به گزارش  تسنیم،محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که در دو هفته جاری دو بار به مازندران سفر کرده با استقبال مسئولان استانی وارد مازندران شد.

با حضور وزیر راه و شهرسازی، ساخت پل کابلی سوادکوه – تهران در شهر پل سفید آغاز شده و این اقدام در راستای کاهش ترافیک جاده ترانزیتی بوده است. این پل دارای ۳۶ متر مربع طول بوده و قرار است ظرف مدت ۳۶ ماه با صرف اعتبار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال افتتاح و بهره‌برداری شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر یک روزه خود به مازندران از پروژه‌های راه روستایی در فریدونکنار و بابل بازدید کرد. بازدید از روند اجرایی پروژه ساری – تاکام و افتتاح جاده نکا – نیروگاه و همچنین افتتاح هفت کیلومتر از محور چهارخطه گلوگاه – دامغان از برنامه‌های افتتاحی دیگر اسلامی در مازندران بود.

۵۹ کیلومتر راه روستایی با اعتبار ۴۲۰ میلیارد ریال، جاده اصلی نکا – نیروگاه با ۲۰ میلیارد ریال، افتتاح باند شرقی کمربندی محمودآباد با ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیز همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی در مازندران افتتاح شد.

همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی، عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح بهشهر – بندرامیرآباد با صرف اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال در مازندران آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران از محور تاکام – ساری بازدید کرد

وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر یک روزه خود به استان مازندران با همراهی احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران روز جاری از محور چهارخطه در دست اجرای ساری – تاکام به عنوان یکی از محورهای پرترد جاده ساری- سمنان بازدید کردند. ‎

محمد اسلامی در این بازدید در نشستی با پیمانکار این پروژه که استاندار مازندران، نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند، خواهان تسریع در تکمیل این محور برای کاهش بار ترافیکی جاده ساری – سمنان شد.

محور ساری – تاکام، ادامه محور چهار خطه  ساری به استان سمنان به طول ۲۱ کیلومتر است که تاکنون حدود ۹ کیلومتر از این محور زیر بار ترافیک قرار گرفت و مابقی با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا قرار دارد.

براساس برنامه زمانبندی راه و شهرسازی مازندران این محور تا پایان سال جاری تکمیل می شود.

برای تکمیل این پروژه حدود ۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص داده شد.

با بهره برداری از محور ساری – تاکام بخشی از ترافیک کور موجود در جاده ساری – سمنان کاسته می شود و تردد در این محور تسهیل خواهد شد.

عملیات اجرایی این محور از یک دهه گذشته شروع شد که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ساخت این پروژه شتاب گرفت.

کلنگ زنی پل کابلی محور سوادکوه – تهران، افتتاح فاز اول کمربندی شرقی شهر ساحلی محمودآباد، بهره برداری از ۵۹ کیلومتر محور راه روستایی، بازدید از محور ساری – تاکام از برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران بود.

محمد اسلامی را در این سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیرساخت های وزارت راه و شهرسازی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همراهی کردند.