جلسه شورای اداری شهرستان ساری با حضور خدام و پرچم مطهر بارگاه امام رضا (ع) و تقدیر ازشریفی کیاسری- نابغه ساروی، دارنده مدال طلای المپیاد ریاضی جهانی، به ریاست  رضایی -فرماندار ساری، در سالن جلسات فرمانداری شهرستان ساری برگزار شد.

میراث فرهنگی ‌بازسازی مسجد جامع ساری را سریعا آغاز کند

باس‌علی رضایی در جلسه شورای اداری شهرستان ساری در فرمانداری مرکز استان اظهار داشت: دشمن فشار خود را با جنگ نظامی، تحریم، جنگ فرهنگی و جنگ اقتصادی برملت ایران ادامه می‌دهد که باید هوشیار باشیم و برای هر حیله دشمن یک راهکار پیدا کنیم.

وی افزود: دشمن بداند هر خوابی دید و نسخه ای پیچید ناکام ماند و با رهبری مقام معظم رهبری و بیداری مردم و مسئولان توطئه‌های آنان خنثی شد و انقلاب اسلامی ما به 40سالگی و کمال رسید.

فرماندار مرکز استان بیان کرد: پروژه‌ها باید با توجه به اعتبارات باشد و اکنون هیچ پروژه جدیدی تعریف نمی‌شودو طرح‌های نیمه کاره باید به اتمام برسد.

رضایی با اشاره به اقدام خوب دولت در زمینه گازرسانی، گفت: گاز رسانی منطقه چهاردانگه آغاز شده که منابع طبیعی، راه و گاز همکاری بیشتری داشته باشند که متاسفانه عده ای می‌خواهند عملکرد دولت را کمرنگ کنند باید عملکردها و گزارش‌ها به موقع به مردم اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به تکریم ارباب رجوع در ادارات بیان کرد: هدف ما خدمت به مردم است، مردم ولی نعمتان ما هستند مدیران جهت رفع مشکلات و مسائل آنان وقت بگذارند همچنین از برپایی جلسات در روز سه شنبه خوددداری کنند.

رضایی با اشاره به آتش‌سوزی مسجد جامع ساری گفت: خوشبختانه ماموران شهرداری و آتش نشانی مجاهدانه آتش را مهار کردند و  از تسریع آتش‌سوزی به اطراف مسجد جلوگیری شد. میراث فرهنگی با طراحی و بازنگری مسجد را هر چه سریعتر بازسازی کند.

فرماندار ساری تصریح کرد: طرح سالم‌سازی دریا نیز باید با جدیت دنبال شود تا شاهد غریق در سواحل نباشیم.

رضایی با اشاره به پرداخت وام‌های اشتغالزا به متقاضیان گفت: باید نظارت و کنترل‌ها بر رونداعطای تسهیلات بیشتر شود تا در مسیر واقعی هزینه شوند.در جلسات اداری خود مدیران و روسای ادارات حضور داشته باشند و در روند خدمت از عملکرد دولت حمایت کنند.

تلاش برای رفع کم آبی در روستاهای ساری

رئیس آب و فاضلاب روستایی ساری نیز گفت: تلاش کردیم در روستاها مدیریت درست اجرا شود تا مردم در تامین آب دچار مشکل نشوند.

سید مظاهر حسینی افزود: 221 روستای تحت پوشش و بیش از50 هزار مشترک از طریق 204 ایستگاه، 66حلقه چاه، 21 دهنه چشمه بیش از 33 دستگاه مخزن هوایی و 164 باب مخزن زمینی تامین آب صورت گرفت.

وی بیان کرد: استفاده از سامانه نوین، تعویض پمپ، توزیع کلر، شستشوی مخازن ، تعویض خطوط فرسوده از برنامه‌های آب و فاضلاب روستایی جهت مدیریت مصرف آب است.

مدیر جهاد کشاورزی ساری نیز در مبحث برنج و اراضی شالیزاری گفت: کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد استان دارد که 27 درصد ارزش افزوده و 23 درصد اشتغال  استانمربوط به بخش کشاورزی است.

رضا پورفلاح افزود: 6.5 میلیون تن تولیدات محصول کشاورزی استان بودهکه ساری رتبه اول و دوم در تولید محصول زراعی و باغی دارد.

وی گفت: ساری در بحث امنیت غذایی و تولید 12 محصول شلتوک برنج، جوجه یکروزه،گوشت سفید،کلزا، جذب اعتبارات مکانزاسیون، آبیاری تحت فشار، آموزش و برگزاری کلاس توجیهی رتبه نخست را در استان دارد.

مدیر جهادکشاورزی ساری گفت: پیش بینی شده بود پنج هزار و 300 هکتار استرس کم آبی باشد که سه هزار و900 هکتار پایین دست و هزار هکتار در منطقه بالادست است.

پورفلاح ادامه داد: راه مقابله با بحران کم آبی، برنامه کوتاه مدت، میان مدت داریم که در برنامه کوتاه مدت برای پنج هزار و 300 هکتاری که کاهش داشتیم سه میلیارد و 100 میلیون اعتبار نیاز داشتیم.

صرفه جویی در مصرف برق

رئیس اداره برق ساری نیز گفت: دمای بدن می‌تواند 26 درجه را تحمل کند که به ازای هر درجه افزیش دما تقریبا 250 مگاوات برق مصرفی افزایش می یابد.

حسینی افزود: زمانی که اگر صنایع، مرغداری‌ها، شالیکوبی‌ها، جایگاه‌های سی ان جی، پمپ‌های آب شهری و روستایی دیزل ژنراتور خود را وارد مدار کنند 395 مگا وات در مصرف برق کمک می‌شود.

وی بیان کرد: با تغییر ساعت اداری صرفه‌جویی خوبی در مصرف انرژی شد که در ادامه مردم بامدیریت خود در مصرف انرژی دقت کنند و از ساعت 13 تا 17 از مصرف همزمان وسایل برقی کولر،لباسشویی،اتو و دیگر وسایل خودداری کنند.