در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری و ایجاد نشاط شهروندیدر آستانه سال جدیدفعالیت های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری  تشدید شد.

سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری در آستانه سال جدید، گلکاری و کاشت درختچه های متنوع را در سطح شهر با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد نشاط شهروندی در حال اجرا دارد و واحد گلخانه تولیدات این سازمان روزهای پرکاری را سپری میکند.

ساری رنگ نوروز گرفت

سیمای شهر ساری مرکز مازندران با گل‌های زیبا و نمادهای خاطره‌ساز و به یاد ماندنی سرآغاز دوباره طبیعت و فصل شکفتن و نو شدن را نوید می‌دهد.
 زهرا شریفی- آوای خزر :بهار در راه است و طبیعت در تکاپوی آماده شدن برای بزمی بزرگ، به هر جا می نگری به آسمان به خاک، به گُل‌ها و هر آن چه که بویی از طبیعت بُرده ردّ پای بهار پیداست.

کاشت گُل‌های رنگانگ با گونه‌های متنوع در میادین و بلوارهای شهر، رنگ آمیزی صندلی‌ها، پُل‌ها و دیواره‌ها خبر از آمدن بهار می‌دهد. شهر هم به مدد گل‌های بنفشه و… رنگ می‌گیرد و درختان با قبای سبز خود شهر را رنگی‌تر می‌کنند.

استقبال از بهار با گُل‌کاری و اِلمان‌سازی رسم آئین چند ساله‌ای است که در کهن شهر ساری دیار خوبان و پاکان برای پیشواز از بهار؛ سرآغاز دوباره طبیعت و فصل شکفتن و نو شدن را نوید می دهد.

زیباسازی سطح شهر در سرآغاز فصل بهار، زیبا ترین جلوه‌های هستی و رنگین‌ترین برگ دفتر روزگار را به نمایش می‌گذارد تا رسم خوشامدگویی را در آستانه عید نوروز به مردم و مهمانان مرکز دیار علویان به جای آورد.

گلهای زیبا، شهر را منقش  و نمادهای خاطره ساز، جلوه‌ای به یاد ماندنی در اذهان شهروندان و مسافران شهرکوه و جنگل و دریا ترسیم می‌کند.

درختان آلوچه و هلو چون نوعروسان خود را با تور شکوفه‌های سپید و صورتی آراسته و چشم به راه قدوم بهارند.

دیار ابن شهر آشوب ساروی، شهری با تاریخ کهن که صدای پاندول ساعت در قلب آن زیبایی ، شادی و نشاط را در دل مردم افزون تر و یادآور نماد تاریخی این شهر در مجاورت خانه ی کلبادی یکی از خانه‌های تاریخی در همان حوالی است؛ بر این بزم می‌افزاید.

این روزها که شهر ساری همچون دیگر شهرهای کشور با مهمان ناخوانده‌ای به نام ‘کرونا’ در نبرد است و با تمام توان تلاش می‌کند با این ویروس مبارزه کرده و او را از شهر و دیارمان دور کند سازمان فضای سبز شهرداری ساری حال و هوای متفاوتی را برای شهروندان به ارمغان آورده است ، هر رهگذری که به هر گوشه‌ای از شهر چشمش می‌افتد؛ با گل‌آرایی‌های زیبا رو به رو می‌شود به نظر می‌رسد شهرداری تلاش کرده تا با فضا سازی شهر و پیوند طبیعت با بدنه شهر شور و نشاط چندانی را به مناسبت این ایام رقم بزند تا خاطرات شیرین همراه با سرسبزی بهاری را برای شهروندان فراهم کند.

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداری ساری نيز با اشاره به اين كه اِلمان‌هايي زيبا در اندازه‌های مختلف همراه با سبد های گُل در اماكن پرتردد، ورودی‌های شهر، خيابان‌ها و ميادين اصلی شهر نصب شده است، گفت: اين اِلمان‌ها با خلاقيت ويژه ای طراحی شده وچشم اندازی زيبا در اين شهر ايجاد كرده است.

وی با تاکید بر افزایش نشاط شهروندی و اینکه این سازمان تمام توان خود را برای استقبال از بهار به كار گرفته است افزود: با شروع فصل بهار نسبت به كاشت انواع گل‌های زينتی مناسب با فصل بهار و نصب نمادهای مناسبتی در نقاط مختلف شهر ساری اقدامات خوبی انجام داده ‌ایم.

عین الله احمدی گفت: ارتقای كيفيت معابر ، ایجاد جلوه‌های بصری و زيبا سازی محيط شهری از شاخص‌های افزايش نشاط و سلامتی در بحث جامعه و از طرح های اولويت دار اين شهرداری است.

به گفته رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ساری بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به منظور طراوت بخشی به شهر تمامی میدان‌ها با طرح‌هایی که از قبل آماده شده؛ گل‌آرایی شده اند.

اين روزها به غير بحث کرونا گُل‌آرایی و آماده سازی فضای شهر نیز مرکز مازندران را زیباتر کرده  است هر چند به دلیل رعایت توصیه‌های بهداشتی ماندن در خانه، بهترین و موثرترین راهکار برای مقابله با ویروس کروناست اما خودنمایی گل‌های رُز، بنفشه وشب‌بوها درد این بیماری را در وجود ساروی‌ها تسکین می‌دهد.

ساری شهری با طبیعتی زیبا و تاریخی مملو ازجنب و جوش ورویدادهای تلخ و شیرین است که از شمال به دریای خزر و شهرستان‌های میاندرود و نکا از شرق و جنوب به استان سمنان و از غرب به شهرستان‌های قائمشهر و سوادکوه و جویبارمحدود می‌شود که کوه و دشت و جنگل را توامان را باهم دارد.

برخورداری از میراث تاریخی و آب وهوای مطلوب در تمام فصول سال مورد توجه گردشگران واقع می‌شود، جاذبه‌های گردشگری آنقدر زیاد است که تقریبا جایی نیست که برای یک مسافر خالی از لطف و جذابیت باشد؛ باید آمد و دید.