مجمع عمومی سالانه هیئت ژیمناستیک استان مازندران با حضور  رئیس این فدراسیون در ساری برگزار شد

هیئت ژیمناستیک مازندران؛ هیئت‌ ممتاز کشور

رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت:هیئت ژیمناستیک مازندران یکی از هیئت‌های ممتاز کشور بوده که تعداد کرسی‌های هیئت ژیمناستیک در مجمع فدراسیون موید این موضوع است و نشان دهنده از توانایی و استعداد بالای ژیمناستیک مازندران در کشور است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به استعدادیابی در رشته ورزشی ژیمناستیک گفت: مجلس حمایت ویژه ای نسبت به رشته‌های ورزشی پایه داشته باشد.

به گزارش  تسنیم، زهرا اینچه درگاهی در مجمع عمومی هیئت ژیمناستیک مازندران اظهار داشت: 3.5 میلیارد تومان بدهی فدراسیون بوده است که تاکنون توانستیم یک میلیارد از این میزان را پرداخت کنیم و در تلاش هستیم  این میزان از بدهی را که بخش قابل توجه آن مربوط به مسائل مالیاتی بوده را کاهش بدهیم.

وی افزئد: اولین رئیس فدراسیون المپیکی زن هستم و تلاش کردیم بودجه فدراسیون ژیمناستیک به عنوان یک رشته پایه مدال آور دیده شود که در این راستا انتظار داریم مجلس شورای اسلامی حمایت جدی و ویژه ای از این رشته داشته باشد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک با اشاره به اینکه ژیمناستیک آسیا به‌عنوان یک رشته در سطح جهانی مطرح بوده که حاکی از نقش مهم این رشته ورزشی است، تصریح کرد: هیئت ژیمناستیک مازندران یکی از هیئت‌های ممتاز کشور بوده که تعداد کرسی‌های هیئت ژیمناستیک در مجمع فدراسیون موید این موضوع است و نشان دهنده از توانایی و استعداد بالای ژیمناستیک مازندران در کشور است.

وی افزود: برنامه‌های حمایتی فدراسیون ژیمناستیک برای یک نقطه مشخص از کشور تنظیم نمی‌شود و برنامه‌های فدراسیون توسط مجمع تنظیم می‌شود و بخش‌های مختلفی اعم از توسعه و  همگانی کردن ، توجه به بخش‌های قهرمانی از جمله نکات مهم این برنامه است. به نقاط پراستعداد کشور توجه و نگاه ویژه ای خواهیم داشت.

علیرضا خویی، رئیس هیئت ژیمناستیک مازندران نیز گفت: 16 هزار نفر استعدادهای سازمان یافته مازندران بوده ک رتبه اول کشور را داریم.

وی بیان کرد: حضور نماینده‌های مجلس، فعالان سیاسی، مدیران دستگاه‌های اجرایی در هیئت رئیسه هیئت ژیمناستیک استان از جمله موضوعاتی است که در توسعه پیشرفت این رشته المپیکی نقش مهم و تاثیرگذاری دارد.

خویی گفت: هیئت ژیمناستیک استان با آرامش و به‌صورت سیستماتیک مدیریت می‌شود و بدهی گذشته این هیئت پرداخت شده است.

عادل عالیشان معاون ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان مازندران نیز گفت: حضور نمایندگانی چون رضیان در هیئت رئیسه ژیمناستیک  می‌تواند سبب توسعه این رشته شد.

وی افزود: شهرستان قائم‌شهر از استعداد های مهمی در این رشته برخوردار بوده و اداره کل ورزش و جوانان نسبت به این هیئت مهم نگاه جدی و مهم دارد  و یقین داریم نسبت به هیئت ژیمناستیک مساعدت‌هایی شده است و در آینده نزدیک نیزخواهد شد.

مازندران پرتراکم ترین استان ژیمناستیک کشور

مازنی ها اشتیاق بیشتری نسبت به دیگر استان ها برای فعالیت در رشته ژیمناستیک نشان داده اند.

به گزارش روابط عمومی هیات ژیمناستیک استان مازندران ، ژیمناستیک مازندران رتبه نخست ورزشکاران بیمه شده هیات های ژیمناستیک کشور در سال ۹۷ را کسب کرد.
طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، تعداد ورزشکاران بیمه شده ی این فدراسیون در سال ۱۳۹۶ ، ۱۸۹/۲۱۷ نفر بوده است که این تعداد در سال ۱۳۹۷ با رشد ۹ درصدی به ۲۰۵/۵۰۱ افزایش یافت.
در این گزارش که درصد بیمه شدگان ورزشی به تفکیک استانها هم اعلام شده، استان مازندران جایگاه نخست ورزشکاران بیمه شده در سال ۱۳۹۷ در بین دیگر استان ها را کسب کرده است.