شکست تیم‌ فوتبال نساجی مازندران مقابل استقلال تهران

عکاس (آبتین علی نیا) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

تیم فوتبال نساجی مازندران در بیست‌ونهمین هفته لیگ بیستم جدال با استقلال تهران را به مهمان خود واگذار کرد و با شکست در آخرین بازی خانگی فصل، فرصت صعود یک پله‌ای در جدول را از دست داد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم‌های نساجی مازندران و استقلال تهران که امشب در استادیوم شهید وطنی قائمشهر برگزار شد با نتیجه ۳ – ۱ به سود آبی‌پوشان پایتخت و شاگردان فرهاد مجیدی پایان یافت تا هشتمین شکست نساجی در مقابل استقلال و پانزدهمین شکست نساجی در لیگ بیستم نیز رقم بخورد.

ساکت الهامی در این مسابقه با توجه به محرومیت نیما میرزازاد از سعید جلالی‌راد در دروازه استفاده کرد و حامد شیری، امیرمهدی جان‌ملکی، شاهین طاهرخانی، حسن نجفی، سعید غلامعلی‌بیگی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، محمود قائدرحمتی، حسین زامهران(۶۴ – رضا دهقانی) و کریم اسلامی نیز سایر بازیکنان ترکیب اصلی نساجی در این مسابقه بودند.

فرهاد مجیدی نیز با توجه به همراه نداشتن چهار بازیکن اصلی تغییراتی در ترکیب اصلی تیم خود داشت و استقلال را با ترکیب محمدرشید مظاهری، محمد دانشگر، سینا خادم‌پور، محمد نادری، وریا غفوری، بابک مرادی(۷۰- امیرارسلان مطهری)، سعید مهری (۷۰ – مسعود ریگی)، سعید مهدی‌پور، داریوش شجاعیان، متین کریم‌زاده و آرمان رمضانی(۷۹ – فرشید اسماعیلی) به زمین فرستاد.

نساجی نیمه اول را با عملکردی مناسب و بازی یکدست و حساب شده آغاز کرد و پا به پای استقلال توانست از ابتدای بازی موقعیت‌هایی را خلق کند.حتی دقیقه ۷ قائدرحمتی با فرار از سمت چپ محوطه جریمه استقلال یک موقعیت خطرناک ایجاد کرد که توپ از کنار دروازه رد شد. نساجی پس از دقایقی کنترل بازی و بازی‌سازی توانست در دقیقه ۱۷ با یک نفوذ دیگر توسط قائدرحمتی از سمت راست دروازه استقلال و یک ارسال کوتاه کریم اسلامی را در محوزه ۶ قدم صاحب موقعیت کند که اسلامی نیز با یک ضربه نوک پا توپ را وارد دروازه استقلال کرد.

پس از گل اول بازی شاگردان مجیدی تلاش بیشتری برای گلزنی از خود نشان دادند. اما نساجی کماکان عملکرد مناسبی در زمین داشت و بسیاری از برنامه‌های استقلال در میانه زمین توسط بازیکنان نساجی خنثی شد. نساجی‌چی‌ها در دقیقه ۴۵ نیز یک بار دیگر با توپگیری و نفوذ قائدرحمتی صاحب موقعیت شد که شوت دیدنی او توسط دروازه‌بان استقلال به کرنر فرستاده شد. اما استقلالی‌ها بلافاصله پس از این حمله یک ضدحمله را تدارک دیدند و متین کریم‌زاده بازیکن جوان استقلال که در غیاب مهدی قائدی و شیخ دیاباته فرصت بازی پیدا کرد توانست در محوطه جریمه نساجی یک پنالتی بگیرد که این پنالتی با ضربه وریا غفوری به گل اول استقلال تبدیل شد.

نساجی در ابتدای نیمه دوم یک بار دیگر فرصت پیدا کرد که به گل برسد. اما حرکت سریع کریم اسلامی توسط سینا خادم‌پور متوقف شد. استقلال در نیمه دوم با برخی تغییرات تاکتیکی پا به میدان گذاشت و توانست به مرور بر بازی مسلط شود و کنترل بازی را در دست بگیرد. نساجی نیز به مرور نسبت به نیمه اول افت بیشتری داشت و فاصله زیادی با نساجیِ نیمه اول پیدا کرد.

فشارهای استقلال روی دروازه نساجی در دقیقه ۵۱ با پاس متین کریم‌زاده به وریا غفوری و شوت سرضرب وریا غفوری به گل دوم استقلال تبدیل شد.

دقیقه ۷۱ بازی بابک مرادی با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد و نساجی فرصت یافت تا بتواند گل خورده را جبران کند. اما تعویض‌های فرهاد مجیدی برای استقلال نتیجه‌بخش بود و نساجی نتوانست از این فرصت استفاده کند. سومین گل استقلال هم دقیقه ۸۲ توسط متین کریم‌زاده و با شوت راه دور او به ثمر رسید تا کریم‌زاده جوان ستاره اول این مسابقه باشد.

نساجی با این شکست همچنان با ۳۲ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول باقی ماند.