سفر معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان مازندران

 مهندس اوحدی  معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که برای انجام یک سفر کاری وارد مازندران شده بود پس از استقبال از سوی حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری به اتفاق فرماندار ساری , مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و جمعی از مسئولین استانی با حضور در گلزار شهدای ساری به مقام شامخ شهیدان ادای احترام نمود.

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با همراهی حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مدیران استانی پس از ادای احترام به جایگاه شامخ شهدا به دیدار آیت الله محمدی لایینی – نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری رفته و از رهنمود های ایشان استفاده نمودند .

معاون رییس جمهور در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مازندران هدف از این سفر را  انعقاد  ۲ تفاهم‌نامه با ۳ موضوع «تأمین زمین برای مسکن جامعه ایثارگری استان مازندران»، «ایجاد اشتغال برای ایثارگران» و «ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا» با استاندار مازندران عنوان کردند .   ‎

معاون امور هماهنگی استانداری و رئیس بنیاد ساری با سه خانواده شهید و ایثارگر ساری دیدار و ضمن ادای احترام به مقام والای شهدا از این اسوه های ایثار و مقاومت دیدار و تکریم و تجلیل به عمل آورد.
مهندس اوحدی در ساری از مادر مقاوم و فداکار شهید گرانقدر حمزه گردشی، آزاده جانباز سرافراز هفتاد درصد حاج ایوب عبادی و جانباز معزز جمع ا … طور سوادکوهی دیدار کرد.
شهید گرانقدر حمزه گردشی متولد 1344 که در تاریخ 20/ 10 / 1363 در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل گردید.
جانباز جمع ا … طور سوادکوهی متولد 1337 که در تاریخ 6 / 11 / 1365 در شلمچه مجروح گردید.
آزاده جانباز هفتاد درصد حاج ایوب عبادی متولد 1343 که دارای 2 هزار و 371 روز اسارت می باشد.

 تفاهمنامه ساخت یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی برای جانبازان و ایثارگران روز شنبه در حاشیه نشست شورای اداری مازندران توسط استاندار این استان و معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و ایثارگران کشور امضاء شد.

به گزارش ایرنا ، بر اساس این تفاهمنامه ، واحدهای مسکونی مورد نیاز جانبازان و ایثارگران در شهرهای مرزن آباد ، نور و بهشهر با تسهیلات قرض الحسنه ای چهار درصدی ساخته می شود.
بر اساس آمارهای رسمی ، حدود ۲ هزار جانباز و ایثارگر استان مازندران فاقد مسکن هستند که با این تفاهمنامه نیاز حدود ۵۰ درصد از آنها تامین می شود.
همچنین در این نشست تفاهمنامه ایجاد سه هزار شغل در بخش دولتی و خصوصی برای سه هزار نفر از فرزندان جانبازان و ایثارگران مازندران در مدت ۳۶ ماه به امضاء رسید.

طبق گزارش های رسمی هم اکنون حدود ۶ هزار نفر از فرزندان جانبازان و ایثارگران مازندران با مدارک تحصیلی مختلف جویای کار هستند.
استان مازندران در هشت سال دفاع مقدس بیش از ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید، ۳۲ هزار و ۹۰۳ جانباز و ایثارگر و ۲ هزار و ۳۶۵ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرد.
سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و ایثارگران انقلاب اسلامی کشور صبح امروز به استان مازندران سفر کرد .
ادای احترام به شهدای هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدای ملامجدالدین ساری ، دیدار با مادر شهید حمزه علی گردشگری از شهدای نیروی زمینی ارتش، دیدار  با جانباز ۴۰ درصدی  جمع الله تور سوادکوهی و آزاده و جانباز ۷۰ درصد ایوب عبادی زاده از جمله برنامه های معاون رییس جمهوری در این سفر بود.