شب موسیقی “لله ونگ” گرامیداشت “احمد محسن پور” در ساری

عکاس(زینب ذبیحی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

گروه فرهنگی “سماع خرد”, شب موسیقی “لله ونگ” گرامیداشت استاد “احمد محسن پور” در ساری را برگزار کرد.

اولین شب‌موسیقی لَلِه‌ونگ به همت و تلاش اهالی فرهنگ، ادب و موسیقی مازندران با مسئولیت گروه سماع خرد و همراهی کانون شهید فهمیده‌ی ناحیه دو‌ ساری و دانشکده‌ی فنی شماره ۲ به میزبانی دانشکده‌ی فنی شماره۲ برگزار شد.

اجرای این برنامه را سیداحمد حسینی‌ول‌آغوزی بر عهده داشت و مدیریت اجرایی آن امیرحسین حاجیان‌نژاد و محمدرضا سعیدی کیاسری بودند.

در اولین شب‌موسیقی لَلِه‌ونگ (گرامی‌داشت استاد فقید و بی‌بدیل موسیقی بومی مازندران احمد محسن‌پور) دو گروه موسیقی بومی و تلفیقی اجرا کردند و سعید ضیایی تکنوازی کمانچه داشت. مجری برنامه نامی از گروه تلفیقی نبرد و گفت به درخواست دوستانش این کار را می‌کند. در گروه بومی ارسلان طیبی، محمد جهانی نسب، علی علی‌پور، پارسا گلستانی و پدرام جهانی‌نسب حضور داشتند.

در این برنامه محمدابراهیم عالمی، پژوهشگر و خواننده‌ی موسیقی بومی پیرامون موسیقی مازندران چند دقیقه‌ای سخنرانی کرد. وی مقام کتولی را اجرا و درمورد آن توضیح داد.

در این شب‌موسیقی علی رمضانی‌پاجی، علی حسن‌نژاد و پروشات عدنانی شعر‌خوانی کردند. هنگام شعرخوانی خانم عدنانی بیتا عرب(از نوازندگان کمانچه و شاگرد استاد محسن‌پور) او را همراهی کرد.

در اولین شماره‌ی لَلِه‌ونگ میثاق‌نامه‌ای با عنوان میثاق‌نامه‌ی لَلِه‌ونگ توسط حاضرین امضا شد.