سفر وزیر نیرو به مازندران

بازدید از سد گلورد، آغاز عملیات اجرایی نیروگاه خط انتقال آب، بازدید از تصفیه خانه آب بابل، بازدید از سد البرز و بهره برداری از انتقال آب بابلکنار از دیگر برنامه های وزیر نیرو در دومین روز سفر به مازندران است.

 وزیر نیرو در دومین روز از سفر خود به استان مازندران از سد گلورد بازدید کردند. 

در این بازدید ابتدا آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به مشخصات فنی این پروژه مهمترین اجزا پروژه سد ،۵ واحد عمرانی شبکه آبیاری و زهکشی و آبرسانی به نکا و بهشهرو گلوگاه برشمرد و گفت: سد و شبکه هریک بالغ بر 80 درصد پیشرفت دارند.

ایشان با اشاره به اینکه این پروژه تاکنون ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه دربرداشته است گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان تا پایان اجرایی شدن این طرح لازم است که امیدواریم به زودی مرتفع گردد.

وی با معرفی پیمانکاران و مشاوران طرح مولفه های باقیمانده این طرح را هیدرومکانیکال و جاده جایگزین و خرید زمین اعلام کرد و افزود: هرکدام از این مولفه ها براساس اولویت تکمیل می شود.

در ادامه آقای دکتر اردکانیان با ابراز خوشبختی از توفیق فراهم شده جهت بازدید و افتتاح پروژه های آب و برق و دیدار با استاندار و همکارانشان گفت: ۶۸ پروژه با اعتبار ۹۵۰۰ میلیارد تومان و با متوسط 60درصد پیشرفت درحال اجراست که قابل قبول هست و امیدواریم بتوانیم از تمام پروژه ها تا سال ۱۴۰۰ بهره برداری کنیم که قطعا در وضعیت استان تاثیرگذار خواهد بود.

همچنین آقای مهندس حاج رسولی‌ها با تاکید بر ضرورت آبگیری کامل سد تکمیل و احداث جاده جایگزینی را از اولویت این پروژه برشمرد و تصریح کرد: تا کنون جلسات متعددی برای این بخش از پروژه گذاشته شده و تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

در این بازدید آقای شاعری نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با سپاس از زحمات شبانه روزی وزارت نیرو و همکارانشان و استاندار گفت: امیدواریم با تدابیری که وزارت نیرو در نظر دارد به زودی مشکل اعتبارات طرح و جاده جایگزین مرتفع گردد.

شایان ذکر است سد گلورد در 40 کیلومتری جنوب نکا واقع و با آبگیری کامل آن آب کشاورزی 25000 هکتارو آب شرب مردم شرق مازندران تامین می شود.