عصری با شعر “خم خانه خانطومان” در قائمشهر

عکاس(دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

به همت اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران، عصری با شعر خم خانه خانطومان در قائمشهر برگزار شد

عصری با شعر خم خانه خانطومان همزمان با سالگرد شهادت شهدای مدافع حرم مازندران در گلزار شهدای قائم شهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران ، همزمان با سالگرد شهادت شهدای مدافع حرم در منطقه خان طومان سوریه ، عصری با شعر با محوریت شهدای مدافع حرم استان با حضور آیت الله معملی نماینده مردم مازندران در خبرگان رهبری ، حجت الاسلام شریف تبار مدیر کل تبلیغات اسلامی استان و شاعران آیینی در گلزار شهدای سید ملال و در کنار مزار شهید بلباسی برگزار شد .

در ابتدای این مراسم آیت الله معلی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این برنامه ، به اهمیت شعر در فرهنگ دینی و انقلابی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در عرصه های هنر و شعر، استعداد بالقوه اگر نباشد هر چقدر هم تلاش شود، شاید نتیجه مطلوب حاصل نشود . خدای رحمان را شاکر باشید که یک امتیاز ویژه ای بشما داده است تا در مسیر قدم بردارید.

وی در ادامه به بیان ویژه گی های برخی از اصحاب امیرالمومنین ع اشاره کرد و افزود : فروش بود ،مرد صاحب اعتقاد درست ،استقامت بود ،امام حسین (ع) میفرماید : مسئله مهمی که باید توجه داشت ، داشتن عقیده درست و جهاد در راه عقیده است.
امام جمعه شهرستان قائم شهر در ادامه افزود : جهاد یک بخش نظامی دارد ، بخشی شاید بالاتر از جهاد نظامی ، جهاد تبیین است.
عضو مجلس خبرگان رهبری به بخشی از تعاریف جهاد تبیین اشاره کرد و خاطرنشان داشت : جهاد تبیین ،بیان حقایق، و جهت دهی دادن مخصوصا برای نسل جوان است و شعرای انقلابی و مکتبی با خلق یک اثر در یک رباعی ، م یتوانند ذهن شنوندگان را به سمت آرمان های اصیل اسلامی و انقلاب سوق دهند .

در ادامه حجت الاسلام شریف تبار مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با تاکید بر اهمیت فعالیت های هنری و شعر در بحث جهاد تبیین افزود : مقام معظم رهبری تاکیدشان این است که هرکسی در هر جایگاهی می تواند رزمنده جهاد تبیین باشد و یکی از این جایگاه های مهم و موثر، جایگاه هنر و شعر با مضامین و مفاهیم اسلام و انقلاب است .

حجت الاسلام شریف تبار ضمن بیان اهمیت حضور در محافل شهدا به ویژه شهدای مظلوم مدافع حرم، بیان داشت : نشست دراین مجالس برای ما تذکر و تلنگراست و امروز ما با این محفل نشینی و حضور در جمع شعرای مقاومت و دوستداران شهدا، راه های ناامیدی و بن بست هایی که برای ما بوجود آمده را می بندیم و با نزدیک شدن به این مسیری که مایه روشنایی و امید ما است فضاهای جدیدی را باز می کنیم.

همچنین در این مراسم که به همت اداره کل تبلیغات اسلامی ، مجمع کانون های فرهنگی و تبلیغی و انجمن شعرای آیینی استان برگزار شد ، شعرای آیینی استان در رثای شهدای مدافع حرم خان طومان اشعار خود را قرائت کردند و در پایان، توسط مدیر کل تبلیغات اسلامی استان از آنان تجلیل به عمل آمد.