عصرشعر و سرود نغمه های دفاع در سالن حوزه هنری مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران ویژه برنامه «نغمه های دفاع» با حضور جمعی از علاقمندان فرهنگ و ادب در این مرکز برگزار  شد.

گفتنی است این رویداد فرهنگی هنری با شعرخوانی تنی چند از شاعران استان و اعضای نشست هفتگی شعر سلمان هراتی حوزه هنری مازندران آغاز شد و در ادامه 3 اثر نقاشی با موضوع شهدای دفاع مقدس و شهید مدافع حرم، محصول تلاش و هنر سه بانوی مازنی رونمایی شد.

«مهدی معصومی گرجی» سرپرست حوزه هنری مازندران در ابتدای این گردهمایی ضمن قدردانی از نوجوانان و جوانان هنرمند حاضر در برنامه افزود: حوزه هنری تلاش دارد با کشف، جذب توانمندی ها و پرورش آنان دست به خلق آثار فاخر بزند.

وی همچنین گفت:هنر عامل تزکیه وجود است و هنرمند باید سعی کند ابتدا وجود خود را  با باوری متعالی صیقل داده و در ادامه به پاسداشت ارزشها و انسانیت برخیزد.

« معصومی گرجی» همچنین تاکید کرد: در ایران بویژه در سالهای انقلاب و دفاع مقدس جوانانی بی ادعا رفتند و در برابر دشمن ایستاندند و حالا نوبت جوانان امروز  است که با خلق اثر  هنری و نمایش آن رشادت ها هم آن راه متبرک را ادامه دهند و هم  از فرهنگ رشادت و شهامت پاسداری کنند و در  جامعه گسترش دهند.

در ادامه این برنامه گروه سرود « رهپویان ولایت» به سرپرستی «یوسف یونسی»در دو گروه سنی کودک و نوجوان با موضوعات دفاع مقدس، عاشورایی، امام زمام زمان(عج) و مازندران به اجرای برنامه پرداخت.

«جلال محمدی»مسئول واحد موسیقی حوزه هنری مازندران نیز در بخشی از این برنامه با اشاره به نقش به یاد ماندنی سرود در مقاطع حساس و پر فراز و نشیب ایران پس از انقلاب گفت: تلاش خواهیم کرد بخاطر پرورش نیروهای مستعد و تولید آثار شایسته و ماندگار در این بخش بیش از پیش وقت بگذاریم تا شاهد رویش های تازه ای از گروه سرود حوزه هنر ی باشیم.

در پایان این برنامه فرهنگی هنری از شاعران حاضر و اعضای گروه سرود حوزه هنری مازندران قدردانی شد.

شایان ذکر است این محفل از سری برنامه های هفته دفاع مقدس حوزه هنری مازندران بوده که با همکاری واحد موسیقی و آفرینشهای ادبی این نهاد برگزار می شود.