جشن خانه سینمای مستند مازندران کلید خورد

پوستر نخستین جشن خانه سینمای مستند مازندران در محل برگزاری جشنواره بین‌المللی سینمای مستند ایران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی خانه سینمای مستند مازندران با حضور مدیر عامل و معاون مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، اعضای هیات مدیره و موسس خانه مستند مازندران و چندی از مستندسازان مطرح استان پوستر نخستین جشن خانه سینمای مستند مازندران رونمایی شد.
گفتنی است، در این گردهمایی که در محل برگزاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینمای مستند ایران « سینما حقیقت» صورت گرفت « محمد حمیدی مقدم» مدیر عامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ضمن ابراز این نکته که خانه های مستند میتوانند مبتنی بر سیاست تمرکز زدایی(از پایتخت) و توجه به بوم و منطقه و همگرایی مستندسازان استان فعالیت کنند گفت: خانه مستند در استانها فرصتی است برای کشف توانمندی ها، آموزش علاقمندان، شکل گیری پاتوق ها و رسیدگی به امور صنفی و امور مربوط به امنیت شغلی و… که البته نیازمند تلاش و تجربه و صرف زمان است.
در ادامه «مهدی زمانپور کیاسری» و «مهدی قربانپور»(از مستندسازان خوش سابقه مازندران) درباره امکان همکاری های بیشتر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با خانه مستند نکاتی را مطرح ساخته و روشهایی را پیشنهاد کردند.
«یاسر یمینی» رییس هیأت مدیره خانه سینمای مستند مازندران نیز در ابتدای این نشست جریان مستند در مازندران را یک رویداد پویای فرهنگی هنری در گستره 5 دهه عنوان کرد و با توجه به این سابقه در کنار افتخارات مداوم ملی و بین المللی مستندسازان مازنی، کار در خانه مستند را سخت و ماموریتی حائز اهمیت برشمرد و نیاز به هویت سازی در سالهای نخستین فعالیت این مرکز یک اصل انکار ناپذیر دانست.
وی همچنین هدف از برگزاری جشن خانه سینمای مستند مازندران را گردهمایی مستندسازان در یک محفل صمیمی عنوان کرد و گفت: چنین رویدادی فرصتی است برای دید و بازدید، آشنایی نسل های مختلف، تجلیل از فعالان، یادکرد پیشکسوتان و برگزاری کارگاه و کلاسهای آموزشی(در بخش جنبی) و… که البته باید با تلاش امکان برگزاری آن را همه ساله فراهم ساخت.
«سید علی علوی» معاون هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز ضمن اعلام آمادگی در همکاریهای بعدی با خانه سینمای مستند مازندران، از آماده شدن دفتر کاری (در آن اداره کل) جهت فعالیتهای روزانه خانه مستند مازندران خبر داد.
این نشست دوساعته با رونمایی از پوستر نخستین جشن خانه سینمای مستند مازندران به پایان رسید.
شایان ذکر است که خانه سینمای مستند مازندران خرداد ماه سال گذشته با رویکرد فعالیتهای صنفی هنری و تشکیل مجمع عمومی در مرکز استان آغاز به کار کرد.