عصر شعر فاطمی

عصر شعر فاطمی در گرامیداشت شهادت سپهبدقاسم سلیمانی در ساری برگزار شد

عصری با شعر با موضوع روشنگری‌های فاطمی با ابتکار ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ساری برگزار شد.

در آستانه ایام فاطمیه سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه عصری با شعر با عنوان «روشنگری‌های فاطمی» با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی استان مازندران، حوزه هنری استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دیار علویان و صداوسیما مرکز مازندران در سالن اجتماعات صداوسیما مرکز استان مازندران برگزار  شد

 این برنامه برای نخستین بار در سطح استان مازندران با محوریت (مطالبه گری اجتماعی، نقد و نقدپذیری، احیای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر و نه به بی‌تفاوتی) تدارک دیده‌شدهو با با شعرخوانی و مدیحه‌سرایی شاعران آئینی استان  همراه بود.

به گزارش مهر، سرهنگ ولی الله امیری جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در عصری با شعر با گرامیداشت شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: خون سردار شهید، برنده‌تر، اثربخش تر و کارسازتر است و وجود ایشان هدیه‌ای به ملت ایران و ملت‌های مسلمان بوده است.

وی افزود: ما در ادامه راه سردار شهید سلیمانی و جبهه مقاومت ثابت قدم هستیم و ملت نیز در روزهای گذشته این مسئله را اثبات کرده است و با پیروی محض از ولایت فقیه در این راه ثابت قدم خواهیم ماند.

سرهنگ امیری با تاکید بر قدرت ارتباطات هنرمندان در عصر کنونی ادامه داد: عصری با شعر اولین تجربه ستاد با کمک دستگاه‌های فرهنگی از جمله تبلیغات اسلامی مازندران است.

جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران یادآور شد: عصری با شعر با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله ارشاد، حوزه هنری، صدا و سیما و تبلیغات اسلامی برپا شده است و این مراسم در دو منطقه دیگر استان برگزار خواهد شد. سرهنگ امیری تصریح کرد: در این عصر و زمان برای احیا، ترویج و نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند حمایت هنرمندان هستیم.

وی مطالبه گری اجتماعی، مسئولیت پذیری، نقد و نقدپذیری و نه به بی تفاوتی را مسئولیت بسیار مهم برشمرد.