با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی، سرداران دفاع مقدس، فعالان فرهنگی هنری و اصحاب رسانه صورت گرفت؛

رونمایی از کتاب «من می آیم» از سری تولیدات حوزه هنری در مازندران

کتاب خاطره سردار شهید « سید منصور نبوی» اثر « مریم طالبی» و انتشارات سوره مهر  با حضور نویسنده و خانواده شهید در حسینیه عاشقان کربلای مرکز استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران در این برنامه که پنجشنبه 20 شهریور 99 در حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار شد، دختر شهید سید منصور نبوی نگارش چنین آثاری را یک ارزش تلقی کرد و گفت: نکته بسیار مهم، جریان رشد فکری و روحی شهدای ارجمند است که باید مورد توجه ما قرار بگیرد، یعنی اگرچه شهدا مثل تمامی مردم در جامعه زندگی می کردند اما کم کم به بلوغ خاصی رسیده  تاجایی که به این درجه از ایثار می رسند. بنظر من همین مسئله می تواند برای همگان آموزنده و اثر گذار باشد. اینکه همه ما میتوانیم چنین مسیری را طی کرده و از انسانهای عادیِ روزمره به درجه شهادت برسیم.
«مریم طالبی» نویسنده کتاب «من می آیم» نیز در این نشست با اشاره به بستگی فامیلی با همسر شهید نبوی و شناخت چندین ساله از این خانواده افزود: شناساندن اهداف و مشی عملی شهید به جامعه و انتقال ارزشهای موجود در رویدادها و عملکرد سردار نبوی از یک سو و نوع نگاه تربیتی همسر شهید سرکار خانم حمیدی (که همواره در پی الگو پذیری اعضای خانواده و اطرافیان از شهید نبوی بوده است) از سمت دیگر، انگیزه خوبی را برای پیشبرد و خلق این کتاب ایجاد کرده است .
وی ضمن اشاره به ارتباط با «سیده اعظم حسینی» نویسنده کتاب« دا »  و کسب راهنمایی های فنی و هنری از وی و همچنین دیگر فعالان این عرصه ادامه داد: در مسیر نگارش این کتاب که مجموعا 10 سال طول کشید، گره هایی ایجاد شد که در نهایت با لطف و یاری خداوند و مدد غیبی سردار شهید نبوی این مشکلات یکی پس از دیگری مرتفع می شد.

طالبی همچنین با قدردانی از پیگیری و حمایت حوزه هنری درباره عنوان کتاب « من می آیم» گفت: طی تحقیقات به این نکته رسیدم که شهید نبوی ارادت خاصی به امام زمان(عج) داشته و همواره معتقد بود که در زمان ظهور با حضرت امام عصر همراه و در جرگه یاران وی خواهد بود و حتی این نکته را در وصیتنامه خود نیز ذکر کرد. بر این اساس و بر حسب الهاماتی از خود شهید در نهایت به این اسم رسیدم.
«مهدی معصومی گرجی» رییس حوزه هنری مازندران در بخشی از این برنامه با معرفی این نهاد انقلابی به عنوان تولید کننده آثار فاخر و ارزشی، تولیدات دفاع مقدسی در رشته های مختلف هنری (بویژه چاپ کتاب در دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری و جریان تاریخ شفاهی) را یکی از برنامه های مهم حوزه هنری برشمرد و از  نویسندگانی که در زمینه نگارش خاطرات شهدا، ایثارگران و ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس صاحبت ایده و علاقه هستند دعوت به همکاری کرد.

وی در ادامه افزود: حوزه هنری مهمترین پایگاه پرداخت هنری به رویداد های ارزشی و ثبت آثار خاطره محور انقلاب و دفاع مقدس جهت تولید کارهای اثر گذار است و در این راستا با تولید و چاپ کتاب خاطره، داستان، شعر و یا برگزاری برنامه های نشست خاطره ( با قالب هنری) ، همچنین ساخت فیلم های کوتاه و بلند، مستند، انیمیشن، نمایش، آثار تجسمی و موسیقیایی و… به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می پردازد.

گفتنی است در ادامه این همایش «سردار رزاقیان» از همرزمان سردار شهید نبوی طی سخنانی گفت: کار در واحد رزم این گونه است که اگر فرمانده ای می خواهد در شرایط پدافندی به نیروهای خود انگیزش و شرایط روحی مناسب دهد و سپاه را تقویت کند ابتدا خود فرمانده باید به آن موضوع راسخ و محکم باشد که از این منظر شرایط روحی این شهید در عملیات ها اثرگذار بود و بویژه در مقاطعی که وارد جریان فرسایشی می شدیم و شرایط نیروهای ما نسبت به دشمن نامناسب بود، شخصیت نظامی در کنار خلق و خوی شخصی  و تجربه  های لازم این شهید، وی را شاخص می کرد.

در پایان این برنامه، با حضور « محمدی لایینی » نماینده ولی فقیه در استان مازندران، رونمایی کتاب « من می آیم» اثر « مریم طالبی» محصول انتشارات سوره مهر حوزه هنری صورت گرفت و لوح یادبود و هدیه ای فرهنگی با دستان « سیده زهرا حمیدی» همسر سردار شهید «سید منصور نبوی» به نویسنده کتاب «من می آیم» اهدا شد.