عزاداری هیئات مذهبی مازندرانی در مشهد مقدس

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

حجت الاسلام ناصر شکریان ، مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران ضمن حضور در جمع هیئت های مذهبی شهرهای مختلف استان اعزامی به مشهد مقدس از آنان ، قدردانی کرد.

به مناسبت ایام سوگواری ۲۸ صفر سالروز شهادت نبی مکرم اسلام ، امام حسن مجتبی و امام رضا ع ، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران طبق سالهای گذشته به همراه رییس شورای هیئات مذهبی ، محسن زاده مسئول مداحان پیشکسوت استان و صادق نیا مسئول تشکلهای دینی مازندران از هیئات مذهبی شهرهای استان که در مشهد حضور یافتند ، بازدید به عمل آورد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران در تجمع عزاداری هیئات مذهبی نکا که با یاد مرحوم علامه حسن زاده آملی برگزار شد بیان داشت: علامه ذوفنون حسن زاده آملی از جمله شخصیتهای علمی و انقلابی است که همواره مورد تفقد مقام معظم رهبری بود و کمترین کار آن است که برای مزار آن بزرگوار ، باید بارگاهی در خور شان ایشان ساخته شود.
وی با بیان حدیثی از رسول مکرم اسلام ، خاطر نشان کرد: علامه ذوفنون ، مصداق آن حدیث پیامبر مکرم اسلام است که فرمود، برخی از علمای امت من بالاتر از پیامبران بنی اسراییل هستند .
شکریان با تاکید بر اهمیت حضور هیئات مذهبی در سالروز شهادت امام رضا در مشهد مقدس تصریح کرد: امسال با توجه به همه مشکلات و گرانی های موجود به ویژه در بخش ایاب و ذهاب و مسکن ، بیش از ۷۰ هیئت مذهبی مازندران در مشهد حضور یافتند.

شکریان ضمن قددانی از حضور هیئات مذهبی مازندران در مشهد مقدس خاطرنشان کرد: دسته های عزاداری و برپایی موکب های مازندرانی ها در مشهد مقدس نشان از ارادت همیشگی و دائمی دیار علویان به آستان اهل بیت ع دارد و این عشق و محبت هر روز پر رنگ تر می شود .
وی ادامه داد : امسال دو برنامه ویژه، در صحن جمهوری حرم مطهر توسط هیئات مذهبی مازندران و هم در موکب امام رضا ع جلوی درب باب الرضا ع به مدت سه شب با حضور مداحان مازندرانی در حال برگزاری است .

گفتنی است ، این بازدیدها در ایام آخر ماه صفر با حضور حجت الاسلام شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی، محمودی رییس شورای هیئات مذهبی ، محسن زاده رییس مداحان پیشکسوت استان و همچنین صادق نیا مسئول تشکل های دینی از ۱۳ الی ۱۵ مهرماه در ایام شهادت پیامبر اکرم ، امام حسن مجتبی و امام رضا ع انجام می شود .

یاد آور می شود ، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران و هیئت همراه از هیئات مذهبی شهرهای محمودآباد، بهشهر ، گلوگاه، آمل ، ساری ، بابل، کیاسر ، قائمشهر، نکا و بابلسر بازدید به عمل آوردند.