مراسم عزاداری اربعین حسینی با همکاری بسیج ادارات و بسیج  کارگری شهرستان ساری در حوزه مقاومت بسیج امام حسن عسکری (ع) مرکز استان برگزار شد.

آیت الله محمدی لائینی ضمن حضور در حوزه مقاومت بسیج امام حسن عسکری (ع) ساری، در مراسمی که از سوی بسیجیان این حوزه به مناسبت ایام اربعین برپا گردیده بود شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای بیانات خود به آیاتی از سوره برائت اشاره کرد و گفت: فوز یعنی سعادت و رضوان الهی که شهدا به آن رسیدند و در مقابل خِزی نیز یعنی ذلت و رسوایی و آنهایی که در جبهه باطل، علیه حق جنگیده‌اند به این ذلت رسیدند.

آیت الله لائینی با بیان اینکه در کربلا فاصله شهیدانی که در جبهه حق به فوز عظیم نایل شده‌اند و آنهایی که در جبهه باطل به خزی عظیم گرفتار شده‌اند بسیار کم بود، افزود: در زمان ما هم ممکن است در یک اداره کارمندی با رفتار درست و سالم به فوز عظیم برسد و دیگری به سبب فساد و ناراستی گرفتار خزی عظیم شود.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران در ادامه سخنان خود گفت: عزاداری‌ای که تنها گریستن باشد عزاداری راستین نیست و به ما بصیرت نمی‌دهد بلکه عزاداری راستین آن است که در کنار اشک و آه و ناله درس عبرتی نیز در باب این مسائل بیاموزیم.

در پایان این سخنرانی آیت الله محمدی لائینی به حرکت در مسیر ولایت اشاره کردند و گفت: عزاداری زمزمه‌ی ولایت‌مداری است، لذا هر چند همه ما عشق زیارت امام حسین (ع) را در روز اربعین داریم از آنجا که ولیّ ما، مقام معظم رهبری، خواسته‌اند از دستورات ستاد ملی کرونا تبعیت کنیم و از سفر پرهیز نمائیم ما نیز باید از ایشان اطاعت کنیم و بدانیم ثواب این ولایتمداری از صدسال زیارت اربعین هم به مراتب بیشتر است.