سی و چهارمین جلسه شورای شهر ساری با حضور اصحاب رسانه برگزار شد

به گزارش ایلنا ،علی اکبر زلیکانی در سی و چهارمین جلسه شورای شهر ساری با اعلام این خبر به وضعیت نامطلوب سازمان عمران شهرداری ساری اشاره کرد و گفت: متاسفانه نحوه مدیریت در سازمان عمران بسیار نگران کننده است.

وی باری دیگر بیشترین مشکلات سازمان عمران را نشان از سوء مدیریت دانست و بیان کرد: شرایط نامناسب سازمان عمران به گونه ای است که تصور می شود این سازمان بایستی منحل شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری با تبریک انتخاب آقای حسین زادگان در مسند استانداری مازندران اظهار داشت: مردم مرکز دیار علویان از انتخاب حسین زادگان بر سمت استانداری خیلی خوشحال شدند ، پس از سالهای متوالی این طلسم شوم برای مردم ساری شکسته شد.

وی افزود: اگر چه حسین زادگان در شرایطی مسئولیت استان را به عهده گرفت که مردم به لحاظ معیشتی و اقتصادی در شرایط خوبی نیستند؛ اما در چنین شرایطی می طلبد مردم و مسئولین با استاندار تعامل و همکاری مناسب داشته باشند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری به استاندار مازندران توصیه کرد شهرداریها را در سیاستگذاری خود مشارکت دهد.

وی با بیان اینکه وضعیت شهرداری های استان بحرانی است گفت: شهرداری ساری نیز از این امر مستثنی نیست ضمن اینکه شهرداری ساری ماهیانه بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان حقوق کارکنان این نهاد حمایتی پرداخت می کند؛ اگر چه بیش از ۹۰  درصد از شهرداری های کشور نیز شرایط مناسبی ندارند.

زلیکانی افزود: به نظر می رسد شهرداریها وارد محدوده خطرناک شوند، اگر مدیریت شهری و حاکمیتی در کنار هم برای این خطر چاره ای اتخاذ نکنند با بحران جدی تری مواجه خواهیم شد.

وی تصریح کرد: این مشکل تاریخی است از سال ۶۲ گفته شد شهرداری ها نهاد خودگردان هستند درآمد شهرداریها از شهرفروشی و… بدست آمد .

زلیکانی ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری را از ضروریات دانست و گفت: یکی از اولویت های جدی استاندار مازندران بهره گیری از کارشناسان استانداری و شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار باشد.

نائب رئیس شواری شهر ساری ادامه داد: شهرداریها با داشتن درآمدهای پایدار گامهای سریع تری در جهت توسعه شهری پایدار بر می دارند.

وی با مهم بر شمردن ایجاد درآمد پایدار ، به شهرداری ساری تاکید کرد : شهرداری در بودجه سال های آتی زیر ساخت های لازم برای ایجاد درآمد پایدار را در نظر بگیرد .

زلیکانی با اشاره به اینکه در زمانی تصدی اسلامی در استانداری مازندران متاسفانه هیچگونه رویداد مهمی در جهت رفاه حال مردم اتفاق نیفتاده است جای سوال دارد که چگونه نمایندگان مازندران از او در صحن مجلس شورای اسلامی دفاع کردند به نظر می رسد این نمایندگان در مازندران زندگی نکرده اند.

اسفندیار عشوری  در سی و چهارمین جلسه شورای شهر ساری با تاکید بر اینکه واگذاری املاک شهرداری بدون مجوز شورای شهر غیر قانونی است گفت: چرا در مزایده های شهرداری فقط چند شرکت حضور دارند و آنهم تعداد خاصی از پیمانکاران شهرداری هستند.

وی افزود: البته شهرداری اموال خود را در معرض مزایده عمومی قرار می دهد اما در نهایت تعداد خاص که مد نظر شهرداری است، برنده مزایده هستند .

عضو شورای اسلامی شهر ساری افزود: شهرداری موظف است که لیست املاکی را که مزایده و با فروش می گذارد به شورا ارائه کند و اینکه طی این هشت ماه چه میزان از املاک شهرداری و به چه قیمتی فروخته شده است.

سید مسعود مدینه در ادامه با تاکید بر تکمیل پروژه های در دست اقدام شهرداری ساری بویژه فاز ۲ پارک ملل اظهار داشت: متاسفانه عملیات احداث فاز ۲ پارک ملل ساری تقریبا تعطیل است .

وی به تعویق پرداخت حقوق بخشی از کارکنان سازمان عمران اشاره کرد و افزود: حدود ۹۰۰ نفر از کارکنان این سازمان حدود سه ماه حقوق دریافت نکرده اند؛ ضرورت دارد سازمان عمران نسبت به این موضوع مهم توجه ویژه داشته باشد.

شورای شهر ساری در این جلسه از راننده تاکسی که ۶ هزار دلار را صاحبش بازگردانده بود قدردانی کرد.