مراسم گرامیداشت شهدای خانطومان در روستای دستنکده کلا سیمرغ برگزار شد. 

یادواره شهدای مدافع حرم مازندران باکمک به سیلزدگان برگزار شد

 سومین مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم استان مازندران با محوریت شهدای خانطومان عصر پنجشنبه با حضور خانواده های شهدا ، مسئولان استانی و شهرستانی در گلزار شهدای شهرستان سیمرغ برگزار شد .

به گزارش  ایرنا ، همزمان با این یادواره ، برنامه اردوهای جهادی برای کمک به سیلزدگان و بازسازی مناطق سیلزده استان هم آغاز شد .

با برگزاری این برنامه 11 سری جهیزیه از سوی لشکر مردمی حضرت زینب (س ) اعم از بسیج جامعه زنان ، خیرین و خانواده شهدا به نوعروسان در مناطق مختلف سیلزده مازندران ارسال شد .
پنج سری از این جهیزیه های ارسالی در شهرستان سیمرغ به نوعروسان جهیزیه از دست داده تحول می شود و 2 سری به شهرستان نکا ، 2 سری به سوادکوه ، یک سری به ساری و یک سری هم به شهرستان میاندورود ارسال خواهد شد.
پیش از این 10 سری جهیزیه از سوی لشکر مردمی حضرت زینب ( س ) به نوعروسان مناطق سیلزده مازندران تحویل شده بود.
همچنین امروز از سوی لشکر مردمی حضرت زینب ( س ) یکصد سبد کالا به ارزش 500 هزار تومانی برای سیلزدگان مازندرانی ارسال شده است .
** حضور 42 گروه اردوی جهادی به تناسب 42 شهید مدافع حرم
فرمانده سپاه کربلای مازندران در این مراسم گفت : بنا بود تا امسال سومین یادواره شهدای خانطومان در شهرستان آمل برگزار شود اما به دلیل حادثه سیلاب اخیر و آسیب دیدن بسیاری از واحد های مسکونی این مراسم در شهرستان سیمرغ برگزار شد.
سیمرغ در مرکز مازندران بیشترین خسارت را در دو مرحله سیل و سیلاب اواخر اسفند ماه سال 97 و اوایل فروردین امسال دید و بر اساس آمارهای رسمی بیشترین خانه های تخریبی ناشی از سیل هم در این شهرستان ثبت شد.
سردار محمد حسین بابایی افزود : اگر شهدای خانطومان ما زنده بودند قطعا بعد از هر گونه حادثه ای لباس رزم بر تن کرده و به کمک آسیب دیدگان می شتافتند.
وی با بیان اینکه شهدای ما در همه صحنه ها پیشتاز بوده اند ، ادامه داد : ماهم برای ادامه راه شهدا 42 گروه جهادی به نام شهدای خانطومان تشکیل داده ایم تا این گروه ها همانند بقیه گروههای جهادی به کمک آسیب دیدگان سیل بروند.
فرمانده سپاه کربلای مازندران با اظهار این که ادامه راه شهدا ، ادامه راه جهاد است ، گفت : با کارهای جهادی می توانیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
** شکست استکبار در برابر ایران مفتضحانه بوده است
خطیب و فعال فضای مجازی هم در این مراسم ، گفت : برگزاری یادواره شهدای خانطومان کمتر از رشادت نیست ، بنا بر این با برگزار شدن چنین مراسمی شما به عرش الهی نزدیک شده آید.
حجت الاسلام احسان بی آزار تهرانی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری شهدای مدافع حرم حکم دو شهید را دارند ، افزود : شهدای مدافع حرم در حالی از خانواده خود گذشتند که بیش از 80 درصد از خاک سوریه به دست داعش بود اما آنان با نثار جانشان داعش را سرنگون کرده اند .
وی با اعلام اینکه با سرنگونی داعش صدای خرد شدن استخوان استکبار جهانی به گوش رسید ، گفت : استکبار جهانی در برابر ملت ایران به طور مفتضحانه ای شکست خورده است چرا که او علیه ایران در منطقه برای تشکیل داعش هفت تریلیون دلار هزینه کرد اما با ایستادگی و اتحاد ملت ایران تمام نقشه هایش نقش برآب شد .
بی آزار تهرانی در خصوص حادثه اخیر سیلاب در مناطق مختلف کشور هم گفت : بعد از حادثه سیلاب تمام نیروهای بسیج ، سپاه ، هلال احمر ، ارتش و مردمی آتش به اختیار به کمک سیلزدگان شتافته اند اما متاسفانه در برخی از مدیریت ها عدم حضور را شاهد بوده ایم .
وی افزود : حتی بعد از وقوع سیلاب بیش از چهار هزار و 800 طلبه در پل دختر برای کمک به سیل زدگان حاضر شده اند که اینها تماما نشان از همدلی گروهای جهادی و مردمی است .
استان مازندران 10 هزار و 400 شهید دارد که از این تعداد 42 شهید از مدافعان حرم هستند. 13 تن از شهدای مدافع حرم مازندران در منطقه خانطومان سوریه در اردیبهشت ماه سال 95 توسط گروهک تکفیری داعش به شهادت رسیدند که تنها پیکر چهار نفر به استان بازگردانده شده است.