محفل “سپیده سلوک” در حوزه هنری مازندران

عکاس (دریافتی) خزرنما -پایگاه اختصاصی گزارش تصویری مازندران

 

با حضور جمعی از هنرمندان و چهره های فرهنگی محفل « سپیده سلوک» در حوزه هنری مازندران برگزار شد

یاد و خاطره علامه حسن زاده آملی در ویژه برنامه اربعین حسینی (و هفته دفاع مقدس) گرامی داشته شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری مازندران محفل سپیده سلوک، ویژه اربعین حسینی با یادکردی از علامه فقید «حسن زاده آملی» در این مرکز برپا شد.

گفتنی است در این برنامه که با حضور محدودی از هنرمندان و فعالان فرهنگی استان صورت گرفت، در ابتدا «محمدرضا شیرزادفر » به شعرخوانی در مدح ائمه اطهار و سالار شهیدان (ع) پرداخت و در ادامه در باب سلوک و منش عالم ذوالفنون علامه حسن حسن زاده آملی و ارادت وی به اهل بیت (علیهم السلام ) نکاتی را بیان کرد.

در ادامه « مفید اسماعیلی » از آزادگان دفاع مقدس و ایثارگران مدافع حرم در حوزه فرهنگ دفاع به بیان دیدگاه خود پرداخت.

وی در بخش دوم سپیده سلوک (ویژه پاسداشت دفاع مقدس ) با ابراز این نکته که جنگجو بودن با مدافع بودن متفاوت است افزود: روحیه مقاومت باید همواره در ما تقویت شود تا هرگز دشمن فکر تعرض به حریم کشور ما را در سر نپروراند.

این فعال فرهنگی در بیان تمایز فرهنگ جنگ با فرهنگ دفاع گفت: فرهنگ دفاع توسط بسیاری از رزمندگان و مدافعان حرم ما قابل درک بود. اصطلاح جنگ دوست داشتنی و یا دفاع مقدس بن مایه های تربیتی و ریشه در فرهنگی عمیق دارد و برای حفظ انسانیت و اوج نوع دوستی است.

اسماعیلی در پایان بحث خود گفت: جای تاسف است که برخی مسئولان هنوز تلقی درستی از فرهنگ دفاع ندارند، در حالی که در واقع از ماحصل تلاش فعالان، پژوهشگران و نویسندگان این عرصه بهره می برند ولی به وضعیت معیشت و زندگی این فعالان توجه خاصی ندارند. حال آنکه همین فرهنگ کشور ما را حفظ کرده است. و اساسا بهمین خاطر مقام معظم رهبری بر روی تولیدات فرهنگی با موضوعات مقاومت و دفاع تاکید دارند.

همچنین در پایان محفل سپیده سلوک از اثر موسیقایی « اَرمونِ دل » با صدای « محمد رضا ولیپور» ( تصنیفی با شعر مازندرانی در وصف رویداد عاشورا) از تولیدات تازه واحد موسیقی حوزه هنری مازندران رونمایی شد