمایت از کودتا،کمک به صدام، تامین سلاح شیمیایی، حمله به سکوی نفتی، حمله به هواپیمای مسافربری، حمایت از گروهک‌های تروریستی، تهاجم فرهنگی، جنگ روانی، ترور دشمنان هسته ای، حمایت از فتنه‌گران داخلی و تحریم اقتصادی علیه کشورمان روا داشت.

تویسرکانی بیان کرد: یکی از راه حل‌های مقابله با آمریکا، دستاورد سازش، گفت‌وگو و تسلیم شدن  است و باید به  ملت‌هایی نگاه کنیم که از این مسیر حرکت کردند  و بدانیم فقر، ناامنی، ذلت و تفرقه نتیجه سازش با دشمن است.

وی گفت: راه دوم مقاومت، ایستادگی و زیربار ظلم و ستم نرفتن است. آثار این امر مقاومت، آزادگی، استقلال پیشرفت، رفاه، پیروزی، اخوت، علم و دانش، شادی، آرامش و بندگی خدا بوده که این راه ما را به کمال و سعادت واقعی می‌رساند.

تویسرکانی تصریح کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری چالش اگر عقلایی و منطبق با منطق باشد هزینه اش به مراتب کمتر از سازش است و بدانیم وحدت زیر سایه رهبری، مهربانی، خدمتگزاری به مردم ، علم و دانش، معنویت، عفت، جهاد، مناجات، عمل به احکام شرعی به ما توفیق مقاومت در مقابل آمریکا را می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در بسیج مستضعفین گفت: مازندران دیاری ولایی بوده که در جبهه دفاع از ارزش‌ها همیشه پیشگام بوده و امروز باید وحدت و انسجام را حفظ کنیم و دنیا بداند ملت ایران انتقام خون مظلومان جهان را از آمریکای خونخوار خواهد گرفت.