به گزارش  شبستان ، مرحله استانی سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان  در رشته های قرائت تحقیق، حفظ کل، اذان ، قرائت ترتیل ، قرائت تقلیدی و حفظ جزء 30 و حفظ کل قرآن کریم در بخش خواهران و برادران در محل دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد.

حجت الاسلام «محمد حسن شریف تبار» در مراسم افتتاحیه این جشنواره به نقش تاثیر گزار قرآن اشاره کرد و گفت: حقیقتا قرآن شفا بخش دل و جان آدمی است.

وی افزود: قرآن در وجود آدمی بسیار تاثیر گزار است و این تاثیر را می توان در محیط خانواده و محیط کار مشاهده کرد.

امام جمعه شهر بهنمبر با اشاره به کلام خداوند در سوره بقره گفت:قرآن برای مومنین شفا بخش است و هدایت و رهنمودی برای متقین و پرهیزگاران می باشد .

وی گفت : خانواده ی متسابقین باید شاکر باشند که فرزندانشان با قرآن مانوس هستند و در زندگی آنان قران جاری است و  این کتاب آسمانی هدایتگر این عزیزان است.

به گزارش شبستان در مرحله استانی این جشنواره 570 نفر از خواهران و برادران شرکت کردند.

 مديركل فرهنگ و ارشاداسلامي مازندران: 

۱۰نفر برتر جشنواره استاني مدهامتان به مشهد اعزام مي شوند

«محمودشالويي»در حاشيه برگزاري مرحله استانی سیزدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان ویژه اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجداستان  در دانشگاه مازندران به خبرنگار شبستان گفت: 570نفر از خواهران و برادران فعال قرآني امسال در اين دوره از مسابقات شركت نمودند.

وی با بیان اینکه منتخبین به مرحله کشوری به میزبانی مشهد مقدس، راه می یابند، یادآورشد: متسابقین خواهر و برادر در دو رده سنی 16-7 سال  و 30-16 سال باهم رقابت مي نمايند.

مديركل فرهنگ و ارشاداسلامي مازندران، تصریح کرد: رده سنی 30-16 سال در دو بخش خواهران و برادران در دو رشته «قرائت تحقیق» و «حفظ کل» و رده سنی 16-7 سال در شش رشته «قرائت ترتیل»، «حفظ جزء ٣٠»، «نقاشی آیات»، «قرائت تقلیدی»، «اذان» و «قرائت نماز» برگزار می‌شود.

به گفته شالويي رشته های قرائت تقلیدی و اذان فقط مختص متسابقین برادر برگزار می شود.

وی ضمن قدرداني از ميزباني دانشگاه مازندران برای برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره از مسابقات قرآنی، ابراز اميدواري كرد سال هاي آينده اين جشنواره با حضور حداكثري نوجوانان و جوانان برگزار شود.