رونمایی از ۲۹ عنوان کتاب ایثار و شهادت و فرهنگ بومی مازندران

عکاس(ابراهیم فلاح) پایگاه خبری آوای خزر

 

*از ۲۹ عنوان کتاب ایثاروشهادت و فرهنگ بومی مازندران رونمایی شد

آیین رونمایی از ۲۹ عنوان ایثار و شهادت و فرهنگ بومی استان و تقدیر از ناشران و نویسندگان مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران عصر امروز آیین رونمایی از 29 عنوان ایثار و شهادت و فرهنگ بومی استان و تقدیر از ناشران و نویسندگان، با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، شهرستان رضایی شهرستان ساری، فرهیختگان وجمعی از نویسندگان و ناشران استان در سالن آمفی تاتر سلمان هراتی مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

در این مراسم عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و قدردانی از تلاش یکساله ی ناشران و نویسندگان، مازندران را جزء استان های برتر در این عرصه دانست و گفت: در تمام جشنواره های مرتبط با کتاب و کتابخوانی جزء استان های برتر بودیم با این حال هنوز کتاب در خانواده های ایرانی جایگاه مناسبی ندارد. باید طبق ذایقه جوانان و نوجوانان و در بخش های مختلف از جمله شبکه های اجتماعی برنامه ریزی کنیم تا فرهنگ کتابخوانی احیاء دوباره شود.

وی بیان کتاب: از اهمیت مهم این اداره کل، توجه به فرهنگ دینی و بومی و زنده نگاه داشتن آیین های نیک و زبان مازندرانی است و در همین راستا آیین رونمایی های منتشر شده در سال های 1399 و 1400 را به دو موضوع ارائه می کند. ایثار شهادت و فرهنگ بومی اختصاصیم و کارگاه های تخصصی ویژه در این راستا در استان برگزار می شود.

وی افزود: در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از همه ظرفیت‌های واقعی موجود می‌توانیم استفاده کنیم و طرح‌ها و برنامه‌های خوبی را در این اجرا اجرا کنیم.

زارع با اشاره به آسیب آسیب به اقتصاد فرهنگ وهنر کشور و خاطره استان نشان کرد: آسیب دیدگی آسیب جدی به اقتصاد فرهنگ وهنر کشور و خاطرات استان نشان داد.

در پایان این مراسم، با رونمایی از 29 عنوان کتاب، از ناشرین و نویسندگان مازندرانی ایثاروشهادت و فرهنگ بومی رونمایی شد و از نویسندگان این کتاب ها، برگزاری از ناشرین و پیشکوتان، همچنین برگزیدگانی جشنواره مازندرانی های کتاب مرکز ( پایتخت کتاب – پایش کتابخوانی روستا و عشایر – جام باشگاه های کتابخوانی- همایش تجلیل از ناشران و نویسندگان ) با اهداء لوح سپاس و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است : در گاهنامه ملی ۲۴ تا ۳۰ آبان، هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است