آئین نهضت مومنانه بانوان بسیجی مازندران در حسینیه عاشقان کربلا

آئین نهضت مومنانه بانوان بسیجی استان به مناسبت میلاد حضرت زینب س و روز پرستار و نیز شب یلدا همت سازمان بسیج جامعه زنان مازندران همزمان با سراسر کشور در دیار علویان در حسینیه عاشقان کربلا برگزار شد.

به گزارش  فارس، آئین نهضت کمک مومنانه بانوان بسیجی استان به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار و نیز شب یلدا ظهر امروز با حضور حسین محمدرضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا و به همت سازمان بسیج جامعه زنان استان مازندران  همزمان با سراسر کشور در دیار علویان  و با محوریت شهرستان ساری در حسینیه عاشقان کربلا برگزار شد.

محمدرضایی جانشین فرمانده سپاه کربلا در این آئین اظهار کرد: کرونا در دنیا محدودیت‌هایی زیادی را برای مردم ایجاد کرده، در ایران نیز کسب و کارها رفت و آمدها دچار مشکل شد، خیلی‌ها مبتلا شده اند و بسیاری در بستر بیماری قرار دارند و خیلی‌ها جان خود را از دست دادند.

وی افزود: اما نکته مهم این است که کرونا نتوانست ما را متوقف کند،در کشور ما علیرغم همه مشکلات در ارتباط با تحریم دارو و تجهیزات، اما مردم ما متوقف نشدند، ما ملت بزرگی هستیم هیچ بحرانی نتوانست ما را در این ۴۲ سال متوقف کند. بحران های زیادی را دیدیم اما متوقف نشدیم جنگ بحران بزرگی بود و دشمنان می خواستند انقلاب را از این طریق زمین‌گیر کنند اما اینگونه نشد نه تنها متوقف نشدیم ما توانستیم انقلاب خود را در طول جنگ صادر کنیم، این کار بزرگی بوده که از بزرگترین تهدید بزرگترین فرصت را برای کشور ساختیم.

وی افزود: امروز همه ما دعا می‌کنیم که مثل شهدا رفتار کنیم راهش همین است که حس نوعدوستی را در جامعه خود پرورش دهیم خدا از ما می‌خواهد اینگونه رفتار کنیم و نسبت به یکدیگر بی‌تفاوت نباشیم، مسلمانی امروز ایجاب می‌کند که به داد هموطنان خود برسیم.

جانشین فرمانده سپاه کربلا با بیان اینکه یکی از مولفه‌های انقلابی‌گری این است که ببینیم جامعه به چه چیزی نیاز دارند، افزود: انقلابی‌گری این است که به مردم کمک کنیم تا با مشکل مواجه نشوند، شاد بودن هنر است شاد کردن دیگران هنری است بالاتر، در جامعه‌ای هستیم که باید در صحنه‌های مختلف همدلی و نوعدوستی را به نمایش بگذاریم، دشمنی داریم که اراده کرده ما نباشیم، اراده کرده  مردم را به زمین بزند مشکلات مردم را بیشتر کند چون از این طریق است که آنها فکر می کنند می‌توانند به خواسته های شوم خود برسند، این ما هستیم که می‌توانیم کمک کنیم که درد و رنج مردم کاهش پیدا کند ما باید اقدام کنیم و حواسمان به اطرافیان باشد.

در ادامه فرشته پازوکی مسؤول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه کربلا در این آئین اظهار کرد: در مرحله اول با همکاری نهادها و اقشار و کمک مردم و خیران مبلغ ۱۲۴ میلیارد تومان و مرحله دوم ۱۱۳ میلیارد تومان جمع‌آوری شد، از مجموع هزینه‌ای جمع‌آوری شده بیش از نیمی از این مبالغ خواهران بسیجی زحمت کشیدند.

وی افزود: این مبالغ در قالب هدایای نقدی و غیرنقدی تقدیم کسانی شد که به نوعی در ویروس دچار مشکل شدند، به مناسبت ولادت حضرت زینب مرحله سوم کمک مومنانه با همکاری همه در همه استان‌ها و در مازندران در دست اجرا است، در روز ولادت حضرت زینب و در شب یلدا بسته های یلدایی که شامل مواد غذایی، تنقلات و میوه، حدود ۱۵ هزار بسته تقدیم نیازمندان می شود که مبلغ آن ۳ میلیارد تومان است.

مسؤول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه کربلا، ادامه داد: برگزاری مسابقات فرهنگی در فضای مجازی، حضور در بیمارستان‌ها در سراسر استان و تجلیل از پرستاران، از عمده فعالیت ما است البته برنامه‌های متنوع دیگری نیز برگزار می‌شود.

در حاشیه این برنامه صادقی جانشین فرماندهی سپاه شهرستان ساری نیز با تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار اظهار کرد: ویروس کرونا فرصت‌هایی را در کنار  تهدیدات ایجاد کرد، حس نوعدوستی و کمک به کسانی که در اثر این ویروس دچار آسیب شدند یکی از این فرصت هاست. امروز هم در سطح شهر ساری بیش از هزار سبد کالا را بین نیازمندان توزیع خواهیم کرد، امید است که این روند همچنان ادامه پیدا کند و این اندک کاری است که می توانیم در قبال نیازمندان انجام دهیم.