سی‌وسومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید مازندران

عکاس(محمدرضا فولادی) پایگاه خبری بلاغ مازندران -روابط عمومی استانداری مازندران

 

 به مناسبت هفته کار و کارگر، سی و سومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان و نشست صمیمی استاندار مازندران با تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران در شرکت صنایع غذایی پردیس واقع در شهرک صنعتی کوهی خیل شهرستان جویبار با حضور حسینی پور استاندار مازندران،علی بابایی کارنامی نایب رییس کمیسیون اجتماعی  و رییس فراکسیون کار گری مجلس شورای اسلامی، کمال علیپور نماینده مردم شهرستانهای قائمشهر، جویبار ، سوادکوه و سیمرغ در خانه ملت، معاونین استاندار، باقری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران، معاونین روابط کار و اجتماعی اداره کل، مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مدیران تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونی برگزار شد.

مسئولان استان باید در حل مشکلات جامعه کارگری پای کار باشند

 سید محمود حسینی پور در سی و سومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان مازندران و نشست صمیمی با تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران، مباحث کارگری را یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: این نشان از ارزش های والای جامعه کارگری دارد. همه مسئولان نگاهشان به حل مشکلات کارگران است.

وی با تاکید بر اینکه زبان تعامل، همدلی می تواند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کند، افزود: ورود مان به مسائل مختلف استان کارشناسی است، البته برخی از مشکلات جامعه کارگری ملی است و انعکاس آن در میدان کار خودش را نشان داده است.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مسئولان استان باید در حل مشکلات جامعه کارگری پای کار باشند، گفت: اگر بنا باشد کاری را در مسیر خودش پیگیری کرده و به نتیجه برسانیم باید در فضای منطقی و فضای مدیریت حرفه ای مرتفع شود.

حسینی پور تصریح کرد: علرغم همه ناملایمات؛ کشور به ثبات رسیده است و آن فضای متشنجی که در ادوار گذشته بر جامعه کارگری چتر گستراند دیگر وجود ندارد.

وی به خلاء مدیریتی در استان اشاره کرده و آن را معضل مهم استان دانست و بیان کرد: اگر این خلاء پر شود مشکل کارگران و کارفرمایان حل می شود.

حسینی پور با بیان اینکه مسائل و مشکلات کارگری؛ آنچه را که در محدوه استان است باید با همدلی و هم افزایی مسئولان حل و فصل کرد، ادامه داد: بسیاری از تصمیماتی که در دولت ها گرفته می شود، مقطعی، فصلی و بعضا غیر کارشناسی است؛ ریل مدیریتی جامعه کارگری ما در برخی از مقاطع دچار آسیب شد و این قطار از مسیر خارج و آسیب آن به جامعه کارگری رسید.

مقام عالی دولت در مازندران، با بیان اینکه استان مازندران از ظرفیت های بالا در حوزه های مختلف برخوردار است، گفت: در چنین شرایطی اگر معیشت جامعه دچار آسیب است بیش از 70 درصد آن ناشی از مدیریت مدیرانی است که خوب عمل نکردند.

حسینی پور تاکید کرد که مدیران استان آسیب شناسی جدی نسبت به عملکرد خود داشته باشند و دستگاه های نظارتی هم عملکرد مدیران را در طول مدیریت نظارت کنند.

استاندار مازندران با اعتقاد به اینکه در حوزه مدیریتی استان باید تحول جدی ایجاد شود؛ ادامه داد: مدیریت حرفه ای باید جای مدیریت سنتی را بگیرد.

 

انگیزه بخشی و اعتمادآفرینی از اهداف جشنواره امتنان

  علی باقری علی باقری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بعدازظهر امروز جمعه در سی و سومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان مازندران و نشست صمیمی استاندار با تشکل های کارگری، کارفرمایی و تعاونگران با تبریک 11 اردیبهشت روز کار و کارگر گفت: هر جامعه ای که به قشر کارگر و کارفرما اهمیت دهد آن جامعه به سمت توسعه و پیشرفت سوق خواهد یافت.
وی افزود: کارگر و کارِ او دارای قداست است؛ قداستی که بخشی از آن ماحصل مقابله آنها با قدرت‌های استکباری از رهگذر تلاش و کوشش و کمک به استقلال و عزت کشور است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران اتحاد و همبستگی تشکل های سه جانبه گرایی را در ارتقای تولید مهم دانست و افزود: اعتقاد داریم تشکل ها شرکای اجتماعی ما هستند و باید به آنها توجه ویژه شود.

وی افزود: همواره بدنبال تقویت اصل سه جانبه گرایی بوده و هستیم و اعتقاد داریم گفتگــوی اجتماعــی به عنوان  ابــزاری بــرای مشــارکت مــردم، اساس سه جانبه گرایی در روابط کار است که می شود از آن به عنوان شایســته تریــن روش جلــب مشــارکت، روش گفتگــو از طریــق نهادهــای مدنـی، انجمـن هـا، شـوراها و تشـکل هاسـت نام برد کـه بـه اعتمـاد عمومـی یـا  ایجاد سـرمایه اجتماعـی در جامعـه منجـر مـی شود.

باقری بیان کرد: البته از مسئولین انتظار داریم با حمایت های ویژه خود از کارفرمایان، کارآفرینان و صاحبان بنگاه های اقتصادی موانع پیش روی تولید را برطرف کند تا این عزیزان هم بتوانند در تأمین رفاه کارگران عزیز سهم بسزایی ایفا کنند.

وی به فعالیت 59 شورای اسلامی کار، 121 انجمن صنفی کارگری، 143 انجمن صنفی کارفرمایی، 335 نمایندگان کارگران در استان اشاره کرد و گفت: 22 کانون بازنشستگان در استان وجود دارد.

باقری به افزایش 57 درصدی حقوق کارگران در دولت جدید اشاره کرد و افزود: اگر چه با شرایط مطلوب فاصله داریم اما این روند نشان از توجه دولت به قشر کارگر دارد.

وی بیان کرد: اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی با فعالیت  گسترده و مردمی دارای 305 کارمند، 18 اداره و همچنین ۷هزارو 600 تعاونی فعال در استان است.

وی افزود: سی و سومین جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید استان مازندران را در راستای اجرای ماده 195 قانون کار، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همه ساله به طرق مختلف نسبت به شناسایی و معرفی الگو‌های جامعه کار و تلاش اقدام می کند.

باقری ادامه داد:  این جشنواره اهدافی از قبیل انگیزه بخشی، اعتمادآفرینی، روح صداقت و همدلی در جامعه کار و تلاش با توجه به مسائل جامعه، بررسی نیازها و انتظارات جامعه کارگری، ایجاد زمینه و فضای مناسب برای رشد و پرورش نیروی کار و نقش آفرینی و تاثیرگذاری نخبگان جامعه کار و تلاش در روند توسعه جامعه از جمله اهداف برگزاری جشنواره امتنان در استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان این مراسم از ۱۶ نخبه جامعه کار و تولید از قبیل ۳ کارگر نمونه، ۲ گروه کار نمونه(۸ عضو)، ۲ مسئول ایمنی نمونه، ۲ واحد نمونه و یک خانه بهداشت کارگری نمونه با اهداء لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.

اسامی نخبگان جامعه کار و تولید جهت تجلیل در سی و سومین جشنواره امتنان:
ناصر رسول پور هدایتی کارگر نمونه استانی از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران

رستم عباسی کارگر نمونه معدن استانی از شرکت آتش افروز معدن ماهان شهرستان نور

حمید عرب فیروزجایی کارگر نمونه معدن استانی از معدن زغالسنگ شوکاشور شهرستان آمل

وحید مدانلو مسئول گروه کار نمونه استانی از شرکت مازرون فوم سوادکوه

پارمیس شاکری عضو گروه کار نمونه استانی از شرکت مازرون فوم سوادکوه

فاطمه انتظاری جویباری عضو گروه کار نمونه استانی از شرکت مازرون فوم سوادکوه

روح الله سلیمانی کوتنایی عضو گروه کار نمونه استانی از شرکت مازرون فوم سوادکوه

نغمه سیاوشی زنگیانی عضو گروه کار نمونه استانی از شرکت مازرون فوم سوادکوه

غلامرضا مرادی رباطی مسئول گروه کار نمونه استانی از مرکز تحقیقات آموزش  توتون تیرتاش گلوگاه

محمدرضا صلواتی میبدی عضو گروه کار نمونه استانی از مرکز تحقیقات آموزش  توتون تیرتاش گلوگاه

رحمت زارع کلاکی عضو گروه کار نمونه استانی از مرکز تحقیقات آموزش  توتون تیرتاش گلوگاه

مجید رضایی مسئول ایمنی نمونه استانی از شرکتهای روماک گستر پارس و سد هراز

احمد خسروی مسئول ایمنی نمونه استانی از شرکتهای فولاد ماشین نکا و فولاد تبرستان

محمد مهدی محمدی مدیرعامل شرکت مازرون فوم سواد کوه بعنوان واحد نمونه استانی

فخرآور مدیرعامل محترم شرکت صنایع غذایی پردیس بعنوان واحد نمونه

محمود میرابوالفتح رضوی مدیرعامل محترم شرکت صنایع دریایی صدرای بهشهر بعنوان خانه بهداشت کارگری برتر ملی و استانی