سیمت، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان سوادکوه .

این روستا در ۱۴کیلومتری شهر پل سفید در مسیر راه آهن مازندران قرار دارد و داری ایستگاه راه آهن با نام ایستگاه سوادکوه یا دوآب می‌باشد.

از بناهای دیدنی این روستا می‌توان به پل قوسی شکل راه آهن با نام پل کلانتری دوآب نام برد که در چند متری ایستگاه راه آن واقع است و قدمتی حدود ۷۵ سال دارد.

همچنین این روستا دارای پادگانی در بر جاده اصلی آسفالته تهران-فیروزکوه-قائم شهر می‌باشد که بنام پادگان دوآب معروف است که در حوالی سال ۱۳۳۵ هجری شمسی احداث گردیده است.

روستا بر روی دامنه شرقی کوه ارفع کوه واقع شده که از سه طرف توسط کوه‌های اطراف محاصره شده که از روبرو و از دامنه کوه سرخل روستا و کوه هاس سه طرف آن مانند صندلی ای منظره ای بس بینظیر و بدیع خلق نموده که در منتهی‌الیه فوقانی آن قله بلند ارفع کوه خودنمایی می‌کند.

روستای سیمت سابقه طولانی ای ندارد و حداکثر ۱۰۰ سال از عمر آن می‌گذرد.

اهالی روستای سیمت در واقع ساکنان روستای کردآسیاب واقع در جاده خطیرکوه و در فاصله ۱۰ کیلومتری روستای سیمت هستند که پس از ده‌ها سال اقامت در کردآسیاب به محل فعلی روستای سیمت که دارای آب و هوا و زمین‌های مرغوبتری است کوچ نموده‌اند.

ساکنان اولیه کرداسیاب نیز از بومیان مازندران و همچنین قوم بائه می‌باشند که همگی به زبان مازندرانی سخن می گویند.

هسته اولیه قوم بائه شامل چهار برادر به نام سلیم، ابراهیم، رحیم و زامون می‌باشند که اهالی فعلی این روستا از فرزندان این برادران بوده که هر کدام برای خود طایفه ای محسوب می‌شوند.