سوگواره مجازی سالگشت معلم اخلاق و انسانیت؛ زنده‌نام” قاسمعلی ایران‌منش” در ساری

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

مراسم اولین سالروز درگذشت معلم اخلاق و انسانیت، مرحوم خاج قاسمعلی ایران منش، عصر دوشنبه ۲۵ مرداد ماه با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و بصورت مجازی با سخنرانی حجه الاسلام دکتر محمود دیانی و اجرای استاد علی حسن نژاد از چهره های نام آشنای عرصه فرهنگ بومی مازندران، برگزار شد.

دیانی، عضو هیات علمی دانشگاه مازندران در سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا و تبیین حماسه عاشورا، به بیان برخی جنبه های شخصیت ویژه مرحوم ایرانمنش بعنوان چهره ای متدین، جبهه ای، ایثارگر و همچنین تاثیرگذار در عرصه های اجتماعی و فرهنگی استان پرداخت.

در این سوگواره مجازی حسن محمدی به ذکر مصیبت حضرت سیدالشهدا(ع) پرداخت و چند تن از دوستان و اقوام مرحوم قاسمعلی ایرانمنش نیز به بیان خاطره و تبیین شخصیت جامع و کم نظیر آن مرحوم پرداختند.

گفتنی است، قاسمعلی ایرانمنش، فعال فرهنگی، اجتماعی و از چهره های تاثیرگذار در استان مازندران بوده است که صبح شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ قالب تن را شکافت و دعوت حق را لبیک گفت.

تاسیس و راه اندازی موزه محلی و مجموعه خانه بومگردی ایرانمنش در روستای اساس سوادکوه کار نیمه تمام این چهره نامدار فرهنگ بومی مازندران بوده است.

یادش گرامی و نامش جاودان باد!