مراسم رژه نیروهای مسلح مازندران به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ساری برگزار شد.

به گزارش  تسنیم ، همزمان با 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، مراسم رژه نیروهای مسلح مازندران صبح امروز با حضور ربیع فلاح جلودار رئیس شورای تامین و استاندار مازندران، اعضای شورای تامین استان و خانواده معظم شهدا و جانبازان در میدان اصناف ساری برگزار شد.

مراسم رژه نیروهای مسلح مازندران با قرائت قرآن و ادای احترام مسئولان استان به خانواده شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم آغاز شد.

در این مراسم یگان‌های مسلح زمینی، دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی مستقر در دانشگاه دریایی امام خمینی نوشهر، هوابرد بابلسر، تیپ سه لشکر پیاده گرگان به همراه نیروهای بسیجی، سپاهی، انتظامی و بسیج ادارات قرار است از مقابل تمثال امام راحل، مقام معظم رهبری و مسئولان استان سان دیدند.

در این مراسم فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر و ارشد نظامی آجا در استان‌های شمالی و ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران به ایراد سخنرانی پرداختند.

ربیع فلاح جلودار در مراسم رژه نیروهای مسلح مازندران به مناسبت روز ارتش در میدان اصناف ساری اظهار داشت: نیروهای مختلف زمینی، هوایی و دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آبهای آزاد، بین‌المللی و مرزهای کشور به درستی و با اقتدار در حال انجام ماموریت‌ها هستند.

وی افزود: امروز حفظ نظام و مقابله با تهدیدات همواره با درایت هوشمندانه فرمانده کل قوا و اطاعت نیروهای مسلح از فرمان ایشان، وجود دارد.

فلاح از ارتش به عنوان غیرت، فداکاری و شجاعت نام برد و افزود: اتحاد راسخ نیروهای مسلح در اطاعت از مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا در کنار تجهیزات و اداوات پیشرفته نظامی، امنیت و اقتدار امروز ایران را دوچندان کرده است.

استاندار مازندران بیان کرد: نیروهای مسلح اعم از نیروی انتظامی، سپاه و بسیج و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در استان مازندران همکاری و انسجام خوبی دارند.

وی گفت: امروز ارتش نیز در حوادث طبیعی و غیرمترقبه استان همکاری و مشارکت مطلوبی دارد.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر نیز در این مراسم با بیان اینکه امروز نیروهای مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ضامن صلح و آرامش هستند گفت: ایجاد صلح و آرامش با گسترش نیروی انسانی و تجهیزات و اداوات نظامی ضرورت هر کشور است.

امیر دریادار دوم عرشه خرداد حکیمی خاطرنشان کرد: با درایت و تدبیر فرمانده کل قوا امروز در کنار آموزش‌های مورد نیاز نیروهای مسلح، ساخت اداوات و تجهیزات نظامی بومی نیز گسترش قابل توجهی کرده است.

وی امنیت پایدار امروز ایران اسلامی را نشانه درایت مقام معظم رهبری و اقتدار نیروهای مسلح دانست و گفت: امروز امنیت و آرامش ایران قابل قیاس با امنیت دیگر کشورهای منطقه نیست.