سرهنگ پاسدار ابراهیم یعقوبی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان ساری اقدامات قرارگاه پدافند زیستی مرکز استان را تشریح کرد.

سرهنگ ابراهیم یعقوبی  فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ساری که فرماندهی قرارگاه پدافند زیستی سپاه این شهرستان را برعهده دارند در تشریح اقدامات این قرارگاه در راستای تشدید اقدامات پیشگیرانه و کنترلی ویروس کرونا، موارد ذیل را عنوان کرد:

سرهنگ یعقوبی در ابتدای گزارش خود گفت:سپاه پاسداران با شعار” از مردم با مردم برای مردم” فعالیت خود را در این قرارگاه آغاز نموده است.

با ظرفیت بسیجیان عزیزدر این رزمایش ملی در چهارگروه سفیران سلامت ومدافعان سلامت وناظرین سلامت وستاد پشتیبانی مدافعان سلامت سازماندهی نموده وبا عنایت خداوند متعال ودعای خیر مقام معظم رهبری حفظه‌الله وعنایت حضرت بقیه الله عج الله تعالی فرجه الشریف وشهدای گرانقدر توانسته تاکنون اقداماتی بشرح ذیل جهت اطلاع امت شریف شهرستان عملیاتی نماید.

1_عملیات تهیه و توزیع 55هزارلیتر مواد ضد عفونی ورفع آلودگی اماکن، مدارس، ادارات، معابر، مساجد وروستا ها قریب به 2000نقطه وپاساژ و بازار قریب به 2500باب با بکارگیری 730نفر در قالبگروه های رفع آلودگی

2_ایجاد 28کارگاه تولیدی با ظرفیت 199خیاط و 102چرخ خیاطی، جهت تولید ماسک، دستکش، گان و..، با ظرفیت تولید4500 عدد ماسک بصورت روزانه

3_تهیه وتوزیع 29 هزار عدد رایگان ماسک بهداشتی

4_تهیه وتوزیع 3978برگ بروشور آموزشی 

5_اعزام بیش از 272 گروه جهادی با ظرفیت 1637 نفرجهت مقابله با ویروس کرونا وارائه خدمات شهرستانی

6- اعزام 144 تیم پزشکی با حضور 576 نفر به عنوان سفیران سلامت (یک پزشک خانواده +یک بهورز و 2بسیجی )

7- اعزام و هماهنگی 129نفر به عنوان ناظران سلامت در نظارت بر امر توزیع نان در نانوایی ها

8- توزیع 337 بسته سبد کالا اقشار آسیب پذیر و کسبه ای و دستفروشانی که از شیوع این بیماری دچار خسارت شدید شدند

9_تداوم همکاری قرارگاه زیستی شهرستان با دستگاه های اداری مراکز بهداشت ودرمان، شهرداری ها، فرمانداری، بخشداری ها، بخشداری ها وشورا های اسلامی.

فرمانده سپاه ساری تاکید کرد:  این فعالیت ها و اقدامات بصورت شبانه روزی در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در سطح تمام شهرستان ساری و با بکارگیری کلیه امکانات و نیروهای سپاهی و بسیجی در حوزه های مقاومت ، بسیج اقشاری و … تا شکست کامل این بیماری ادامه می یابد.

درپایان این گزارش فرمانده سپاه شهرستان ساری ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بسیجیان و نیروهای جهادی ، فرماندهان حوزه ها مقاومت و پایگاه و برای این جهادگران عرصه سلامتی آرزوی سلامتی و توفیقات روزافزون نمود.

همچنین لازم به ذکر است ؛فرمانده سپاه ساری برای مدافعان سلامت شهرستان ساری پیام قدردانی صادر کرده و گفت : در دوران طلایی دفاع مقدس ما در خط مقدم وشما پشتیبان مابودیدامروزشمادرخط مقدم وماپشتیبان شماهستیم.

سرهنگ یعقوبی در ادامه افزود : از مجاهدت های شبانه روزی پزشکان وپرستاران و کارکنان مراکز درمانی که باروحیه ی جهادی ایثار و از خودگذشتگی میکنندتقدیروتشکر میکنم.

 

شما میتوانیدجهت اطلاع از آخرین اخبار ؛

گزارشات و اقدامات بسیج و سپاه شهرستان ساری در

کانال اطلاع‌رسانی بسیج رسانه شهرستان ساری

عضو شوید.

@basijresanesari