مجمع عالی بسیج مازندران با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در سالن همایش غدیر برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این همایش با بیان اینکه کارکرد مجامع بسیج در حل مشکلات مردم و زیرساخت های فرهنگی موثر است، گفت: در سال گذشته ۴۰ هزار پروژه محرومیت زدایی در سراسر کشور برنامه ریزی شده است و در ابتدای این ماه ۴۵۰۰ پروژه در کردستان در یک محله به بهره برداری رسید.

تجلیل رئیس سازمان بسیج مستضعفین از نخبه علمی

مجمع عالی بسیج مازندران با حضور سردار سلیمانی در حالی برگزار شد که در این مراسم از سیدمحمدمهدی حاتمی تاکامی که تصویر وی هنگام خواندن نماز روی پل لندن منتشر شد؛ تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش  فارس،  مجمع عالی بسیج مازندران با حضور سردار سلیمانی رئیس بسیج مستضعفین کشور، سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا و بسیجیان استان مازندران در سالن الغدیر سپاه برگزار شده است.

سیدمحمدمهدی حاتمی‌تاکامی دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ریاضی که تصویری از وی هنگام نماز روی پل لندن منتشر شد نیز در این مراسم حضور داشت.

* بسیج از الطاف و برکات خدا بود

سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا در این مراسم در سخنانی کوتاه با خوش آمدگویی به بسیحیان حاضر اظهار کرد: مردم مازندران آغوش خود را به روی فرزندان اهل بیت گشودند، استانی که از ابتدای ورود اسلام تفکر ولایی را داشتند و در طول تاریخ آن را ثابت کردند.

 

وی ادامه داد: چند صد سال قبل مردم استان در حمایت از علویان در یمن حضور پیدا کرده و تعداد به شهادت هم رسیدند که و ما نیز میزبان چهار شهید یمنی بودیم که در شهرستان آمل مدفون هستند.

فرمانده سپاه کربلا با اشاره به سخنان امام (ره) بیان کرد: تشکیل بسیج از برکات و الطاف خدا بود که به مردم ارزانی شد باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است.

بابایی در ادامه به بخشی دیگر از سخنان امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: مقابل شرق و غرب ایستاد باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده انقلاب اسلامی در جهان نیازمند فداکاری‌های شماست.

به گزارش فارس، در پایان مراسم از بسیجیان مجمع عالی بسیج استان تجلیل شد، اما پیش از شروع تجلیل از بسیجیان، سیدمحمدمهدی حاتمی‌تاکامی دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ریاضی از سوی سردار سلیمانی و سردار بابایی مورد تجلیل قرار گرفت.

سیدمحمد حاتمی نخبه جوان مازندرانی در شصتمین المپیاد جهانی ۲۰۱۹ ریاضی که از ۲۳ تیرماه در شهر باث انگلیس آغاز شده و ۳۱ تیرماه به کار خود پایان داده بود موفق شد نفر دوم مسابقات جهانی المپیاد شود و مدال نقره این مسابقات را کسب کند.

یکی از ویژگی برتر این نخبه علمی در حین این مسابقات قرائت نماز بر روی پل لندن بود که مورد توجه وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته بود حاتمی درباره این اقدامش به فارس گفته بود؛ نماز ستون دین است و پیامبر گرامی اسلام(ص) بر اقامه آن تاکید کرده، در هر جا و شرایطی که هستم نمازم را اول وقت می‌خوانم؛ در مورد نماز خواندنم روی پل لندن باید بگویم که آنجا احساس کردم نمازم دارد قضا می‌شود و در همان فرصتی که داشتم نمازم را خواندم.

دارنده مدال نقره مسابقات جهانی ریاضی خواندن نماز  را یک اقدام قلبی دانست و تصریح کرد: نماز خواندن موجب آرامش دلم می‌شود و ارتباط با خدا انسان را آرام می‌کند؛ مطمئن باشید خداوند در موفقیت‌ها و در سختی‌ها در کنار انسان قرار دارد و من در شرایط سخت به خداوند و اهل بیت توسل می‌کنم.

در پایان این مراسم از بسیجیانی که در سیل اخیر مازندران سپاه کربلای مازندران را یاری کردند تجلیل به عمل آمد.