آخرین جزئیات خسارت سیل در سیمرغخسارت سیل به 1500 واحد مسکونی در سیمرغ

حضور نیروهای بسیج در کنار مردم

در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سیمرغ که با حضور مدیرکل بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری سیمرغ برگزار شد آخرین جزئیات از میزان خسارت سیل اخیر سیمرغ در بخش‌های مختلف مطرح شد.

به گزارش  فارس، جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سیمرغ با حضور سیدمحمد موسوی مدیرکل بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی، عزیزالله شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرماندار سیمرغ و اعضای ستاد مدیریت بحران سیمرغ در فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.

در این جلسه مسؤولین شهری و شهرستانی به ارائه گزارش از آخرین وضعیت شهرستان سیمرغ پس از سیل 27 اسفند و میزان خسارت وارده در بخش‌های مختلف پرداختند.

*‌ اجرای برنامه‌های پیشگیرانه یک اولویت استراتژیک است

سیدمحمد موسوی مدیرکل بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی در این جلسه ضمن تبریک عید نوروز، اظهار کرد: یکی از چالش‌های اساسی که در بعد بین‌الملل با آن مواجه هستیم پدیده تغییر اقلیم است که آثار و تبعات بسیار گسترده‌ای دارد.

 

وی افزود: به‌طور متوسط در 50 سال گذشته 1.2 میلی‌متر بارندگی کشور کاهش پیداکرده و به ازای هر 10 سال حدود 0.4 سانتی‌گراد افزایش دما پیداکرده‌ایم همچنین حدود 10 میلی‌متر تبخیر و تعرق پتانسیل کشور افزایش پیداکرده است.

موسوی بابیان اینکه در بازدید ماه قبل از خوزستان در کمتر از 24 ساعت حدود 192 میلی‌متر بارندگی داشتیم، تصریح کرد: از سد تجن دبی رودخانه 10 برابر متوسط درازمدت خود افزایش پیداکرده است که از آثار تغییر اقلیم است.

وی ادامه داد: با شرایطی مواجه هستیم که باید خودمان را برای انحراف معیار از میانگین آماده کنیم.

 

مدیرکل بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در بارندگی‌های دو سال قبل یک‌شبه از صادرکننده مرکبات به واردکننده مرکبات تبدیل شدیم، اظهار کرد: در بهار 97 در کمتر از 24 ساعت 12 هزار میلیارد تومان خسارت به ما وارد شد.

وی افزود: باید در بحث بحران، مدیریت بحران و بحث ریسک‌پذیری یک پیوند منطقه‌ای ایجاد کنیم.

*‌ معیشت مردم با چالش‌های جدی مواجه شده است

موسوی بابیان اینکه باید به بحث مدیری تبحران با نگاه اقدام پیشگیرانه توجه کنیم، اظهار کرد: به ازای هر یک دلار پیشگیری دو تا ده برابر از خسارت و آثار خسارت‌زای مخاطرات طبیعی کاهش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: باید این موضوع را درک کنیم که راهی جز اجرای برنامه‌های پیشگیرانه به‌عنوان یک اولویت استراتژیک نداریم.

مدیرکل بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه ساماندهی حریم رودخانه جز طرح‌های ذاتی وزارت نیرو است، تصریح کرد: در حوزه بحران دام و طیور ردیف‌های اعتباری داریم اما چون تخصیص پیدا نمی‌کند تبدیل به بحران می‌شود که در بسیاری از بخش‌های دیگر همین حالت وجود دارد.

وی افزود: تأکید دارم استاندار، سازمان برنامه‌وبودجه و فرماندار کمک کنند برای طرح‌هایی پیشگیرانه از وقوع بحران تخصیص 100 درصد بدهند و جزو اولویت یک تخصیص منابع صورت گیرد.

 

موسوی بابیان اینکه لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه در مجلس تصویب‌شده و حداکثر تا یک ماه آینده ابلاغ می‌شود، اظهار کرد: با ابلاغ این لایحه ازنظر پشتیبانی مالی تحول بسیار خوبی را در مدیریت بحران شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: 30 درصد اعتبارات ماده 12 کشور ابتدای هرسال تنخواه در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد که فرایند تخصصی پیچیده‌ای دارد که در قانون جدید تا حدودی حل‌شده است علاوه بر این به دستگاه‌ها اجازه داده شد در استان با موافقت استاندار هرگونه منابعی که در اختیاردارند بتوانند در شرایط بحران این منابع را به کار بگیرند و در سطح کشور هم اعتبارات ملی با تأیید وزیر کشور برای مدیریت بحران به کار گرفته شود که می‌تواند بحران‌ها را به‌سرعت به حداقل ممکن برساند.

مدیرکل بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در خسارت اخیر اطلاعات دقیق اتخاذ شود و از طریق فرماندار محترم به استاندار و سریعاً در اختیار وزیر کشور قرار گیرد، تصریح کرد: پیگیر در دستور کار دولت قرار گرفتن این موضوع هستیم.

این مسؤول در پایان گفت: در حوزه کشاورزی معیشت مردم با چالش‌های جدی مواجه شده است و با توجه به شرایط اقتصادی حتماً برنامه‌ریزی‌هایی برای پشتیبانی معیشتی خانواده‌هایی که تولیدشان با چالش جدی مواجه شده است توجه شود.

*‌ بازتاب خسارت و سختی سیل مازندران کم بود

عزیزالله شهیدی‌فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه روز اول حادثه وضع نگران‌کننده و کار سخت بود چراکه مردم در سختی قرار داشتند، تصریح کرد: بازتاب خسارت و سختی سیلی که در مازندران گذشت در کشور کم بود که شاید مثل باقی محرومیت‌های مازندران پشت سر سرسبزی‌ها و طبیعت مخفی‌شده است.

وی افزود: آمار و اطلاعات ما باید دقیق باشد و باید پیگیر باشیم و به مردم شهرستان سیمرغ کمک کنیم.

 

شهیدی‌فر با اشاره به اینکه بخش کشاورزی یکی از بخش‌هایی بود که آسیب جدی به آن واردشده است، اظهار کرد: یکی از ساختارهای اصلی سیمرغ کشاورزی است که خسارت سنگینی به این بخش واردشده است.

وی ادامه داد: این موضوع باید به‌شدت مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بابیان اینکه یکی از مشکلات مردم بذر شالی بود که در مازندران بذر شالی که قابلیت کشت داشته باشد نداشتیم اما این بذر از گیلان تأمین‌شده است، تصریح کرد: در حوزه نهاده‌های دامی بخشی تأمین‌شده است اما درصدد افزایش آن هستیم تا مشکلات مردم در بحث دام و طیور حل شود.

وی در پایان گفت: بررسی و ارزیابی خسارت از مباحث بسیار مهم است که فاز یک را شهرستان سیمرغ قرار در حوزه‌های بخش کشاورزی قرار داده‌ایم تا بیشترین خدمات به این شهرستان صورت گیرد.

*‌ خسارت به 500 واحد مسکونی شهر کیاکلا

سیدحامد بیکائی شهردار کیاکلا در این جلسه بابیان اینکه سیل به 500 واحد مسکونی در شهر کیاکلا آسیب زد، اظهار کرد: بیشترین دغدغه ما عدم استحکام ابنیه‌ها است.

 

وی افزود: کوچه شهید اخلاقی دستکنده‌کلا و شهرک شهید بهشتی بیشترین آسیب را در حادثه اخیر دیدند.

*‌ خسارت 210 میلیاردی به بخش کشاورزی سیمرغ

رجب فلاح مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ برآورد اولیه خسارت خزانه‌های برنج، سبزی، صیفی، توت‌فرنگی و ماشین‌آلات کشاورزی را 210 میلیارد ریال اعلام کرد.

*‌ حضور 80 داوطلب هلال‌احمر در سیل سیمرغ

وحید نصیری رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌های قائم‌شهر و سیمرغ بابیان اینکه تا اولین روز سال جدید تهیه و توزیع بیش از 18 هزار و 500 قرص نان، 729 پکیج غذایی، 1000 تخته موکت، دو هزار و 150 تخته پتو، یک هزار و 268 باطری روغن مایع، 6 هزار و 280 کیلوگرم برنج، چهار هزار بطی آب‌معدنی و 125 مورد تخلیه آب منازل توسط جمعیت هلال‌احمر صورت گرفت، تصریح کرد: 12 دستگاه پمپ و لجن کش و 12 دستگاه خودروی نجات، آمبولانس، نیسان و کامیونت، دو دستگاه جت اسکی و یک دستگاه قائل جیمینی برای انجام عملیات امداد و نجات و خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان استفاده شد.

 

وی ادامه داد: در حادثه اخیر 80 نیرو از شهرستان‌های قائم‌شهر، بابل، بندپی، فریدون‌کنار، بابلسر، جویبار، بهشهر و تیم واکنش سریع ستاد حضور داشتند.

نصیری افزود: 60 نفر در روز اول حادثه توسط جمعیت هلال‌احمر اسکان داده شدند.

*‌ خسارت 200 میلیون تومانی سیل به تأسیسات برقی

علی رحمانی رئیس امور توزیع برق سیمرغ بابیان اینکه در ابتدای حادثه به دلیل احتمال برق‌گرفتگی شهروندان برق قطع شد، تصریح کرد: قبل از تاریکی هوا برق منطقه به‌جز شهر شهید بهشتی وصل شد.

وی افزود: بخش تالارپی هم تا قبل از ساعت 12 شب با کمک قایق‌های امدادی و پس از بررسی منطقه برق‌دار شد.

 

این مسؤول میزان خسارت واردشده به تأسیسات برقی شهرستان را 200 میلیون تومان اعلام کرد.

*‌ تخریب 2 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد

محمد اصغری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سیمرغ در ادامه این جلسه بابیان اینکه از مجموع 290 خانوار مددجوی تحت پوشش در مناطق آسیب‌دیده 74 خانوار آسیب جدیدی دیدند که دو مورد تخریب هم داشتیم.

وی افزود: منزل و لوازم منزل تمام مددجویان تحت پوشش بیمه قرار دارند که کارشناس بیمه به‌زودی از این منازل بازدید می‌کند.

اصغری ادامه داد: مبلغی به‌حساب خانوارهای روستایی واریزشده است و بودجه‌ای هم به‌زودی از تهران دریافت و توزیع می‌شود.

*‌ خسارت 4 میلیاردی سیل به تأسیسات آبفا شهری

عبدالعلی برزگر رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ با اشاره به اینکه تمامی تأسیسات مجتمع آب‌رسانی سیمرغ زیر آب رفت، تصریح کرد: به‌محض وقوع سیل با حضور نیروهایی از شهرستان‌های هم‌جوار اقدام به تخلیه آب کردیم که تا حوالی ساعت 4 عصر در روز اول حادثه طول کشید.

وی افزود: باهمت جمعی و انجام برق‌رسانی پمپ‌ها راه‌اندازی شد و در ابتدا آب شهر کیاکلا وصل شد.

برزگر بابیان اینکه قدیمی بودن پمپ‌ها عامل مهمی است که باید تصمیم جدی برای آن گرفته شود، تأکید کرد: تأسیسات مجتمع آب‌رسانی سیمرغ عمر خود را کرده است و اگر فکر اساسی برای آن نشود بازهم در آینده به مشکل بر خواهیم خورد.

 

وی ادامه داد: پیشنهاد نوسازی این مجموعه باید بررسی شود چراکه برای نوسازی حدود دو میلیارد تومان برآورد اولیه شده است و این مبلغ برای 100 هزار خانوار سیمرغ، جویبار و بهنمیر هزینه زیادی نیست.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری سیمرغ گفت: حدود چهار میلیارد و 300 میلیون تومان در سیل اخیر به تأسیسات ما خسارت واردشده است.

*‌ توزیع 13 هزار قرص نان در سیمرغ

حسن مرحمتی رئیس اداره غلّه شهرستان قائم‌شهر و سیمرغ با اشاره به اینکه در روز اول حادثه حدود 13 هزار قرص نان در شهرستان سیمرغ توزیع شد، تصریح کرد: در واحدهای خبازی هم حدود 200 کیسه آرد از چرخه به دلیل آب‌گرفتگی خارج شد.

وی افزود: نانوایی‌ها از روز دوم پخت را انجام دادند.

*‌ توزیع 100 بسته غذایی میان مددجویان بهزیستی

حسین احمدی رئیس اداره بهزیستی شهرستان سیمرغ بابیان اینکه روز دوم حادثه در بازدید مدیرکل محترم بهزیستی از منازل مسکونی مددجویان تحت پوشش در روستاها حدود 100 سبد غذایی به مبلغ 13 میلیون تومان در میان مددجویان توزیع شد، اظهار کرد: حدود 30 منزل مسکونی دچار آسیب شدند که 15 واحد مسکونی شرایط خاصی دارند.

*‌ بارها و بارها هشدار داریم

هادی نیک‌اختر مدیر آب منطقه‌ای شهرستان‌های قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه در ادامه این جلسه گفت: رودخانه تلار از به هم پیوستن پنج رودخانه تشکیل می‌شود و به همین خاطر در سیل اخیر دچار مشکل شدیم.

 

وی افزود: این رودخانه از سلسله کوه‌های تهران منطقه گدوک شروع می‌شود و بعد رودخانه خطیر کوه از سلسله کوه‌های سمنان به آن می‌پیوندد، در مسیر خود رودخانه اکون، چرات، کسلیان و در پایین‌دست رودخانه اوتیجون رودخانه تلار را تشکیل می‌دهد.

نیک‌اختر با اشاره به اینکه در فصل سیلابی سال آب خارج از ظرفیت به همراه کلیه آب‌های سطحی مسیر رودخانه و انهار در قالب رودخانه تالار به پایین‌دست و دریا حرکت می‌کند، تصریح کرد: بارها و بارها در جلسات مختلف بحران این هشدارها ارائه شد که بخشی از کار انجام شد و بخشی هم انجام نشد.

وی ادامه داد: این موضوع باید سرمشقی برای آینده باشد چراکه در سیل اخیر بالغ‌بر 530 مترمکعب آب از رودخانه گذر کرد که اگر بخش احصا شده رودخانه انجام نمی‌شد خسارت دوچندان و اگر بخش باقی‌مانده احصا می‌شد مردم خسارت نمی‌دیدند یا کمتر دچار خسارت می‌شدند.

مدیر آب منطقه‌ای شهرستان‌های قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه بابیان اینکه اگر یک‌سوم خسارتی که امروز به شهرستان وارد شد در حوزه لایروبی رودخانه‌ها هزینه می‌شد شاهد اتفاقات امروز نبودیم، اظهار کرد: 700 میلیون تومان در سیل اخیر به زیرساخت‌های امور توزیع آب در سیمرغ خسارت واردشده است.

وی افزود: 11 دستگاه بیل مکانیکی از حوزه پیمانکاران در سطح استان اعزام شدند که دو دستگاه بیل مکانیکی در اختیار شهرستان قرار گرفت.

*‌ پل‌های غیراستاندارد آسیب هستند

نیک‌اختر با تأکید بر اینکه پل‌های غیراستاندارد بخشی از آسیب‌های ما در رودخانه است، تصریح کرد: پل روستای برجخیل غیراستاندارد است.

وی ادامه داد: در ابتدای سیل اخیر پل نجارکلا دچار مشکل شد بعدازآن پل ملاکلا و در آخر هم پل برجخیل باعث پس زدن آب‌شده است.

 

مدیر آب منطقه‌ای شهرستان‌های قائم‌شهر، جویبار، سیمرغ و سوادکوه بابیان اینکه بایستی راه و شهرسازی بحث پل‌های غیر استاندار روی رودخانه‌ها را در دستور کار جدی خود قرار دهد، اظهار کرد: ما همین سیلاب را در آینده خواهیم داشت چراکه تغییرات اقلیمی ایجادشده و باید برای آینده تدبیر کنیم.

وی در پایان گفت: علاوه بر پل‌های غیراستاندارد باید منطقه شهری، روستای ملاکلا تا روستای دینه‌سر و روستای گالشگلا بخش بهنمیر رودخانه ساماندهی و اصلاح مسیر انجام شود تا دچار مشکل نشویم.

*‌ حضور نیروهای جهادی برای کمک به مردم

محمد برمر فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیمرغ بابیان اینکه سپاه از روز اول حادثه وارد عمل شد و در مرحله اول با جت اسکی، قایق و کامیون اقدام به نجات جان مردم کرد، اظهار کرد: از روز دوم حادثه دستگاه‌های لجن کش در شهرستان مستقر و در حال تخلیه منازل مردم هستند.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه نیروهای جهادی از نقاط مختلف وارد شهرستان شده‌اند، گفت: هر جا کمکی لازم باشد نیروهای جهادی بسیج و پاسداران سپاه حضورداشته و آماده خدمت‌رسانی هستند.

*‌ هیچ سرقتی در سیمرغ نداشتیم

محمد راعی فرمانده انتظامی شهرستان سیمرغ در ادامه این جلسه بابیان اینکه نیروی انتظامی به‌عنوان اولین یگان در سیل اخیر وارد عمل شد، تصریح کرد: اولین اقدام انجام‌شده مسدود کردن راه‌های دسترسی به شهرستان بود.

وی افزود: مأموران نیروی انتظامی با حضور در منطقه اقدام به نجات خودروها و خانواده‌های گرفتار در سیلاب کردند.

راعی در پایان با تأکید بر اینکه اگر مسدودسازی راه‌های ارتباطی انجام نمی‌شد برخی خودروها در سیلاب گرفتار می‌شدند، اظهار کرد: مأموریت دوم نیروی انتظامی تأمین امنیت منطقه بود که با حضور قدرتمند این نهاد طی روزهای حادثه در شهرستان سرقت نداشتیم.

*‌ خسارت به 200 واحد مسکونی در بخش تالارپی

کریم براری بخشدار بخش تالارپی شهرستان سیمرغ در ادامه این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: خسارتی که به بخش تالارپی وارد شد در هیچ جای کشور مشاهده نشده است به‌طوری‌که در برخی منازل تا 3.5 متر سطح آب بالا آمد.

 

وی در پایان ضمن تشکر از نیروهای پدافند هوایی بابلسر و هلال‌احمر به خاطر حضور پررنگ در منطقه، گفت: حدود 200 واحد مسکونی خسارت دید.

*‌ خسارت به 100 واحد صنفی در سیمرغ

چنگیز گلدوست رئیس اداره صمت شهرستان سیمرغ خسارت سیل اخیر به واحدهای صنعتی شهرستان را 50 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: واحدهای مستقر در ناحیه صنعتی سنگتاب آسیب ندید و تنها یک واحد خارج از ناحیه صنعتی دچار خسارت شد.

این مسؤول میزان خسارت به واحدهای صنفی را 15 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: 100 واحد صنفی در شهرستان دچار خسارت شدند.

*‌ هیچ مشکلی در آب‌های لوله‌کشی وجود ندارد

محمدرضا احمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ در ادامه این جلسه بابیان اینکه در سیل اخیر تلفات جانی در شهرستان نداشتیم، تصریح کرد: در روز حادثه با توجه به‌شدت باران و وقوع سیل ستاد مدیری تبحران در داخل شبکه بهداشت تشکیل شد.

وی افزود: با توجه آب‌گرفتگی سطح شهر و داروخانه‌های سطح شهر نزدیک‌ترین داروخانه‌های شهرهای هم‌جوار مشخص و اعلام شد تا در صورت نیاز مشکلی از بابت دارو نداشته باشیم همچنین داروخانه‌های سطح شهرستان هم از روز دوم حادثه به حالت عادی برگشتند.

 

احمدی با تأکید بر اینکه آب آلوده یکی مواردی است که در سیل برای ما مهم است، اظهار کرد: توقع داریم اسهال در منطقه شیوع پیدا کند.

وی ادامه داد: از طریق دهیاری‌ها و فضای مجازی پیام‌های بهداشتی منتشر شد تا شهروندان با رعایت آن دچار مشکل نشوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سیمرغ خانه‌های بهداشت روستایی در این ایام فعال شدند و با بیمارستان رازی قائم‌شهر هم هماهنگی‌های لازم انجام شد تا در صورت شیوع بیماری اعزام به بیمارستان را داشته باشیم، تصریح کرد: تا امروز هفت مورد بیمار مبتلابه اسهال داشتیم که چهار نفر مسافر و دو نفر خارج از شهرستان بودند و تنها یک نفر مبتلابه اسهال از منطقه سیل‌زده داشتیم.

وی افزود: اکیپ‌های شبکه بهداشت در منطقه حضور و در حال بررسی وضعیت آب شرب منطقه و آموزش چهره به چهره هستند.

احمدی با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در آب‌های لوله‌کشی شهرستان وجود ندارد، اظهار کرد: در سیل اخیر 100 میلیون تومان خسارت به تجهیزات مرکز بهداشت روستای نجارکلا قدیم وارد شد.

 

وی ادامه داد: نگرانی دیگر ما در شهرستان استرس ناشی از خسارت سیل به مادران باردار بود که به‌صورت تلفنی و حضوری اکیپ‌های شبکه بهداشت با 99 مادر باردار در شهرستان تماس برقرار کرده و آموزش‌های لازم داده‌شده است.

*‌ خسارت بیش از یک و نیم میلیاردی سیل به حوزه ورزش سیمرغ

سامان قربانیان رئیس اداره ورزش و جوانان سیمرغ هم خسارت سیل به اماکن ورزشی شهرستان را یک میلیارد و 670 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: خسارت سنگین به خانه کشتی کیاکلا، ورزشگاه شهید صمصام طور، سالن بدن‌سازی سیمرغ، خانه ژیمناستیک و دیوار گود لوچو واردشده است.

*‌ تلف شدن 100 رأس گوسفند در سیل سیمرغ

محمدیوسف اثنی‌عشری رئیس اداره دامپزشکی سیمرغ بابیان اینکه 100 رأس گوسفند و 10 هزار قطعه طیور بومی در سیل اخیر تلف شدند، گفت: 415 میلیون تومان خسارت در حوزه دام و طیور به شهرستان واردشده است.

*‌ خسارت چهار میلیونی سیل به حوزه گاز سیمرغ

پرویز مهدوی رئیس اداره گاز ناحیه سیمرغ در ادامه این جلسه از ابتدای وقوع حادثه نیروهای امدادی وارد ایستگاه‌های مادر شدند، تصریح کرد: بعد از بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد هیچ مشکلی در خصوص گاز نداریم.

 

وی افزود: سیل اخیر حدود چهار میلیون و 500 هزار تومان به ما خسارت وارد کرد که این خسارات مربوط به ریزش دیوار و خرابی علمک گاز بود.

*‌ از مردم تشکر می‌کنم

جان‌الله عبدی معاون فرماندار سیمرغ در این جلسه ضمن تشکر از دستگاه‌های امدادرسان و تقدیر از مردم شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: همه دستگاه‌ها فعالیت کامل خود را حفظ کنند و بنیاد مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات بلاعوض اقدامات لازم را انجام دهد.

وی افزود: از زحمات هلال‌احمر طی چند روز اخیر تشکر می‌کنم و لازم است هلال‌احمر هم به فعالیت خود در شهرستان ادامه دهد.

 

معاون فرماندار سیمرغ بابیان اینکه شرکت نفت اقدامات لازم را انجام دهد تا در حوزه سوخت مشکلی ایجاد نشود، تصریح کرد: نماینده بنیاد مسکن برای دسترسی راحت مردم در شهرستان مستقر شود تا اقدامات اولیه برای خسارت دیدگان صورت گیرد.

به گزارش فارس، در سیل اخیر حدود یک هزار و 485 واحد مسکونی در سیمرغ دچار خسارت شد.