همزمان با سفر یک روزه وزیر آموزش و پرورش به مازندران ، ۱۱ پروژه آموزشی و ورزشی در شهرهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت افتتاح شد.

 وزیر آموزش و پرورش گفت که آئین‌نامه تبدیل وضعیت نیروهای حق‌التدریسی ، آموزشیاران نهضت سوادآموزی ، نیروهای خرید خدمت و مربیان پیش دبستانی امسال نهایی می‌شود.

محسن حاج میرزایی روز پنجشنبه در نشست هم اندیشی فرهنگیان ، مجمع خیران مدرسه ساز و نخبگان استان مازندران در نوشهر افزود:  آئین نامه تبدیل وضعیت نیروهای آموزش و پرورش در هیات دولت به تصویب رسید و شیوه نامه آن هم آماده شد، ولی به دلیل ابهاماتی که دیوان عدالت اداری بر آن وارد کرد، پس از اصلاحات در کمیسیون آموزش و پرورش حداکثر ظرف هفته آینده نهایی می شود.

وی توضیح داد: بر اساس این شیوه نامه، قرار است تا سال ۱۴۰۰ تمامی این نیروها منطبق با نیاز و  رشته اشان تبدیل وضعیت شوند و بزودی  این آئین نامه برای اجرا به وزارت و آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

رتبه بندی معلمان اولویت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش همچنین اعمال نظام رتبه بندی معلمان را از دیگر برنامه های دارای اولویت این وزارتخانه در سال جاری برشمرد و گفت : در قانون بودجه سال ۹۸ اختیاراتی به دولت داده شده تا بتواند نظام رتبه بندی را تدوین کند و این موضوع در دستور کار قرار دارد و تا پایان امسال نهایی می شود.

وی افزود: آنچه در آئین نامه نظام رتبه بندی روی آن بحث شده افزایش حقوق ها است که باید از ابتدای مهر برای معلمان اعمال شود.

حاج میرزایی توضیح داد : طبق آئین نامه نظام رتبه بندی معلمان ، تمامی این شاخص ها از جمله سابقه ، تحصیلات ، رشته ، خلاقیت و حرفه نیز مدنظر است و در نیمه دوم امسال با اعمال این آئین نامه شاهد افزایش حقوق و بهبود وضعیت معیشتی معلمان در کشور خواهیم بود.

بر اساس گزارش های رسانه ای منتشر شده ، با اجرای این آیین نامه، حقوق معلمان حدود ۴۰۰ هزار تا ۶۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.

پرداخت پاداش پایان خدمات معلمان

وزیر آموزش و پرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان و نیروهای حق التدریس تا پایان سال ۹۷  به عنوان یکی از اقدامات انجام شده در این وزارتخانه یاد کرد و گفت: امروز یکی از مهم ترین دغدغه های وزارت آموزش و پرورش توجه به وضعیت معیشتی ، ایجاد فضای مملو از آرامش و محیط امن برای معلمان است و آموزش و پرورش بدون معلم و دانش معنا و مفهومی ندارد.

وی با قدردانی از مشارکت همه جانبه خیران مدرسه ساز در مازندران افزود: امسال میزان تعهداتی که خیران مدرسه ساز در این استان داشتند حدود ۳۶ میلیارد تومان بود که به آن عمل کردند و ضمن آنکه میزان مشارکت آن ها در ارزیابی های نشان داده که حدود ۷۷ درصد بیش از سال گذشته بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر این که هرگونه هزینه در آموزش و پرورش ، سرمایه گذاری است ، گفت: شاید آثار سرمایه گذاری در دیگر بخش ها فوری نمایان شود و در آموزش و پرورش اینگونه نباشد، اما آنچه مهم است پایداری اثر دستاوردها است به عبارتی پایداری توسعه را باید در ظرفیت فکری یک جامعه جست و جو کرد.

حاج میرزایی برای دستیابی وزارت آموزش و پرورش به اهداف و برنامه هایش خواستار همکاری همه جانبه مسئولان دستگاه های اجرایی ، خیران ، مردم و معلمان شد .

وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه در جریان سفر یک روزه خود به مازندران علاوه بر افتتاح ۱۱ پروژه آموزشی و ورزشی  شامل افتتاح اموزش و پرورش بخش مرزن آباد ، ۶۵ کلاس درس با زیر بنای ۹ هزار و  ۱۵۰ متر مربع و با هزینه ۱۶ میلیارد تومان در شهرهای نوشهر ، چالوس و کلاردشت با نشستی هم با مسئولان و کارکنان اموزش و پرورش این شهرها برگزار کرد.