رزمایش طرح زمستانه پلیس راه در ستاد فرماندهی انتظامی مازندران

عکاس (سید جلال شکوهی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

سید محمود حسینی پور در رزمایش طرح زمستانه پلیس راه در ستاد فرماندهی انتظامی استان با گرامیداشت هفته بسیج، ترویج فرهنگ و تفکر بسیحی را سبب توسعه و پیشرفت کشور دانست و افزود: مکتب و تفکر بسیجی که توسط حضرت امام راحل پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور نهادینه شد برکات زیادی داشته است .

وی موفقیت چشمگیر رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس و پس از آن در دوران سازندگی را مرهون تفکر ناب بسیج دانست و افزود: شکل گیری تفکر بسیجی در کشورهای مقاومت منطقه تا شاخ آفریقا نقش موثری در مقابله با ظلم و ستم رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی غرب داشته است.

استاندار مازندران عدم توجه به تفکر بسیجی را موجب شکست در طرح ها و برنامه های اجرایی کشور دانست و افزود: تفکر بسیجی مختص ارگان یا نهاد خاصی نبوده و این تفکر در همه ارکان کشور می تواند، کارساز باشد.

حسینی پور با تاکید بر اینکه در شرایط بحرانی باید تفکر بسیجی حاکم باشد، افزود: در بحران ها باید با تفکر بسیجی از جان و مال مردم صیانت کرد .

استاندار مازندران، یادآور شد: مازندران یکی از استان های درجه یک کشور از نظر میزان تردد و محورهای مواصلاتی است و بیش از 10 هزار کیلومتر محور اصلی و فرعی در استان وجود دارد که نیازمند توجه ویژه و ملی است.

وی ترافیک چند ساعته در محورها را آزار دهنده دانست و گفت: بهسازی و نوسازی راه های استان و تکمیل آزاد راه;تهران– شمال; نیازمند اعتبارات ملی است .

حسینی پور، خواستار تشکیل کارگروه مشترک برای بررسی دقیق و کارشناسی و رفع گرفتاری های مردم در ترافیک های چند ساعته شد .
استاندار مازندران اقدامات پیشگیرانه در محورهای مواصلاتی را بهترین راهکار در جهت کاهش حوادث جاده ای دانست و افزود: هر روز ریزش و مسدود شدن محورهای استان قابل پذیرش نیست و باید بودجه مورد نظر برای حل این مشکل پیش بینی شود.

تاکید بر تقویت و تجهیز یگان های امدادی و خدماتی در طرح زمستانه مازندران

فرمانده انتظامی استان با اشاره به وضعیت محورهای مواصلاتی استان در ایام فصل زمستان، امکانات و تجهیزات موجود را جوابگو ندانست و بر لزوم تقویت و تجهیز یگان های امدادی و خدماتی در این طرح تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،سردار مرتضی میرزایی در رزمایش طرح زمستانه پلیس راه که با حضور استاندار، مدیران کل دستگاه های اجرایی، امدادی و خدماتی استان و یگان های نمونه پلیس راه، راهور ، یگان امداد، یگان ویژه و یگان های امدادی و خدماتی در ستاد فرماندهی انتظامی استان برگزار شد، ضمن گرامیدات هفته بسیج بر لزوم آمادگی برای خدمات رسانی به مردم در ایام سرد سال در محورهای مواصلاتی و برف گیر استان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه در حادثه اخیر وقوع سیلاب در آراد راه تهران – شمال و برخی محورهای مواصلاتی استان شاهد حضور به موقع و موثر یگان های امدادی، خدماتی و پلیس راه بوده ایم، افزود: با حضور فعال وموثر نیروهای امدادی شاهد کمترین خسارت و هیچ تلفاتی نداده ایم.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به حوادث ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان همانند ریزش کوه، بهمن و بسته شدن محورها در برخی از ایام فصل زمستان به دلیل برودت هوا و بارش سنگین برف، امکانات و تجهیزات موجود در اختیار یگان های امدادی، خدماتی را جوابگو ندانست و بر لزوم تقویت و تجهیز یگان های امدادی و خدماتی در این طرح تاکید کرد.

سردار میرزایی در پایان از همکاری و تعامل همه دستگاه های امدادی و خدماتی با پلیس در طرح های تابستانه، زمستانه و طرح های مختلف ترافیکی و انتظامی در محورهای مواصلاتی استان قدردانی کرد.

سرهنگ یدالله جهان تاب رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران نیز در ابتدای این رزمایش در گزارشی با اشاره به اینکه استان دارای 622 کیلومتر راه اصلی، 992 کیلومتر راه فرعی و 7 هزار کیلومتر راه روستایی است، افزود:با توجه به 14 گردنه برفگیر و 22 راهدارخانه طرح انتظامی ترافیکی از امروز در چهار محور کوهستانی و برفگیر استان اجرایی می شود.