صبحگاه مشترک پلیس مازندران به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی در ساری

عکاس (محسن هدایتی بنیادآباد) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

صبحگاه مشترک پلیس مازندران به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی با حضور آیت الله لائینی در ساری برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لائینی همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی در مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی مازندران افزود : امروز توجه به حقوق متقابل بین نیروی انتظامی و مردم سبب تامین امنیت ،آسایش و رفاه اجتماعی و اقتصادی شده است.

وی اقتدار ،صلابت و قاطعیت پلیس همراه با حسن برخورد را در تراز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی مورد نظر فرماندهی معظم کل قوا دانست و بیان داشت: به طور یقین ماموریت پلیس در کنار احساس مسئولیت مردم بدون نقص محقق می شود.

امام جمعه ساری با بیان این که  نیروی انتظامی برای تامین امنیت به پشتیبانی ،تشویق ، حمایت و احترام مردم نیاز دارد، ادامه داد: امروز مردم نیز به دو طرفه بودن تعهد و مسئولیت پلیس آکاهی دارند و به خوبی با ماموریت های نیروی انتظآمی  آشنا هستند و توقع داریم هیچ ضعف و مشکلی در ماموریت های پلیس وجود نداشته باشد .

نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: آحاد مردم امنیت و اقتدار ملی همراه با انضباط اجتماعی امروز کشورمان را مدیون پلیس در تراز جمهوری اسلامی می دانند ، چرا که نا امن سازی در داخل و خارج از کشور همواره از برنامه های دشمنان است و برای خنثی کردن توطئه ها ؛توجه به تعهد متقابل بین مردم و نیروی انتظامی ضروری و واجب است.

وی نیروی انتظامی را خط مقدم برخورد با ناامنی دانست و گفت: تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا و قرار گرفتن در مسیر آرمان های شهدا ،جانبازان و آزادگان  ایران را  مقابل هر گونه گزندی از سوی دشمنان داخلی و خارجی بیمه می کند.

فرمانده انتظامی مازندران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه در حال حاضر احساس امنیت در استان  در جایگاه خوبی قرار دارد، گفت: آحاد مردم جایگاه واقعی پلیس را شناخته و به آن اعتماد کرده‌اند و بدون مشارکت مردم و نهادهای اجتماعی امنیت مطلوب در جامعه محقق نمی شود.

سردار مرتضی میرزایی اقتدار و مهربانی پلیس را به عنوان یک دستور ویژه از سوی فرمانده کل قوا در نیروی انتظامی سرلوح همه ماموریت ها دانست و  افزود: پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی از مولفه های مهم در سالم سازی فضای جامعه است.

وی ادامه داد : در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی در کنار اقدامات نیروی انتظامی، سازمان های مختلف وظایف و مسئولیت های مشخصی دارند که باید به آن توجه شود ، چرا که پلیس با مشارکت مردم می تواند جامعه را در برابر آسیب های اجتماعی بیمه کند.

در این مراسم از چند تن از خانواده شهدا نیروی انتظامی ، جانبازان ، آزادگان  پلیس افتخاری و خیران امنیت ساز مازندران تقدیر شد.