حافظان سلامت در بیمارستان امام خمینی(ره) ساری سیزده بدری متفاوت در سال 99 رقم زدند.

سیزده بدر امسال با همه سیزده بدرها فرق دارد. کرونا ویروس مهمان ناخوانده‌ای که زندگی همه را تحت تاثیر قرار داده است سیزده بدری متفاوتی را برای پرستاران و کادر پزشکی این حافظان سلامت در بیمارستان امام خمینی(ره) رقم زده است.

در پایان این گزارش که در روز سیزده بدر1399 (روز طبیعت) منتشر گردیده است جا دارد از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران و دکتر میثاق شفیع زاد رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری و همچنین واحد حراست و کادر درمانی مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ساری به جهت هماهنگی و همکاری در تهیه این گزارش با شرایط خاص کرونایی قدردانی کرد.

طلایه داران عرصه سلامت، دفاع مقدس را بازنویسی می کنند

🔹آنها زندگی را رها کردند تا ما زنده بمانیم. صحبت از سربازانی است که خط نگهدار این جنک میکروبی شده اند. وقتی این میهمان نامرئی سرزده و بدون دعوت بر سر مردم آوار شد، نخستین جبهه مقابله با آن در دانشگاه های علوم پزشکی تشکیل شد. هر چند امکانات موجود برای ایجاد خاکریزهای تدافعی کفایت نمی کرد اما تیم های مختلف بهداشتی و درمانی از پزشک و پرستار گرفته تا بهیار و بهورز همچون بسیجیان زمان دفاع مقدس بدون واهمه از ترس جان، دل به آتش سپرده و نبردی نابرابر را آغاز کردند.
🔹سوغات این جانفشانی ها نیز ابتلاء تعدادی از اعضای جامعه پزشکی و مسئولین ستادی دانشگاه ها و مراکز درمانی به این بیماری بود که برخی از آنها نتوانستند از گذرگاه پر از مین های نامرئی کرونا به سلامت عبور کنند و جان خود را فدای نجات مردمشان کردند.
علی رغم اینکه آمادگی لازم در همه مراکز و واحدها در تمامی سطوح شکل گرفته بود اما بواسطه سبک شمردن این ویروس و بی توجهی به اخطارها هر روز بر تعداد مبتلایان افزوده می شود.
🔹در مازندران نیز به دلایل مختلف از جمله ورود بی رویه مسافران به استان متاسفانه آمار مبتلایان روند افزایشی داشت و این موضوع باعث شده تا انرژی و توان بیشتری صرف مبارزه با این بیماری گردد.
🔹با این اوصاف تلاش های جدی مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل در سطح استان همچنان ادامه دارد و این تلاش ها و خدمات بی منت و از خودگذشتگی های اعضای جامعه پزشکی از چشم مردم دور نمانده است و پیام های گرمشان انگیزه آنان را دوچندان کرده است.
🔹 عزم راسخ برای دفاع از مردم در برابر این بیماری ، چنان در دل آنان ریشه زده و حسی را به آنها داده که پیشتر سربازان مدافع وطن در خط مقدم دفاع از مرزهای سرزمین مان داشتند و دارند .
فعالیتهایی که امروز همکارانم در همه بخش های مبارزه با کرونا از واحدهای ستادی شهرستانها گرفته تا بیمارستان ها و خانه های بهداشت و آزمایشگاه ها و درمانگاه ها و در مجموع همه اعضای بزرگ جامعه پزشکی و حوزه سلامت برای تامین سلامت مردم ، بدون واهمه از تهدید ابتلا به این ویروس (علیرغم اینکه می دانند ممکن است جانشان را تهدید کند ) انجام می دهند کمتر از بازکردن میدان مین توسط سربازان جان برکفمان در خطوط جبهه ها و جنگ تن به تن با دشمن نیست.و امروز امید مردم برای دفع این دشمن نوظهور به طلایه داران حوزه سلامت است و شک ندارم که نزد مردم روسفید خواهیم شد..
در این راه علیرغم اینکه از برخی از خودی ها و نخودی ها ناملایماتی دیده ایم ولی بر عقیده و همتمان می افزائیم و عزم خود را جزم کرده ایم تا این بلای نامریی را از ریشه بر کنیم. چون ما شیفتگان خدمتیم و عهدی که با مردم بسته ایم باقی می مانیم..
🔹خوب می دانیم تنها با همدلی و کار سخت قادر به کنترل و نابودی این مهاجم میکروسکوپی خواهیم بود.

جعفر قربانی مسئول امور رسانه مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران
و مدیر کانال خبر رسان سلامت مازندران

#کرونا را شکست میدهیم
#هرخانه یک پایگاه سلامت